End Sub. Змінні Відомості і Записналежать до одного типу Службовець
Змінні Відомост і і Запис належать до одного типу Службовець. Тому їхні значення можуть присвоюватись напрямку. Типи даних, що визначаються користувачем, рекомендується використовувати для оброблення даних незмінної структури. 8.6.4. Оброблення файлів і файлові функції
Файл – це іменована послідовність однорідних компонентів, що зберігаються на носіях інформації. Кількість записів у файлі чітко не фіксується і може змінюватися. Будь – який файл можна розглядати як доступну область зовнішньої пам’яті з певним ім’ям, в якій зберігається деяка сукупність даних. Операційна система або будь який додаток зв’язується з файлом за допомогою каналу введення –виведення. Під час відкривання файлу ставиться у відповідність канал, за допомогою якого записуються або прочитуються дані. Для того. що узнати вільний канал для доступу до файлу використовується функція Free File (Range Number). Якщо Range Number дорівнює 0 то номер каналу може бути від 1-255, а якщо Range Number дорівнює 1 то від 256-511. Якщо вільних каналів немає то виникає помилка IntFH = Free File(). Процес відкривання і збереження файлів складається з кількох етапів:
Здобуття дескриптора файлу (handle). Відкривання файлу. Читання або запис даних. Закриття файлу.
Типи доступу до файлів. Тип даних, що міститься у файлі, визначає тип доступу до нього. У Visual Basic є три доступу до файлів:
послідовний – для читання та запису текстових файлів; довільний – для читання і запису тексту або структурованих двійкових файлів із записами фіксованої довжини. двійковий – для читання та запису довільно структурованих файлів. Відкривання файлів для послідовного доступу. Файли, відкриті для послідовного доступу, допускають такі операції:
Виведення символів із створеного додатку – записати дані із додатку у зовнішній файл (Output). Додавання символів із додатку у зовнішній файл (Append). Введення символів у додаток – прочитати додатком дані зі створеного зовнішнього файлу (Input). Що відкрити файл для послідовного доступу, потрібно використати такий синтаксис оператора Open: Open Ім’я файлу For [Input/Output/Append] As file handle [ Len = buffersize ] Наприклад: Open ”C: \ Readme.txt” For Input As #1 Open ”C: \ Readme.txt” For Output Input As #1 Open ”C: \ Readme.txt” For Append As #1 У кінці рядка вказується номер каналу. що повертається функцією FreeFile. Після відкривання файлу та виконання операцій Input, Input, Append, його потрібно закрити оператором Close. Читання даних з файлу. Читання даних з файлу. Відкритого для послідовного доступу, здійснюється за допомогою оператора Input, що має кілька різновидів: Line Input # - прочитує один рядок та привласнює весь рядок змінній записаній після оператора Line Input #. Input # - прочитує послідовність символів, записаних за допомогою оператора Write # та привласнює значення відповідних символів відокремлених роздільними знаками, змінним, які записуються після оператора Input #. Input$ - прочитує певну кількість символів. Найчастіше використовуються два перших оператора. Є кілька варіантів читання всієї інформації з файлу. Наприклад:
1- й варіант Open ”C: \ Readme.txt” For Input As #1
|