Студопедия — Ключові терміни та поняття. Робоче місце науковця — це сукупність усього того, що використовується в роботі, тобто меблі, комп'ютер
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Ключові терміни та поняття. Робоче місце науковця — це сукупність усього того, що використовується в роботі, тобто меблі, комп'ютер






Робоче місце науковця — це сукупність усього того, що використовується в роботі, тобто меблі, комп'ютер, інші технічні засоби.

Методологія (від гр— шлях, спосіб пізнання, дослідження та — вчення) — наука про структуру, логічну організацію, методи та засоби діяльності. Вона дає змогу усвідомити природу, принципи і методи, що лежать в основі пізнання дійсності та відтворення її в мисленні.

Метод дослідження — це спосіб застосування старого знання для здобуття нового знання. Він є засобом отримання наукових фактів.

Індукція - умовивід від окремого до загального.

Дедукція - умовивід від загального до окремого

Аналіз - поділ предмета дослідження на складові з метою всебічного його вивчення

Синте з - об'єднання раніше виділених частин предмета в єдине ціле

Абстрагування - відокремлення істотного від неістотного

Формалізація - відображення об'єкта чи явища в знаковій формі

Наукова діяльність — інтелектуальна творча діяльність, спрямована на здобуття і використання нових знань. Вона існує в різних видах;

- науково-дослідницька діяльність;

- науково-організаційна діяльність;

- науково-інформаційна діяльність;

- науково-педагогічна діяльність;

- науково-допоміжна діяльність та ін.

Наукове дослідження — цілеспрямоване пізнання, результати якого виступають як система понять, законів і теорій.

Фундаментальні наукові дослідження — наукова теоретична та (або) експериментальна діяльність, спрямована на здобуття нових знань про закономірності розвитку та взаємозв'язку природи, суспільства, людини.

Прикладні наукові дослідження — наукова і науково-технічна діяльність, спрямована на здобуття і використання знань для практичних цілей.

Науковий результат — нове знання, здобуте в процесі фундаментальних або прикладних наукових досліджень та зафіксоване на носіях наукової інформації у формі наукового звіту, наукової праці, наукової доповіді, наукового повідомлення про науково-дослідну роботу, монографічного дослідження, наукового відкриття тощо.

Інформація - це сукупність відомостей про об'єкт та предмет дослідження.

Документ у науці - це матеріальний об'єкт з інформацією про факти, події, явища об'єктивної дійсності та розумової діяльності людей, яка закріплена створеним людиною способом передачі та зберігання у часі і просторі.

Інформаційні ресурси - сукупності інформаційних матеріалів-документів і масивів інформації у формі публікацій, наукових звітів, електронних записів(баз даних).

Стандарти - нормативно-технічні документи, в яких встановлено комплекс норм, правил, вимог до об'єкта стандартизації і затверджений компетентними органами.

УДК - міжнародна універсальна система, яка дозволяє детально представити зміст документальних фондів, забезпечити оперативний пошук інформації, має можливість свого розвитку і самовдосконалення. Вона складається із основної і допоміжної таблиць. Основна таблиця містить поняття і відповідні їм індекси, за допомогою яких систематизують знання людства.

Банк даних — певна сукупність програмних, організаційних, технічних засобів призначених для централізованого накопичення та багатоцільового використання інформації, яка систематизована і сконцентрована в певному місті (у пам'яті ЕОМ, бібліотеці, каталогах, картотеці). Його ядром є база даних.

База даних - іменована сукупність інформаційних одиниць у певній предметній сфері. Функціонування цієї бази забезпечується сукупністю мовних і програмних засобів, які мають назву системи управління базою даних.

Композиція — це послідовне розміщення основних частин роботи, що дозволяє зробити правильну рубрикацію наукового документа.

Рубрикація – це: 1) членування тексту на складові частини, графічне відділення однієї частини від іншої;2) використання заголовків, нумерації і т.д.

Анотація — це коротка характеристика звіту або іншого друкованого документа за змістом, призначенням, формою та іншими особливостями. Анотація виконує насамперед сигнальну функцію і повинна відповідати на таке запитання: «Про що йдеться в первинному документі?» Тому анотації містять у собі переважно фрази у формі пасивного стану, де присудок виражений дієсловом у зворотній формі: («розглядається», «обговорюється», «досліджується» тощо) чи пасивною дієслівною формою («розглянутий», «досліджений», «доведений» тощо). Анотації часто містяться в звітах, а також у книгах, брошурах, тематичних планах видавництв, рекламних матеріалах, у бібліографічних посібниках і друкованих каталожних картках.

Конференція — найпоширеніша форма обміну інформацією. Одна частина учасників — доповідачі — повідомляє про нові наукові ідеї, результати теоретичних і експериментальних робіт, про виробничий досвід, відповідає на запитання. Інша, більша частина — слухачі, що сприймають інформацію. Слухачі можуть задавати запитання і брати участь в обговореннях.

Симпозіум є напівофіційною бесідою з заздалегідь підготовленими доповідями, а також виступами експромтом. Учасники симпозіуму можуть відвідувати не всі доповіді, зустрічатися в кулуарах.

Колоквіум - форма колективних зустрічей, де, як правило, обмінюються думками вчені різних напрямів. Усі присутні є учасниками невимушеної дискусії. На колоквіумах офіційні доповідачі не призначаються.

Питання для самоконтролю

1. Що повинен передбачити план наукового дослідження?

2. Що дозволяє план наукового дослідження вченому?

3. З чого починається планування наукової роботи?

4. Як розробляється робочий план наукової роботи.

5. Яку форму має здійснення і розвиток науки і наукового дослідження?

6. В чому полягає мета наукового дослідження?

7. Яка основа розробки наукового дослідження?

8. Що таке методологія?

9. Розкрийте основні форми обміну науковою інформацією.

10. У чому полягає суть методики роботи над надрукованими літературними джерелами?

11. Розкрийте основні якості, що відповідають статусу науковця. Якими мають бути психологія і технологія наукової творчості: робочий день, робоче місце, технічні засоби. Покажіть роль свідомого і підсвідоме у науковій діяльності.

12. Мова і стиль наукової роботи. Етика вченого. Плагіат, його негативні наслідки.

13. Розкрийте основні вимоги до оформлення наукової роботи: рецензії, анотації, статті, реферату, курсової та дипломної роботи. Які ви знаєте правила подання текстового матеріалу?

14. Історія створення академічних структур в Україні. Національна академія наук України. Наукові кадри та їх підготовка.

15. Що таке інформація, які види інформації ви знаєте?

16. Які джерела інформації вам відомі?

17. Назвіть основні принципи бібліографічного та електронного пошуку.

18. Які ви знаєте правила побудови інформативної записки?

19. Якими є основні вимоги до аналізу інформації, висновків та рекомен­дацій, поданих у звіті?

20. Як правильно скласти та оформити наукову доповідь, тези статті, науковий звіт.

21. Яка різниця між первинними та вторинними науковими документами?

22. Назвіть носіїв первинної і вторинної інформації.

23. Що таке ретроспективна бібліографія?

24. Яка різниця у складанні аналітичної і інформаційної записки?

25. В чому полягає композиція наукової роботи?

26. Чому необхідна рубрикація наукової роботи?

27. Які вимоги пред’явлюються до наукових результатів?

28. Які ви знаєте прийоми подання наукових матеріалів?

29. Які характерні риси наукової мови вам відомі?

 







Дата добавления: 2015-12-04; просмотров: 192. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Картограммы и картодиаграммы Картограммы и картодиаграммы применяются для изображения географической характеристики изучаемых явлений...

Практические расчеты на срез и смятие При изучении темы обратите внимание на основные расчетные предпосылки и условности расчета...

Функция спроса населения на данный товар Функция спроса населения на данный товар: Qd=7-Р. Функция предложения: Qs= -5+2Р,где...

Аальтернативная стоимость. Кривая производственных возможностей В экономике Буридании есть 100 ед. труда с производительностью 4 м ткани или 2 кг мяса...

Основные симптомы при заболеваниях органов кровообращения При болезнях органов кровообращения больные могут предъявлять различные жалобы: боли в области сердца и за грудиной, одышка, сердцебиение, перебои в сердце, удушье, отеки, цианоз головная боль, увеличение печени, слабость...

Вопрос 1. Коллективные средства защиты: вентиляция, освещение, защита от шума и вибрации Коллективные средства защиты: вентиляция, освещение, защита от шума и вибрации К коллективным средствам защиты относятся: вентиляция, отопление, освещение, защита от шума и вибрации...

Задержки и неисправности пистолета Макарова 1.Что может произойти при стрельбе из пистолета, если загрязнятся пазы на рамке...

Различия в философии античности, средневековья и Возрождения ♦Венцом античной философии было: Единое Благо, Мировой Ум, Мировая Душа, Космос...

Характерные черты немецкой классической философии 1. Особое понимание роли философии в истории человечества, в развитии мировой культуры. Классические немецкие философы полагали, что философия призвана быть критической совестью культуры, «душой» культуры. 2. Исследовались не только человеческая...

Обзор компонентов Multisim Компоненты – это основа любой схемы, это все элементы, из которых она состоит...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.011 сек.) русская версия | украинская версия