Студопедия — Розподіл економічних питань за розділами дипломного проекту. 1. Скрипкин О.Г. Функционально-стоимостный анализ при проектировании изделий
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Розподіл економічних питань за розділами дипломного проекту. 1. Скрипкин О.Г. Функционально-стоимостный анализ при проектировании изделий

 

1. Скрипкин О.Г. Функционально-стоимостный анализ при проектировании изделий. – К.: Техника, 1990. – 100с.

2. Справочник по ФСА /Под ред. Карпунина М.Г. и Майданчика Б.И. – М.: Финансы и статистика, 1988. – 430с.

3. Надтока Т.Б., Виноградов Л.Г. Функционально-стоимостный анализ. – Донецк, ДонНТУ, 2007. – 132с.

4. Туровец О.Г. Билинкис В.Д. Вопросы экономики и организации производства в дипломных проектах. – М.: ВШ, 1988. – 174с.

5. Учебное пособие для вузов /Под ред. Беклешова В.К. Технико-экономическое обоснование проектов. – М.: ВШ, 1991. – 176с.

6. Экономика промышленного предприятия /Под. ред. Евдокимова Ф.И., Надтоки Т.Б. – Донецк, Друк-Инфо, 2005. – 434с.

7. Бройдо Н.Ф. Экономическая эффективность при проектировании промышленных систем автоматизации. – Л.: Изд. литературы по строительству, 1969. – 141с.

8. Лимитовский М.А. Методы оценки коммерческих идей, предложений, проектов. – М.: Дело ЛТД, 1995. – 128с.

9. Временные методические рекомендации по комплексной оценке эффективности мероприятий научно-технического прогресса в угольной промышленности. – М.: ЦНИЭИ уголь, 1990. – 238с.

10. Методика определения экономической эффективности автоматизированных систем управления предприятиями и производственными объединениями. – М.: Статистика, 1979. – 69с.

11. Лафта Д.К. эффективность менеджмента организации.-М: Рс. Деловая Лит., 2009 320с.

12. Бородкин А.Ф., Воропаев В.И. Организация и экономика технического обслуживания шахтной аппаратуры. – М.: недра, 1978. – 139с.

13. Временные методические рекомендации по комплексной оценке эффективности

14. Яковлев А.И. Экономическая оценка средств автоматизации. – Харьков, ВШ, Изд. при Харьковском университете, 1982. – 132с.

15. Синягин Н.Н., Афанасьев Н.А.. Новиков С.А. Система планово-предупредительного ремонта оборудования и сети промышленной энергетики –М.: Энергия, 1984. -408с.

16. Дугіна С.І. Маркетингова цінова політика. –К.: КНЕУ,2002-360с.

17. Тарасюк Г.М. Управління проектами. –К.: Каравела, 2009 -320с.

18. Скворцов Н.И. Бизнес план предприятия. – К.: ВШ, 1995. – 189с.

19. Лифиц И.М. теория и практика оценки конкурентноспособности товаров и услуг. –М Юристъ. –М;2001.

20. Маркетинг і комп’ютер. Зарез Євдокимова Ф.І. і Тарасьєвої Л.В. –Донецк, Друк-Инфо, 2006. -540с.

Вступ

Перехід до ринкової економіки потребує глибокої та всебічної підготовки спеціалістів в області економіки, організації виробництва, менеджменту та маркетингу.

Дипломне проектування є заключним етапом підготовки інженерів. У дипломному проекті та під час його захисту студент має показати здатність приймати вірне технічне рішення та вміння обирати економічно найефективніше з них, тобто найвигідніше або для конкретного виробництва, або (та) для усієї національної економіки.

Дипломний проект має також свідчити про достатній обсяг знань майбутнього інженера – спеціаліста з комп’ютеризованих систем, автоматики та керування для своєї практичної праці в області організації та управління виробництва, у тому числі побудованого на принципах підприємництва.

Дані методичні рекомендації призначені для надання студентам методичної допомоги у вірному вирішенні питань, пов’язаних з техніко-економічним обґрунтуванням дипломних проектів (робіт).

 


Питання економіки, організації та управління виробництвом у

дипломних проектах (роботах)

1. 1 Загальні положення з економічного обґрунтуванню дипломного проекту (роботи)

Дипломний проект, як будь-який технічний проект, потребує економічного обґрунтування, тобто доказу економічної доцільності прийнятих у проекті загальних технічних рішень.

Обґрунтування з технічного боку означає доказ того, що рішення, яке приймається, відповідає передовому рівню розвитку науки та техніки у області, що розглядається, або переважає його.

Під економічним обґрунтуванням проекту або окремого рішення розуміються висновки про його економічну ефективність, сутність якої полягає в зіставленні економічних результатів і витрат за рішенням, яке розглядається, і отриманні певних економічних переваг, що випливають з інтересів інвестора. Цими перевагами можуть бути певна економія ресурсів, приріст доходу, приріст прибутку, приріст майна.

Більше того, обґрунтування дипломного проекту передбачає облік соціального ефекту від технічного рішення, що розглядається, який виявляється в покращенні умов труда робітників, покращенні життєвого рівня населення, збереженні та покращенні навколишнього середовища тощо. Іноді соціальний ефект призводить до отримання економічного ефекту, але часто соціальні результати неможливо оцінити економічно, і тоді при обґрунтуванні вони мають ураховуватися самостійно. Про типові випадки урахування соціальної та економічної ефективності викладено в розділі 1.1 і 2.1 цих рекомендацій.

Економічне обґрунтування є обов’язковим для кожного проекту (роботи). Воно виконується на основі розрахунку показників абсолютної та (або) порівняльної економічної ефективності.

Якщо немає можливості кількісно визначити економічні результати або витраті при здійсненні технічного рішення (наприклад, для рішення іноді на стадії науково-дослідницьких робіт, або рішень, що сприяють зміцненню обороноздатності країни, покращенню процесу навчання у ВНЗе тощо), економічне обґрунтування зводиться до розрахунку окремих економічних показників і рішення вибіркових питань у області організації та управління промислового виробництва, у тому числі в маркетингу на підприємстві.

У загальному випадку економічне обґрунтування виконується у наступному порядку:

а) обрання найкращого проектного варіанту технічного рішення (відображається в спеціальній частині дипломної записки);

б) обрання аналога для технічного рішення, що приймається, тобто бази порівняння;

в) обґрунтування критеріїв ефективності;

г) розрахунок показників порівняльної економічної ефективності при створенні нової техніки;

д) розрахунок показників економічної ефективності впровадження кращого обраного технічного рішення, висновки.

 

Спеціальною формою економічного обґрунтування проекту буде бізнес-план, якщо технічне рішення, що розробляється, може бути об’єктом бізнесу (докладно см. розділ 2.8).

Якщо студентом виконується не проект, а дипломна робота, то економічне обґрунтування у більшості випадків включає до себе питання:

1) складання сітьового графіка науково-дослідницьких робіт і його оптимізація за
завданим критерієм;

2) складання кошторису витрат на виконання науково-дослідницьких роботи;

3) визначення цілей розробки;

4) дослідження ринку виконаної розробки (якщо такий є);

5) аналіз можливих джерел ефективності при впровадженні розробки в національну економіку.

Обсяг економічного обґрунтування проекту, що включає усі питання аналізу та розрахунків, має складати 15-20% обсягу пояснювальної записки.

Обов’язковою частиною проекту є 1 -2 демонстраційні фрагменти з економічного обґрунтування, на яких відображаються зведена таблиця порівняльних техніко-економічних показників пристрою, що проектується, й аналогу (обов’язково для усіх студентів) та різні схеми, діаграми, графіки, які додатково характеризують результати економічного обґрунтування проекту (наприклад, сітьова модель виконання НДР і ДКР та її епюра оптимізації за завданим критерієм).

Окремими студентами (за згодою з консультантом з питань економіки) можуть бути виконані економічні дослідження за наступними темами:

- дослідження ринку будь-якого товару;

- дослідження соціальних результатів при впровадженні конкретного виду техніки;

- аналіз втрат робочого часу на конкретному робочому місті та розробка заходів з їх ліквідації та ін.

Особливо цінними є економічні розробки, виконанні за замову підприємств.

За наявності економічних досліджень студент звільнюється від ряду типових питань економічного обґрунтування проекту.

Для забезпечення зіставлення варіантів, що порівняються, усі розрахунки мають виконуватися за цінами, тарифами, нормативами, діючим на єдиний момент часу, бажано на момент виконання розрахунків (березень, квітень поточного року).

Зміст економічних питань дипломного проекту (роботи) має бути погодженим із консультантом з економіки та керівником проекту протягом перших двох тижнів дипломування.

 

 

Розподіл економічних питань за розділами дипломного проекту

 

 

Економічні питання мають бути розподілені за наступними розділами дипломної записки:

1. Вступ.

2. Спеціальна частина.

3. Економічна частина.

4. Висновки.

5. Додатки.

У «Вступі» вказується економічне значення теми, що розробляється, і конкретні цілі, які ставить перед собою дипломник в області покращення техніко-економічних показників техніки, що проектується.

У "Спеціальній частині" виконується аналіз варіантів функціональної та принципової схем, конструкції системи, що проектується. З усіх варіантів, що задовольняють поставленим технічним вимогам, обирається економічно найвигідніший, який підлягає в подальшому детальній розробці дипломником. Вибір варіанту технічного рішення має підтверджуватися економічним обґрунтуванням або логічно обґрунтованим висновком. Слід використовувати при цьому додаткові техніко-економічні показники (наприклад, показники технологічності конструкції, відносна вага блока, пристрою, витрата дефіцитних матеріалів та ін.).

Переважним при виборі оптимального технічного рішення в спеціальній частині
є виконання функціонально-вартісного аналізу усієї системи, що проектується, або
її окремого блока [1,2,3]. Якщо відповідно із завданням студент не виконує ФВА
конструкції, що проектується, то він має сформулювати зовнішні функції системи,
класифікувати ФВА з позиції призначення та корисності, та за можливості, побудувати
дворівневу функціональну модель [2,3].

«Економічна частина» присвячена питанням економічного обґрунтування проекту (роботи).

Вона включає в себе окремі розробки в області організації та управління виробництва, експлуатації та проектування техніки, що розглядається, а також розрахунки й аналіз окремих складових та підсумкових показників економічної ефективності створення та впровадження системи, що проектується [4.5, 6,7,8]

Найчастіше питання в області організації та планування виробництва є необхідною розробкою з розрахунку окремих економічних показників системи, що проектується, і в цілому економічної ефективності.

У «Висновках» констатуються загальні економічні дослідження розрахунку* та їх
результати, виконані в дипломному проекті (роботі). /

У «Додатках» наводять додаткові ілюстрації, вихідні дані (наприклад, специфікацію комплектуючих купованих виробів на систему), обчислювальні програми, розроблені спеціально для економічного обґрунтування даного проекту, громіздкі економічні розрахунки.




<== предыдущая лекция | следующая лекция ==>
Збір вихідних матеріалів | 

Дата добавления: 2015-10-18; просмотров: 308. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Практические расчеты на срез и смятие При изучении темы обратите внимание на основные расчетные предпосылки и условности расчета...

Функция спроса населения на данный товар Функция спроса населения на данный товар: Qd=7-Р. Функция предложения: Qs= -5+2Р,где...

Аальтернативная стоимость. Кривая производственных возможностей В экономике Буридании есть 100 ед. труда с производительностью 4 м ткани или 2 кг мяса...

Вычисление основной дактилоскопической формулы Вычислением основной дактоформулы обычно занимается следователь. Для этого все десять пальцев разбиваются на пять пар...

Что такое пропорции? Это соотношение частей целого между собой. Что может являться частями в образе или в луке...

Растягивание костей и хрящей. Данные способы применимы в случае закрытых зон роста. Врачи-хирурги выяснили...

ФАКТОРЫ, ВЛИЯЮЩИЕ НА ИЗНОС ДЕТАЛЕЙ, И МЕТОДЫ СНИЖЕНИИ СКОРОСТИ ИЗНАШИВАНИЯ Кроме названных причин разрушений и износов, знание которых можно использовать в системе технического обслуживания и ремонта машин для повышения их долговечности, немаловажное значение имеют знания о причинах разрушения деталей в результате старения...

Различия в философии античности, средневековья и Возрождения ♦Венцом античной философии было: Единое Благо, Мировой Ум, Мировая Душа, Космос...

Характерные черты немецкой классической философии 1. Особое понимание роли философии в истории человечества, в развитии мировой культуры. Классические немецкие философы полагали, что философия призвана быть критической совестью культуры, «душой» культуры. 2. Исследовались не только человеческая...

Обзор компонентов Multisim Компоненты – это основа любой схемы, это все элементы, из которых она состоит...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.008 сек.) русская версия | украинская версия