Варіант 6
1. А -2 Б - 5 В -1 Г- 3 Д -4 2. Подвійне оподаткування — оподаткування одного об'єкта податку окремого платника податків одним і тим же (аналогічним) податком за один і той же проміжок часу або оподаткування у різних осіб однієї і тієї ж податкової бази співставними податками. В міжнародній практиці були вироблені способи і методи усунення подвійного оподаткування, які являють собою основу механізму податкового регулювання. На сьогоднішній день, виділяють два основні способи усунення подвійного оподаткування: односторонні заходи, передбачені національним податковим законодавством, які застосовуються владою даної країни без узгодження з іншими державами; багатосторонні заходи, які реалізуються за допомогою міжнародних угод та конвенцій про уникнення подвійного оподаткування. Для пом’якшення (чи усунення) ефекту подвійного оподаткування використовують наступні методи: - метод вирахування (дохід оподатковується в обох договірних країнах, але за умови вирівнювання до рівня податку в країні з меншим розміром податку); - метод звільнення (виключення з оподатковуваної бази доходів, отриманих за кордоном та майна, яке перебуває за кордоном); - метод податкового кредиту (залік сплачених за кордоном податків в рахунок зменшення зобов’язань платника податків по сплаті податку в своїй країні); - метод відстрочки (відстрочення оподаткування іноземних доходів до моменту їх ввезення в країну постійного місцезнаходження платника податків); - метод податкової скидки (податок сплачений за кордоном розглядається як витрати, на які зменшується сума доходів, що підлягають оподаткуванню).
3. а 4. Розв’язання 1. Визначимо обсяги грошових потоків протягом 5-річного періоду реалізації проекту та за допомогою дисконтування визначимо їх теперішню вартість. 2. Чиста приведена вартість проекту складає: NPV = -1363,6 + 247,9 + 450,8 + 443,9 + 372,5 = 151,5 тис. грн.
3. З таблиці видно, що на кінець четвертого року непокритими залишаються 221,0 тис. грн.. інвестицій. Оскільки дисконтоване значення грошового потоку на 5-му році складає 372,5 тис. грн., то термін окупності становить: 4+ (221,0/372,5) = 4,59 року. 5.Підприємство розміщує облігаційну позику на суму 300 тис. грн. терміном на 10 років. Ставка купонної прибутковості - 5% річних. Через рік підприємство починає формувати фонд для погашення облігацій, відкладаючи кошти на рахунок у банк під 22% річних. Яку суму воно повинне перераховувати щорічно, щоб погасити облігації своєчасно? Будущая стоимость дисконтной облигации рассчитывается как
· · · · Сума, яку підприємство повинно перераховувати щорічно: Відповідь: 19839,68 грн.
|