Студопедия — Порядок подання роботи до захисту
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Порядок подання роботи до захисту






Захист дипломної роботи здійснюють на відкритому засіданні ДЕК відповідно до вимог стандарту СО ВНЗ-ДНУЗТ-3.04-2010.

На засідання ДЕК студент надає дипломну роботу, відгук керівника, рецензію, демонстраційний матеріал для доповіді.

Надрукована дипломна робота з підписами керівника та виконавця роботи подається на відповідну кафедру для проходження нормоконтролю – перевірки на відповідність встановленим вимогам щодо її оформлення. Після проходження нормоконтролю та отримання підпису завідувача кафедри на титульній сторінці роботи, її необхідно здати у палітурку, використовуючи тверду обкладинку без будь-яких надписів.

На закінчену роботу складаються відгук наукового керівника та зовнішня рецензія (форми відгуку та рецензії див. у додатках И і К).

Рецензентом дипломної роботи може бути керівник, начальник структурного підрозділу, посадова особа організації (підприємства, установи), який має досвід вирішення аналогічних проблем або працює у даній сфері, а також висококваліфікований науково-педагогічний працівник, який має науковий ступінь.

Рецензент повинен мати високу компетентність у науково-практичному напрямі, за яким написана дипломна робота, та не повинен працювати в навчальному закладі, де навчається магістрант.

Відгук керівника і рецензія не підшиваються та не підклеюються до роботи, а подаються секретарю відповідної державної екзаменаційної комісії разом з оправленою роботою за два дні до захисту роботи в ДЕК.

 

3.2. Підготовка виступу на захисті

Виступ (доповідь) на захисті дипломної роботи є надзвичайно важливим завершальним етапом роботи, від якого значною мірою залежить її успіх. Тут слухач має показати вміння щодо публічного виступу, публічної презентації результатів своєї праці та власного внеску до розв’язання проблеми дослідження, щодо переконання присутніх у корисності та надійності положень, які винесені на захист.

Для успішної презентації доповідь необхідно підготувати заздалегідь.

Надійною передумовою для вдалої доповіді є ґрунтовно опрацьовані висновки роботи, належна структура доповіді та наявність ілюстративного матеріалу. У доповіді головна увага повинна приділятися
власним дослідженням: розробкам нових підходів і методик, отриманим результатам.

Рекомендована тривалість доповіді – до 10 хвилин. Рекомендована структура доповіді та зміст її окремих елементів наведені в табл. 3.1.

Успішна доповідь на захисті зумовлюється дотриманням певних правил, зокрема:

- упевнено й системно розповідати про свою роботу, користуючись текстом виступу за необхідністю, а не просто читати його, що передбачає належну підготовку до виступу та його репетицію;

- не використовувати під час виступу довгі складні фрази й словосполучення, а намагатися застосовувати стислі, лаконічні речення;

- не перевантажувати виступ цифрами і фактами;

- надавати чіткі та по суті справи відповіді на питання та зауваження;

- суворо дотримуватися регламенту.

Перевагою під час доповіді вважається наявність ілюстративного матеріалу. Він може бути поданий за бажанням автора у вигляді:

- презентації у Microsoft PowerPoint;

- роздаткового матеріалу;

- не документів, таблиць, рисунків тощо);

- схем чи рисунків на дошці або на фліп-чарті.

Можливість використання додаткового технічного оснащення має
бути узгоджена слухачем заздалегідь із секретарем ДЕК.

Таблиця 3.1

Рекомендована структура доповіді на захисті роботи

Структурний елемент доповіді Зміст Рекомендована тривалість, хвилин
Загальна характеристика роботи Стисло: актуальність напряму дослідження, характеристика проблеми, об'єкт, предмет, мета роботи, стан і досвід розв’язання проблеми 2 – 3
Характеристика проведеного дослідження Опис власних досліджень і розробок: визначення обраних шляхів дослідження та розв’язання проблеми, аналітичні обґрунтування аргументів і фактів, огляд методик і локальних результатів кабінетних та польових досліджень, виконаних розрахунків, створених моделей чи схем. Увага концентрується на аргументації положень, що винесені на захист 4 – 5
Отримані результати, висновки Характеристика отриманих наукових та практичних результатів, пропозицій та рекомендацій, загальні висновки. Увага концентрується на власному внеску в розв’язання проблеми.  

 

Захист дипломної роботи проводиться на відкритому засіданні ДЕК, тобто процедура захисту є максимально публічною із можливістю присутності всіх бажаючих.

 

Дата захисту визначається згідно з графіком засідань, що затверджується директором інституту і доводиться до відома голів і членів ДЕК і магістрантів.

Процедура захисту містить:

- представлення магістранта і його роботи головою ДЕК;

- виступ автора дипломної роботи;

- питання членів ДЕК і присутніх до магістранта;

- відповіді на питання членів ДЕК і присутніх;

- оголошення відгуку наукового керівника (бажано, самим керівником) та рецензії на магістерську роботу;

- відповіді магістранта на зауваження наукового керівника і рецензента;

- виступ наукового керівника з приводу розкритих питань (факультативно);

- загальна дискусія (факультативно);

- завершальний виступ магістранта (факультативно);

- підведення підсумків захисту дипломної роботи на закритому засіданні ДЕК;

- публічне оголошення результатів захисту (здійснюється в день захисту після оформлення протоколу засідання ДЕК).

3.3. Підготовка презентації дипломної роботи

Під час захисту дипломної роботи рекомендується супроводжувати доповідь електронною презентацією (6-10 слайдів, виконаних за допомогою програмного продукту Microsoft PowerPoint).

Рекомендована структура презентації дипломної роботи:

- назва роботи, кафедра, науковий керівник, виконавець;

- актуальність;

- мета роботи;

- зміст основних досліджень (завдання згідно з планом);

- використання закордонного досвіду, що запозичене;

- основні науково-практичні результати (підходи, моделі, пропозиції), де і для чого вони можуть бути використані.

 

3.4. Форми для підготовки відгуку наукового керівника та рецензії

 

У відгуку наукового керівника на дипломну роботу та
зовнішній рецензії необхідно охарактеризувати глибину й комплексність розкриття проблемних аспектів роботи, рівень самостійності та
творчості проведених досліджень, позитивні сторони, досягнення та
основні недоліки роботи, які стосуються її змісту, оформлення,
коректності використання літературних джерел, достовірності посилань на них тощо.

Відгук наукового керівника на диплому роботу та рецензія на неї оформлюються згідно із формами, наведеними у додатках И, К.

 


СПИСОК використаних ДЖЕРЕЛ

 

1. Про вищу освіту: закон України вiд 17 січня 2002 р. № 2984-III, остання редакцiя вiд 10 лютого 2010 р. на пiдставi 1798-17 // Відом. Верховної Ради України. – 2002. – № 20. – Ст. 134.

2. Про затвердження положення про освітньо-кваліфікаційні рівні (ступеневу освіту): постанова Кабінету Міністрів України від 20 січня 1998 р. № 65 // Офіц. вісн. України. – 1998. – № 3.

3. Положення про організацію навчального процесу у вищих навчальних закладах: наказ Міністерства освіти і науки України від 2 червня 1993 р.
№ 161. – Режим доступу: http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?
nreg=z0173-93. – Назва з екрану.

4. Про порядок створення, організацію і роботу державної екзаменаційної (кваліфікаційної) комісії у вищих навчальних закладах України: рекомендацій Міністерства освіти України від 29 грудня 1993 № 83-5/1259. – Режим доступу: http://osvita.ua/legislation/other/13456. – Назва з екрану.

5. ГСВОУ-04: Освітньо-кваліфікаційна характеристика магістра за спеціальністю специфічних категорій 8.000003 «Управління проектами».

6. ГСВОУ-04: Освітньо-професійна програма підготовки магістра за спеціальністю специфічних категорій 8.000003 «Управління проектами».

7. ГСВОУ-04: Засоби діагностики якості вищої освіти магістра за спеціальністю специфічних категорій 8.000003 «Управління проектами».

8. ДСТУ 3008-95. Документація. Звіти у сфері науки і техніки. Структура і правила оформлення: Державний стандарт України. – [чинний з
1996-01-01]. – К.: Держстандарт України, 1995. – 36 с.

9. ДСТУ ГОСТ 7.1: 2006. Бібліографічний опис. Загальні вимоги та правила складання [Текст]: (ГОСТ 7.1 -2003, IDT): Державний стандарт України. – [чинний з 2007-07-01]. – К.: Держспоживстандарт України, 2007. – 47 с. – (Система стандартів з інформації, бібліотечної та видавничої справи) (Національний стандарт України).

10. СО ВНЗ-ДНУЗТ-3.01.2010 Стандарт освіти ДНУЗТ. Стандарти з організації навчального процесу. Положення про організацію навчального процесу.

11. СО ВНЗ-ДНУЗТ-3.04-2010 Стандарти з організації навчального процесу ДНУЗТ. Державна атестація студента. Організація та порядок проведення.

12. СО ВНЗ-ДНУЗТ-3.05-2011 Стандарти з організації навчального процесу ДНУЗТ. Загальні вимоги до дипломних проектів (робіт).

13. Бушуев С. Д., Бушуева Н. С. Управление проектами: основы профессиональных знаний и система оценки компетентности проектных менеджеров (National Competence Baseline, NCB UA Version 3.0). – К.: ІРІДІУМ, 2006. – 208 с.

14. Бушуев С.Д. Динамическое лидерство в управлении проектами [Текст] / С.Д. Бушуев, В.В. Морозов // Монография. – 2-е изд. – К.: Украинская ассоциация управления проектами, 2000. – 312 с.

15. Довідник здобувача наукового ступеня: зб. нормат. док. та інформ. матеріалів з питань атестації наук. кадрів вищої кваліфікації / Упоряд. Ю. І. Цеков. – 3-тє вид., випр. і допов. – К.: Ред. «Бюл. Вищої атестац. коміс. України»: Вид-во «Толока», 2003. – 69 с.

16. Методичні рекомендації до виконання дипломної роботи за спеціальністю «Управління проектами» / уклад.: Ю. П. Шаров, О. О. Копитько, В.М. Молоканова, І.А. Чикаренко. – Д.: ДРІДУ НАДУ, 2012. – 46 с.

17. Основні вимоги до дисертацій та авторефератів дисертацій // Бюлетень ВАК України. – 2007. – № 6. – С. 9 – 17.

18. Черній А. М. Дисертація як кваліфікаційна наукова праця: посіб. / А. М. Черній; за заг. ред. І. І. Ібадуліна. – К.: Арістей, 2004. – 232 с.


Додаток А

 

МІНІСТЕРСТВО освіти і науки УКРАЇНИ

Дніпропетровський національний університет
залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна

 
 


Кафедра «Управління проектами, будівлі та будівельні матеріали»

(повна назва)

 

«ДО ЗАХИСТУ»

Завідувач кафедри

_________ ______________

(підпис) (ПІБ)

20____р. ________ «____»







Дата добавления: 2015-10-18; просмотров: 635. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Аальтернативная стоимость. Кривая производственных возможностей В экономике Буридании есть 100 ед. труда с производительностью 4 м ткани или 2 кг мяса...

Вычисление основной дактилоскопической формулы Вычислением основной дактоформулы обычно занимается следователь. Для этого все десять пальцев разбиваются на пять пар...

Расчетные и графические задания Равновесный объем - это объем, определяемый равенством спроса и предложения...

Кардиналистский и ординалистский подходы Кардиналистский (количественный подход) к анализу полезности основан на представлении о возможности измерения различных благ в условных единицах полезности...

СПИД: морально-этические проблемы Среди тысяч заболеваний совершенно особое, даже исключительное, место занимает ВИЧ-инфекция...

Понятие массовых мероприятий, их виды Под массовыми мероприятиями следует понимать совокупность действий или явлений социальной жизни с участием большого количества граждан...

Тактика действий нарядов полиции по предупреждению и пресечению правонарушений при проведении массовых мероприятий К особенностям проведения массовых мероприятий и факторам, влияющим на охрану общественного порядка и обеспечение общественной безопасности, можно отнести значительное количество субъектов, принимающих участие в их подготовке и проведении...

Шрифт зодчего Шрифт зодчего состоит из прописных (заглавных), строчных букв и цифр...

Краткая психологическая характеристика возрастных периодов.Первый критический период развития ребенка — период новорожденности Психоаналитики говорят, что это первая травма, которую переживает ребенок, и она настолько сильна, что вся последую­щая жизнь проходит под знаком этой травмы...

РЕВМАТИЧЕСКИЕ БОЛЕЗНИ Ревматические болезни(или диффузные болезни соединительно ткани(ДБСТ))— это группа заболеваний, характеризующихся первичным системным поражением соединительной ткани в связи с нарушением иммунного гомеостаза...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.012 сек.) русская версия | украинская версия