Студопедия — АНОТАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

АНОТАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ

www.rada.gou.ua. - офіційний сайт Верховної Ради України

www.euro-ombudsman.eu.int - сайт європейського уповноваженого з прав людини

www.euiaw.edu.ru - сайт Центру прав Європейського Союзу (Москва)

www.Yandex.ru - пошуковий сайт

www.Yahoo. com – пошуковий сайт

www.Rambler.ru - пошуковий сайт

www.Google.com - пошуковий сайт

www.Meta – ukraine. com – пошуковий сайт

 


 

 

Робоча навчальна програма

Дніпропетровський державний університет

внутрішніх справ

надруковано ______________

(П.І.Б.)

 

МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ

Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ

ЗАПОРІЖСЬКИЙ ЮРИДИЧНИЙ ІНСТИТУТ

 

Кафедра конституційного та міжнародного права

 

РОБОЧА НАВЧАЛЬНА ПРОГРАМА

 

з дисципліни Міжнародне право

 

 

Дніпропетровськ – 2008

МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ

Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ

 

 

З А Т В Е Р Д Ж Е Н О

на засіданні Вченої ради університету

(протокол № 7від 25.09.2008р.)

 

РОБОЧА НАВЧАЛЬНА ПРОГРАМА

з дисципліни Міжнародне право

з підготовки фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавр

за спеціальністю «Правознавство»

 

 

  С Х В А Л Е Н О на засіданні Науково-методичної ради університету (протокол № 4 від 27.06.2008 р.)

 

Дніпропетровськ – 2008


Робоча навчальна програма з дисципліни “Міжнародне право” Укладач: доцент кафедри конституційного та міжнародного права Філяніна Л.А. - Дніпропетровськ: Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ, 2008 – 62 с.

 

Рецензенти:

Киценко Д.М. к.ю.н., завідувач кафедри міжнародного права Інституту міжнародних відносин Національного авіаційного університету

Тєлькінєна Т.Е. к.і.н., завідувач кафедри загально правових дисциплін, ННІ права та безпеки Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ

 

Обговорено на засіданні секції конституційного та міжнародного права (ННК теорії та історії державності та права) Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ протокол № 4 від 20 червня 2008 р.

 

Обговорено на засіданні секції конституційного та міжнародного права (ННК теорії та історії державності та права) Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ протокол № 1 від 31 серпня 2009 р.

 

Обговорено на засіданні секції конституційного та міжнародного права (ННК теорії та історії державності та права) Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ протокол № 1 від 31 серпня 2010 р.

 

Обговорено на засіданні секції конституційного та міжнародного права (ННК теорії та історії державності та права) Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ протокол № 1 від 30 серпня 2011 р


АНОТАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ

Міжнародне право - це єдина правова система, яка має можливість регулювати відносини між державами та іншими суб’єктами. За допомогою міжнародного права, держави, встановлюють загальноприйняті стандарти поведінки, що є засобом міжнародного співробітництва у різних галузях суспільного життя. Міжнародні відносини здійснюють вплив не тільки на життя суспільства, але і на кожну людину окремо. Однією з особливостей міжнародного права є система цього права, яка полягає в тому, що вона не входить до будь якої національної системи права і не включає норм національного права. Виходячи з цього звання міжнародних норм необхідно не тільки безпосереднім учасникам міжнародних зв’язків, але й усім хто бажає орієнтуватися в світовій політиці та економіці, хто зайнятий у бізнесі, або займається.

Вивчення курсу “Міжнародне право” ґрунтується на ознайомленні з його особливостями, основними поняттями, категоріями, інститутами. Воно припускає отримання навиків роботи з міжнародними договорами та іншими міжнародно-правовими актами, а також їх тлумачення та застосування в конкретних ситуаціях міжнародного життя.

Мета дисципліни:

а) науково-юридична: закласти та сформувати у курсантів, студентів, слухачів знання з міжнародного права, а також чітко визначати місце та роль міжнародних організацій у міжнародній системі, механізм їх функціонування, юридичну силу прийнятих актів;

б) з агальноосвітня: вміння мислити логічно, застосовуючи для розв’язання поточних завдань формально-логічні методи: індукції, дедукції та ін. Вивчення історичних передумов розвитку міжнародного права та впливу його на всі галузі права й міжгалузеві зв’язки;

в) виховна: сприяти формуванню патріотизму, громадсько-політичної та правової культури майбутнього юриста.

Вивчення дисципліни “Міжнародне право” передбачає досягнення такого кваліфікаційного рівня підготовки випускника, при якому він повинен:

1. Знати:

- предмет міжнародного права;

- основні і допоміжні методи дослідження міжнародного права;

- місце і роль міжнародного права в системі права;

- роль міжнародного права в регулюванні міжнародних відносин, у зміцненні міжнародного світу і безпеки, у взаємозв'язку міжнародного права з зовнішньою політикою і дипломатією;

- взаємодію міжнародного права з внутрішньодержавним правом;

- зміст найбільш важливих і розповсюджених міжнародно-правових доктрин минулого і сучасності;

- джерела міжнародного права і процесі утворення норм в міжнародному праві, про принципи міжнародного права;

- види суб'єктів міжнародного права, про міжнародно-правову відповідальність, мирні засоби вирішення міжнародних спорів, про територіальні проблеми в міжнародному праві;

- такі галузі міжнародного права, як право міжнародних договорів, право міжнародних організацій, дипломатичне і консульське право, права людини і міжнародне право, міжнародне морське право, міжнародне повітряне право, міжнародне космічне право, міжнародне гуманітарне право;

2. Уміти:

- володіти міжнародно-правовими поняттями і категоріями;

- використовувати знання з міжнародного права в юридичній практиці;

- відслідковувати зв’язки норм міжнародного права з нормами інших галузей права;

- в межах допустимого давати аналіз і тлумачення норм міжнародного права;

- використовувати міжнародно-правові процедури захисту прав і свобод людини;

- давати моральну-правову оцінку діяльності правоохоронних органів України згідно з Загальною декларацією прав людини та інших актів ООН;

- розуміти важливість впливу міжнародного права на формування світогляду особи;

- застосовувати загальнолюдські моральні цінності у власній діяльності.

3. Володіти:

- термінологією та основними поняттями, які використовуються у міжнародному праві;

- необхідними знаннями з міжнародної проблематики для орієнтування курсантів у чинному міжнародному законодавстві;

- навичками практичного застосування у подальшій професійній діяльності курсантів міжнародно-правових норм, інших нормативно-правових актів.

4. Практично засвоїти: правову природу інститутів міжнародного права (міжнародний захист прав людини і громадянина, специфіку утворення норм міжнародного права та їх реалізацію, процес укладання міжнародних договорів, порядок діяльності суб’єктів міжнародного права)

Все це зумовлює необхідність самостійного ознайомлення та вивчення курсантами спеціальної літератури з міжнародного права, рекомендованої в методичних вказівках до тем та іншої, його нормативних джерел та документів міжнародних організацій.

Семінарські заняття у навчальному процесі проводяться з метою поглибленого вивчення курсу “Міжнародне право” та опанування його методичних засад. Семінари повинні сприяти розвиткові творчої самостійності курсантів. Поглибленню їх інтересу до вивчення даного курсу, розвитку культури мовлення, формування навичок та вмінь публічного виступу, участі в дискусії.

Перелік рекомендованої літератури не є вичерпним, курсанти мають використовувати інші джерела особливо періодичні видання.

Основою ефективного розгляду положень міжнародного права на семінарських заняттях є вивчення лекційного матеріалу та самостійна робота курсантів. Самостійну роботу треба починати з вивчення тексту лекції, потім прочитати та законспектувати в зошиті для семінарських занять відповідний матеріал, звертаючи увагу на нові незрозумілі терміни та словосполучення, та по можливості з’ясувати їх зміст.

Готуючись до семінару потрібно звернути увагу на ключові поняття, які притаманні вказаним темам записати в словники та засвоїти їх.

Опрацювання тем семінарських занять або окремих їх питань може відбуватися в різних формах: співбесіди, загальногрупової дискусії, заслуховування та обговорення рефератів, проведення письмової контрольної роботи, виконання тестових завдань. Встановлений рівень засвоєння матеріалу на семінарських заняттях враховується при вирішенні питання про допуск до заліку на основі поточних оцінок. Основні питання тем виносяться до реєстру питань, які вводяться в залікові білети або в тестові завдання.

Семінар - це вид навчального заняття, на якому викладач організовує обговорення курсантами питань програмного матеріалу.

Основні завдання семінарів з міжнародного права полягають у засвоєнні загальнотеоретичних положень про міжнародно-правові явища, набуття навичок опановувати їх з позицій загальнолюдських цінностей.

Семінари мають сприяти розвитку творчої самостійності курсантів, інтересу до наукових досліджень, формуванню навичок та вмінь публічного виступу і участі в дискусії, вихованню педагогічного такту, розвиткові культури мовлення, що є дуже важливим в роботі юриста.

Готуючись до семінару необхідно привернути увагу до ключових понять, які притаманні вказаним темам та засвоїти їх.

При відповіді на семінарському занятті слід так будувати свій виступ, щоб в ньому, по можливості, містилось:

- чітке формулювання теоретичного положення (наприклад, поняття міжнародного права, суб’єктів міжнародних правовідносин, міжнародних злочинів і т.д.);

- обґрунтування цього положення і розкриття його найбільш характерних ознак і властивостей;

- аргументацію та ілюстрацію теоретичних положень конкретними фактами дійсності, положеннями міжнародно-правових актів і практики їх реалізації;

Реферати, передбачені планами семінарських занять, присвячуються складним питанням, які не розглядаються в навчально-методичній літературі і потребують опанування наукових джерел, окремих статей або монографій. Об’єм реферату має відповідати 10-12 аркушів стандартного паперу формату А4. Реферативні повідомлення заслуховуються і обговорюються в ході відповідних занять і лише у виключних випадках без доповіді перевіряються викладачем. Вони обов’язково оцінюються викладачем. Реферати можуть бути основою для написання наукової роботи.

Основою ефективного розгляду положень міжнародного права на семінарських заняттях є засвоєння лекційного матеріалу та самостійна робота курсантів у конспектуванні навчальної, наукової літератури курсу. Така робота передбачає використання навчальної програми, де кожне питання теми має бути засвоєним.

Самостійну роботу варто починати з вивчення тексту лекції, потім прочитати й законспектувати в зошит з підготовки до семінарів відповідний матеріал підручника та інших джерел. Читати треба уважно, всебічно та критично аналізувати прочитане. Зустрівши нове, незрозуміле слово, вираз, обов’язково необхідно з’ясувати його зміст. Не зробивши цього, курсант ризикує сприйняти неправильно значення слова, виразу або й всього тексту. Тут варто скористатися словниками чи іншими офіційними джерелами.

Опанування положень курсу передбачає не тільки міцне засвоєння визначень тих чи інших категорій, характерних рис та ознак, але й розуміння різних точок зору щодо міжнародно-правових явищ і, головне, усвідомлення набутих знань з міжнародного права.

Перелік питань, які виносяться на залік складається з питань, що розглядаються на семінарських заняттях та питань для самостійного вивчення і може включати окремі теми рефератів.

Після закінчення вивчення навчальної дисципліни курсанти, студенти, слухачі повинні:

- орієнтуватися в системі міжнародно-правових відносин;

- правильно тлумачити й застосовувати міжнародно-правові норми та інших нормативно-правових актів;

- аналізувати міжнародно-правові акти.

Курсант, студент, слухач вважається таким, що успішно засвоїв навчальний матеріал, за умови вільного володіння понятійним апаратом та вміння застосувати його у практичній діяльності.

Самостійна робота курсантів, студентів, слухачів складається з:

- роботи на заняттях в процесі прослуховування і конспектування лекцій;

- вивчення лекційного матеріалу;

- опрацювання нормативних джерел;

- підготовки рефератів, реферативних повідомлень та доповідей з актуальних питань міжнародного права;

- підготовки до семінарських занять шляхом опрацювання основної і додаткової літератури;

- вирішення практичних завдань;

- підготовки наукових доповідей для участі у роботі наукового гуртка кафедри, науково-практичних заходах;

- узагальнення всіх отриманих знань для підготовки до заліку з навчальної дисципліни;

- роботи на ЕОМ та в мережі Інтернет.

 




<== предыдущая лекция | следующая лекция ==>
ІНФОРМАЦІЙНЕ ТА МетодичнЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ | 

Дата добавления: 2015-10-19; просмотров: 375. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Композиция из абстрактных геометрических фигур Данная композиция состоит из линий, штриховки, абстрактных геометрических форм...

Важнейшие способы обработки и анализа рядов динамики Не во всех случаях эмпирические данные рядов динамики позволяют определить тенденцию изменения явления во времени...

ТЕОРЕТИЧЕСКАЯ МЕХАНИКА Статика является частью теоретической механики, изучающей условия, при ко­торых тело находится под действием заданной системы сил...

Теория усилителей. Схема Основная масса современных аналоговых и аналого-цифровых электронных устройств выполняется на специализированных микросхемах...

Стресс-лимитирующие факторы Поскольку в каждом реализующем факторе общего адаптацион­ного синдрома при бесконтрольном его развитии заложена потенци­альная опасность появления патогенных преобразований...

ТЕОРИЯ ЗАЩИТНЫХ МЕХАНИЗМОВ ЛИЧНОСТИ В современной психологической литературе встречаются различные термины, касающиеся феноменов защиты...

Этические проблемы проведения экспериментов на человеке и животных В настоящее время четко определены новые подходы и требования к биомедицинским исследованиям...

Характерные черты немецкой классической философии 1. Особое понимание роли философии в истории человечества, в развитии мировой культуры. Классические немецкие философы полагали, что философия призвана быть критической совестью культуры, «душой» культуры. 2. Исследовались не только человеческая...

Обзор компонентов Multisim Компоненты – это основа любой схемы, это все элементы, из которых она состоит...

Кран машиниста усл. № 394 – назначение и устройство Кран машиниста условный номер 394 предназначен для управления тормозами поезда...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.009 сек.) русская версия | украинская версия