Пресс-релиз
_____________________________________________________________________________________ To: All disconnected drivers Протокол по вылетам из сессии _____________________________________________________________________________________ Клас
1. Час від часу у засобах масової інформації з’являються скарги жінок на те, що їм набридло слухати докори чоловіків за те, що замість синів дружини народжують їм дочок. Чи справедливі такі докори? Від кого залежить стать дитини? (12балів) 1) Вказується на хромосомне визначення статі, наявність аутосом та статевих хромосом (2б.) 2) Вказується у чому полягає гомо- та гетерогаметність статі (2б.) 3) Наголошується, що стать успадковується з боку батька у момент запліднення (3б.) 4) Доводиться у вигляді генетичної задачі співвідношення статей (4б.) 5) Висновки та оригінальність (1б.)
2. Багато тварин (корови, кози, верблюди, олені та ін..) не здатні синтезувати незамінні амінокислоти. Живляться вони рослинною їжею у якій немає цих амінокислот. Яким чином у білку молока і м’язовій тканині з’являються всі 20 амінокислот? (12б.) 1) Дається поняття про замінні та незамінні амінокислоти (3б.) 2) Вказується на особливості будови та травлення у даних тварин (4б.) 3) Зазначається, що незамінні амінокислоти синтезуються мікроорганізмами, які живуть у таких відділах травної системи як рубець та сітка (4б.) 4) Висновки та оригінальність (1б.)
3. У 1859 році у Канаді були вперше знайдені відбитки невідомих рослин. Повторно їх відкрили уже на початку ХХ ст.. у Шотландії поблизу населеного пункту Райні, з чим і пов’язана їхня назва. Що це за рослини, які образно можна назвати «піонерами суходолу»? (12б.) 1) Вірно вказується, що це риніофіти (3б) 2) Описуються особливості будови та життєдіяльності риніофітів (5б) 3) Наводяться приклади риніофітів (3б) 4) Висновки та оригінальність (1б.)
4. Назвіть види біологічної пам’яті? (12б.) 1) Описується генетична пам’ять (2б.) 2) Описується імунна пам’ять (2б.) 3) Описується пам’ять як діяльність вищої нервової системи та її форми(5б) 4) Вказується на взаємозв’язок всіх видів пам’яті (2б) 5) Висновки та оригінальність (1б.)
Клас
1. Добре відомо, що верблюди можуть тривалий час обходитись без їжі й води, але за цей час жир у їх горбах зникає. Можливо, для верблюдів було б краще запасати у горбу вуглеводи? (12б.) 1) Вказуються хімічна природа і функції жирів у організмі (3б) 2) Вказуються хімічна природа і функції вуглеводів у організмі (3б) 3) Зазначається, що при окисленні 100г жира утворюється 107 мл води, а при окисленні 100г вуглеводів – близько 55мл (4б.) 4) Висновки та оригінальність (2б.)
2. Яка роль біологічно активних речовин ліпідної природи у життєдіяльності людини? (12б.) 1) Вказується, які речовини належать до ліпідів (2б.) 2) Жиророзчинні вітаміни А, Д, Е та їх біологічна роль (4б.) 3) Стероїдні гормони (кортикостероїди, статеві стероїди) та їх біологічна роль (4б.) 4) Висновки та оригінальність (2б.)
3. Які біополімери утворюють спіральні структури? Які функції вони виконують? (12б.) 1) Вказується, що спіральні структури утворюють білки та нуклеїнові кислоти (2б.) 2) Описуються функції білків (4б) 3) Описуються функції нуклеїнових кислот (4б.) 4) Висновки та оригінальність (2б.)
4. Оперон (сукупність структурних генів і гена-оператора) містить 9300 нуклеотидів. У ньому закодовано три поліпептидні ланцюги. Кожен з яких складається з 250-ти амінокислотних залишків. Маса інтронних фрагментів дорівнює масі екзонних. Визначте лінійні розміри гена-оператора. (12б.) 1) Є короткий запис умови задачі (2б.) 2) Є вірний розв’язок задачі з поясненнями (8б.) 3) Є повна відповідь (довжина гена-оператора 102 нм) (2б.)
Клас
1. Чи правильне таке твердження: «Без хлорофілу рослинна клітина не може існувати»? (12б.) 1) Зазначено, що хлорофіл міститься у спеціальних органоїдах клітин – хлоропластах, описується їх будова (3б.) 2) Вказується функція хлорофілу – фотосинтез та його значення для рослин (3б.) 3) Наголошується, що у рослин є клітини, що не містять хлорофіл, бо виконують специфічні функції (клітини шкірки листка, клітини віночка квітки та плодів і т.п.) (3б.) 4) Висновок, що рослинні клітини можуть існувати без хлорофілу, а от рослина не може (3б.) 2. Чому у деяких людей після споживання специфічних продуктів виникає алергічна реакція – свербіж, кропив’янка, кашель і нежить? (12б.) 1) Дається поняття алергії як стану підвищеної чутливості організму у відповідь на дію алергенів (2б.) 2) Описуються алергени (зовнішні і внутрішні) (3б.) 3) Вказується як і чому розвивається алергічна реакція (5б.) 4) Висновки та оригінальність (2б.)
3. До вас прийшла жаба і запитує: «Чи є сенс змінити мені серце на двокамерне або чотирикамерне?» Що ви їй порадите? (12б.) 1) Вказуються переваги трьохкамерного серця саме для земноводних (4б.) 2) Описуються недоліки, які виникнуть, коли серце стане двокамерним (зниження ефективності роботи легень, недостатнє забезпечення мозку киснем) (3б.) 3) Описуються недоліки, які виникнуть, коли серце стане чотирикамерним (під водою необхідно було б перекачувати кров через бездіяльні легені, а це великі витрати енергії) (3б.) 4) Висновки та оригінальність (2б.)
4. Людина не може вживати морську воду. Але є деякі морські птахи та ссавці, які все життя п’ють лише морську воду. Як їм вдається протидіяти зневодненню організму? (12б.) 1) Вказується на особливу будову нирок, що можуть виробляти дуже концентровану сечу (5б.) 2) Вказується, що деякі тварини мають спеціальні сольові залози. Що концентрують сольовий розчин (5б.) 3) Висновки та оригінальність (2б.)
Клас
1. Чи справедлива назва «найпростіші» для одноклітинних тварин? Відповідь обґрунтуйте. (12б.) 1) Вказується, що клітини найпростіших і багатоклітинних організмів мають ядро і всі органоїди властиві еукаріотичним клітинам (3б.) 2) Наголошується, що клітини найпростіших являються цілісним організмом і для виконання функцій ще мають особливі органоїди (органоїди руху, травні та скоротливі вакуолі, а деякі мають – порошицю, клітинний рот і глотку, диференціацію ядер) (7б.) 3) Робиться висновок що назва найпростіші не відповідає дійсності (2б)
2. За рахунок яких твірних тканин іде ріст або відновлення пошкоджених частин рослин? (12б.) 1) Описуються верхівкова (апікальна) меристема (2б.) 2) Описується бічна (латеральна) меристема (2б.) 3) Описується основна (базальна) меристема (2б.) 4) Описується вставна (інтеркалярна) меристема (2б.) 5) Описується травматична (ранева) меристема (2б.) 6) Висновки та оригінальність (2б.)
3. Якими спільними і відмінними ознаками характеризуються життєві цикли медузи аурелії та мохів? (12б.) 1) Вказується, що їх життєві цикли включають в себе дві різні життєві форми (медуза і поліп; гаметофіт та спорофіт)(3б.) 2) Зазначається, що одна з форм для статевого розмноження, а інша для нестатевого (3б.) 3) Наголошується на суттєвій різниці життєвих циклів: у мохів диплоїдна форма чергується з галоїдною, а в аурелії і медуза і поліп диплоїдні, а гаплоїдні лише гамети (4б.) 4) Висновки та оригінальність (2б.)
4. Чому гутація (виділення краплин рідини на кінчиках листків) характерна переважно для рослин, які ростуть у надто вологих місцях? (12б.) 1) Вказується пристосувальне значення гутації для виведення води з організму, що зумовлює транспорт води в системі корінь – пагін (4б.) 2) Зазначається, що гутація відбувається за допомогою спеціальних утворень – гідатод (3б.) 3) Відмічається, що при високій вологості повітря транспірація неефективна і її роль виконує гутація (3б.) 4) Висновки та оригінальність (2б.) 8-800-100-50-33 8-964-093-16-65 Пресс-релиз 14.06.11 Коктейли «33 пингвина» получают благодарности покупателей в г. Якутске Коктейли «33 пингвина» за последний месяц получили рекордное количество благодарностей покупателей в г. Якутске. Это отличный результат, принимая во внимание то, что первая точка «33 пингвинов» открылась в Якутске лишь в марте этого года. Коктейли «33 пингвина» производятся из мороженого. Мороженое «33 пингвина», в свою очередь, изготавливается на основе высококачественных натуральных сливок. Возможно, именно этим обусловлен такой успех коктейлей компании как на рынке Якутска, так и в целом в стране.
«Мои друзья и знакомые, покупатели на наших точках хвалят коктейли. Об их качестве я могу судить и сама - по хорошему уровню продаж. Я очень рада, что стала работать с «33 пингвина»,» - говорит наш франчайзи в г. Якутске Екатерина Константиновна Жиркова.
«33 пингвина» – российская торговая марка натурального мороженого, представленного в разряде мороженого «класса премиум». Мороженое изготавливается по классической итальянской технологии из натуральных компонентов, основными из которых являются свежие сливки, фрукты и ягоды, орехи, шоколад, карамель и пр. Ассортимент представлен в более чем 40 видах. # # #
«В контакте»: http://vkontakte.ru/icecream_lovers Facebook: http://www.facebook.com/home.php?sk=group_224711320879556 Twitter: twitter.com/#!/33pingvina
|