Студопедия — Б 39 Бескаравайний С.С.
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Б 39 Бескаравайний С.С.






Основи наукових досліджень – навчально-методичний посібник для студентів денної форми навчання, які навчаються за галуззю знань 0305 «Економіка та підприємництво» за напрямами підготовки 6.030508 «Фінанси і кредит», 6.030504 «Економіка підприємства», 6.030505 «Управління персоналом та економіка праці», 6.030509 «Облік і аудит» – Дніпропетровськ: Дніпропетровська державна фінансова академія, 2012. – 91 с.

Навчально-методичний посібник містить програму навчальної дисципліни, методичні рекомендації до семінарських занять, методичні рекомендації до самостійної роботи, індивідуальні завдання і підсумковий контроль, підсумковий контроль, список рекомендованої літератури.

 

 

Підп. до друку _______ Формат _84x108 1/32_ Папір друк.

Ум. друк. арк. 5,3. Обл.-вид. арк 7,3. Тираж _ Замовлення № __

Дільниця оперативного друку ДДФА. Св. Держкомітету інформ. Політики, телебачення та радіомовлення сер. ДК 2126 від 17.03.2005р.

Видавець і виготівник: Дніпропетровська державна фінансова академія, вул. Аржанова, 12, м. Дніпропетровськ, 49083

Міністерство фінансів України

       
   
Дніпропетровська державна фінансова академія
 

 

 


Основи наукових досліджень

Навчально-методичний посібник

 

Дніпропетровськ – 2011


МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ

Дніпропетровська державна фінансова академія

Центр заочного навчання та дистанційної освіти

Кафедра гуманітарних дисциплін

 

Основи наукових досліджень

Навчально-методичний посібник

 

для студентів заочної форми навчання,

які навчаються за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавр

за галуззю знань 0305 «Економіка та підприємництво»

за напрямами підготовки 6.030508 «Фінанси і кредит»,

6.030504 «Економіка підприємства»,

6.030505 «Управління персоналом та економіка праці»

 

 

Дніпропетровськ - 2011


 

ББК 66.0

Б 39 Бескаравайний С.С.

Основи наукових досліджень – навчально-методичний посібник для студентів заочної форми навчання, які навчаються за галуззю знань 0305 «Економіка та підприємництво» за напрямами підготовки 6.030508 «Фінанси і кредит», 6.030504 «Економіка підприємства», 6.030505 «Управління персоналом та економіка праці» – Дніпропетровськ: Дніпропетровська державна фінансова академія, 2011. –43 с.

Автор: С.С. Бескаравайний к.філос.н., доцент кафедри гуманітарних дисциплін Дніпропетровської державної фінансової академії  
Рецензенти: В.І. Палагута   Г.В. Чечельницька       д.філос.н., завідувач кафедри інженерної педагогіки Національної металургійної академії України   к.і.н., доцент кафедри гуманітарних дисциплін Дніпропетровської державної фінансової академії  
Відповідальний за випуск:В.П. Капітон –   д.філос.н., професор, завідувач кафедри гуманітарних дисциплін Дніпропетровської державної фінансової академії

Навчально-методичний посібник містить програму дисципліни, методичні рекомендації до семінарського заняття, методичні рекомендації до самостійної роботи, індивідуальні завдання і методичні рекомендації до їх виконання, критерії оцінки знань та вмінь студентів, перелік рекомендованої літератури.

 

Розглянуто та схвалено на

засіданні Вченої ради

факультету управління

персоналом та економіки праці

Протокол № 3 від 05.12.2011р.

 

Розглянуто та схвалено

на засіданні кафедри

гуманітарних дисциплін

Протокол № 4 від 18.11.2011р.


Зміст

 

 

Вступ……...........……………...........................................................................  
1. Програма дисципліни……...........................................................................  
2. Методичні рекомендації до самостійної роботи.......................................  
3. Методичні рекомендації до семінарських занять.....................................  
4. Методичні рекомендації до виконання індивідуальних завдань.............  
5. Список рекомендованої літератури............................................................  
Додатки……………………………………………………………………..  

ВСТУП

 

У сучасній цивілізації наука відіграє особливу роль. Технологічний прогрес ХХ століття, що привів у розвинутих країнах Заходу та Сходу до нової якості життя, заснований на застосуванні наукових досліджень. Наука вдосконалює не лише сферу виробництва, але й справляє вплив на інші сфери людської діяльності, регулюючи їх, перебудовуючи їх засоби та методи. Не дивно, що проблеми майбутнього сучасної цивілізації не можуть обговорюватись поза аналізом сучасних тенденцій розвитку науки та її перспектив. Хоча в сучасному суспільстві існують й антисциєнтистські рухи, в цілому наука сприймається як одна з вищих цінностей цивілізації та культури. Значення науки, наукової творчості для соціального розвитку визначає важливість курсу «Основи наукових досліджень».

В умовах розвитку інформаційної цивілізації науковістю пронизуються усі сучасні дисципліни як природознавчі, так і гуманітарні. Тому студент повинен знати загальні методи наукових досліджень і використовувати ці методи по відношенню до різних дисциплін.

Метою написання посібника є допомога студентам у вивченні структури понятійного апарату дисципліни, структури та закономірностей наукового пізнання, складових методики наукової роботи, прийомів викладання наукових матеріалів, оволодінні правилами написання та захисту анотації, статті, доповіді, курсової та дипломної (магістерської) роботи. У студентів має сформуватися система знань про загальнонаукові і специфічні методи наукового дослідження, основні категорії і принципи наукового пізнання.

Метою вивчення дисципліни є формування у студентів системи знань про загальнонаукові і специфічні методи наукового дослідження, про основні категорії і принципи наукового дослідження.

Завданням вивчення дисципліни є вивчення основ наукового пізнання, структури та закономірностей наукового пізнання, складових методик наукової роботи, прийомів викладання наукових матеріалів, основних характеристик таких понять, як «метод», «методологія», «теорія», «гіпотеза», «аналогія».

Предметом вивчення є сутніть, закономірності та структура наукового пізнання; складові методики наукової роботи, прийоми викладання наукових матеріалів.

В результаті вивчення дисципліни студент повинен знати:

- понятійний апарат дисципліни і зміст окремих наукових теорій,

- особливості наукового пізнання;

- структуру та закономірності наукового пізнання;

- складові методики наукової роботи;

- прийоми викладання наукових матеріалів;

- основні характеристики таких понять як: «метод», «методологія», «теорія», «гіпотеза», «аналогія».

- В результаті вивчення дисципліни студент повинен вміти:

- проводити наукові дослідження;

- працювати з літературними джерелами;

- організовувати творчу діяльність;

- працювати над науковим текстом;

- оформлювати наукову роботу;

- аргументувати та доводити положення наукової роботи.

Курс тісно пов’язаний з дисциплінами «Філософія (філософія, релігієзнавство, логіка)», «Культурологія (культурологія, етика, естетика)» «Основи діловодства», «Психологія та педагогіка» і дає можливість систематизувати й доповнити отримані знання, застосовувати їх при написанні рефератів, доповідей, статей, курсових, дипломних та магістерських робіт у подальшому навчанні у вузі.

Лекція дозволяє викладати матеріал концентровано у логічно витриманій формі, де можна визначити зміст та завдання дисципліни, зв’язок з іншими дисциплінами, повно розкрити конкретні теми, ув’язуючи їх між собою.

Під час семінарського заняття викладач організує детальний розгляд студентами окремих теоретичних положень навчальної дисципліни, формує вміння і навички шляхом розв'язання практичних завдань.

Однією із форм організації навчання з навчальної дисципліни є індивідуальні завдання. Індивідуальні завдання повинні виконуватись у формі реферативних оглядів, анотованих рефератів, картотек статей та законодавчих актів, тез та доповідей. Індивідуальні завдання з даного курсу сприяють поглибленому вивченню студентами навчальної дисципліни, передбачають створення умов для найповнішої реалізації творчих можливостей студентів, які виявляють особливі здібності в навчанні та нахил до науково-дослідної роботи і творчої діяльності.

Самостійна робота є основним засобом засвоєння навчального матеріалу у вільний від обов’язкових навчальних занять час. Самостійна підготовка передбачає вивчення основного змісту підручників, додаткових джерел, поточної інформації. Самостійна робота виконується відповідно до завдань та методичних вказівок, які доводяться до відома студентів заздалегідь.

На самостійне вивчення виносяться усі теми навчальної дисципліни з метою:

· закріплення, поглиблення, розширення і систематизація знань, отриманих під час аудиторних занять; самостійного оволодіння новим навчальним матеріалом;

· формування умінь і навичок самостійної розумової праці;

· розвитку самостійного мислення.

Навчальним процесом з курсу «Основи наукових досліджень» передбачено підсумковий контроль, який проводиться у формі заліку.

Навчально-методичний посібник розрахований на студентів, які навчаються за освітньо-кваліфікаційними програмами підготовки бакалавра.

Посібник побудовано відповідно до програми, яка складена за вимогами кредитно-модульної системи організації навчального процесу у вищих навчальних закладах.








Дата добавления: 2015-12-04; просмотров: 160. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Картограммы и картодиаграммы Картограммы и картодиаграммы применяются для изображения географической характеристики изучаемых явлений...

Практические расчеты на срез и смятие При изучении темы обратите внимание на основные расчетные предпосылки и условности расчета...

Функция спроса населения на данный товар Функция спроса населения на данный товар: Qd=7-Р. Функция предложения: Qs= -5+2Р,где...

Аальтернативная стоимость. Кривая производственных возможностей В экономике Буридании есть 100 ед. труда с производительностью 4 м ткани или 2 кг мяса...

Механизм действия гормонов а) Цитозольный механизм действия гормонов. По цитозольному механизму действуют гормоны 1 группы...

Алгоритм выполнения манипуляции Приемы наружного акушерского исследования. Приемы Леопольда – Левицкого. Цель...

ИГРЫ НА ТАКТИЛЬНОЕ ВЗАИМОДЕЙСТВИЕ Методические рекомендации по проведению игр на тактильное взаимодействие...

Дезинфекция предметов ухода, инструментов однократного и многократного использования   Дезинфекция изделий медицинского назначения проводится с целью уничтожения патогенных и условно-патогенных микроорганизмов - вирусов (в т...

Машины и механизмы для нарезки овощей В зависимости от назначения овощерезательные машины подразделяются на две группы: машины для нарезки сырых и вареных овощей...

Классификация и основные элементы конструкций теплового оборудования Многообразие способов тепловой обработки продуктов предопределяет широкую номенклатуру тепловых аппаратов...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.013 сек.) русская версия | украинская версия