Передмова. Аналогично лабораторной работе №4
Аналогично лабораторной работе №4
Список литературы 1. Соколов М.М., Третьяков А.В., Морчилладзе И.Г.. Архитектоника грузовых вагонов. М.: Транспорт, 2006 2. Лукин В.В. и др. Конструирование и расчет вагонов. М.: УМК МПС России, 2000.731 с. 3. Н.А.Чурков, А.А. Эстлинг. Общее устройство вагонов и их взаимодействие с техническими средствами железных дорог. Учебное пособие.-Спб: Петербургский гос. университет путей сообщения, 1997.-120 с. 4. Морчилладзе И.Г., Соколов М.М.,.. Гносеология грузовых вагонов. М.: Транспорт, 2009.-538с.
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ БІОРЕСУРСІВ І ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ УКРАЇНИ Агробіологічний факультет Кафедра кормовиробництва і меліорації
МЕТЕОРОЛОГІЯ
К У Р С Л Е К Ц І Й для навчальної роботи студентів ОКР „Бакалавр” Напрямку 6.090103 – “Лісове та садово-паркове господарство”
Київ 2012 УДК 631: 551.5.378.147 Викладено лекції із дисципліни „Метеорологія” для фахівців ОКР „Бакалавр” напряму 6.090103 – “Лісове та садово-паркове господарство”
Рекомендовано вченою радою Навчально-наукового інституту лісового і садово-паркового господарства НУБіП України протокол № 7 від 27.03.2012р. Укладач: доц. О.А. Скриник. Рецензенти: д. с.-г. н., професор Жеребко В.М., к.с-г. н., доцент Кротінов О.П.
МЕТЕОРОЛОГІЯ К У Р С Л Е К Ц І Й для навчальної роботи фахівців ОКР „Бакалавр” напряму 6.090103 – “Лісове та садово-паркове господарство”
Укладач: СКРИНИК Олеся Атанасіївна Робота виконана під керівництвом завідувача кафедри кормовиробництва і меліораціїд.с.-г.н., проф. Демидася Г.І.
Передмова У курсі «Метеорологія» студенти вивчають основні закономірності виникнення і перебігу атмосферних процесів і явищ, закономірності формування і змін клімату та його значення для життєдіяльності біоти на Землі. Зміст та структура курсу підпорядковані завданням послідовного оволодіння студентами знаннями про хімічний склад і будову атмосфери, її вертикальну структуру за ознаками стратифікації, процеси надходження сонячної радіації, її перетворення в атмосфері та на земній поверхні, радіаційний баланс підстильної поверхні, механізми теплообміну між підстильною поверхнею і атмосферою, термічний режим земної поверхні та атмосфери, особливості нагрівання і охолодження водних басейнів, закономірності поширення тепла в ґрунті, фазові перетворення води в атмосфері та їх наслідки, процеси утворення хмар, їх класифікацію, процеси опадоутворення, класифікацію атмосферних опадів, наземні гідрометеори, закономірності зміни атмосферного тиску по горизонталі та по вертикалі, баричне поле та його структурні елементи, основні закономірності загальної циркуляції атмосфери, повітряні маси та їх класифікацію, вітер та сили, що його визначають, типи місцевих вітрів, умови формування та критерії оцінки несприятливих і стихійних явищ погоди, основні кліматоутворювальні чинники, класифікації кліматів Землі, причини змін клімату, вплив людини на клімат. Комплекс занять у даному курсі дозволяє студентам освоїти загальну методологію, принципи та методи спостережень за станом атмосфери, навчитись використовувати метеорологічні прилади для визначення кількісних параметрів фізичного стану атмосфери у певний час на певній території, оволодіти основними розрахунковими методами оцінки та аналізу погодних умов і кліматичних ресурсів та методами прогнозу окремих несприятливих явищ погоди.
|