МЕТОДИЧЕСКИЕ УКАЗАНИЯ. 1. Відокремити корені даного рівняння ¦(х) = 0 одним з методів: графічним, аналітичним або методом послідовного перебору (відрізок ізоляції кореня бажано
1. Відокремити корені даного рівняння ¦(х) = 0 одним з методів: графічним, аналітичним або методом послідовного перебору (відрізок ізоляції кореня бажано звузити до довжини, яка не перевищує одиниці). 2. Уточнити один з відокремлених коренів рівняння, вказаним в Табл.1., методом з точністю e = 0,5 × 10-3.
Таблиця 1.
Контрольні питання
1. Які методи розв’язку нелінійних рівнянь вам відомі? 2. В яких випадках необхідно використовувати ітераційні методи? 3. Яким умовам повинна відповідати функція f (x)? 4. Що значить розв’язати рівняння ітераційним методом? 5. З яких етапів складається задача знаходження нуля функції f (x) ітераційним методом? 6. Назвіть способи відокремлення коренів? 7. В чому суть ітераційного процесу? 8. В чому суть методу поділу відрізка навпіл? 9. В чому суть методу хорд? 10. Який з кінців відрізка [ а, b ] в методі хорд рахується нерухомим? 11. Умова закінчення ітераційного процесу в методі хорд? 12. В чому суть методу Ньютона? 13. Як вибрати початкове наближення для методу Ньютона? 14. Як в MatLab організувати ітераційний процес? 15. Що впливає на швидкість збіжності ітераційного процесу? МЕТОДИЧЕСКИЕ УКАЗАНИЯ «Microsoft PowerPoint»
|