Варіант № 23
Дієвість інструментів грошово-кредитної політики в перехідній економіці. Заходи впливу до комерційних банків за порушення ними банківського законодавства. Примусові і непримусові заходи. Задача. Користуючись наведеними умовними даними, обчисліть загальний обсяг грошової маси, швидкість обороту окремих платіжних засобів, а також коефіцієнт монетизації економіки:
Відповідь обгрунтуйте.
Варіант № 24 Необхідність та завдання банківського нагляду. Повноваження регулятивно-наглядових банківських органів. Керівні органи НБУ. Особливості їх формування і діяльності. Задача. Комерційні банки “А”, “Б” і “В” подали заявки на купівлю кредитів через кредитний тендер (процентний). Які потенційні можливості у кожного з них є на купівлю кредиту, якщо відомо: обсяг кредитів, що виставляються на продаж – 1000 одиниць; термін кредиту – 1 місяць; стартова ціна кредиту – 23%. Умови купівлі кредиту, що викладені в заявці на участь в тендері:
Відповідь обгрунтуйте.
Варіант № 25 Аналіз та прогнозування НБУ економічної ситуації в країні на макрорівні, його необхідність. Державний борг України та роль НБУ в його обслуговуванні. Задача. На підставі наведеної у таблиці інформації розрахуйте грошові агрегати (за методикою НБУ), а також грошовий мультиплікатор за цими агрегатами.
Відповідь обгрунтуйте.
Варіант № 26 Теоретичні аспекти механізму грошової трансмісії у трактуванні кейнсіанців та монетаристів. Кредитні відносини НБУ з урядом, їх розвиток в Україні. Задача. Сума резервів комерційного банку складає 300 тис. грн. Депозити становлять 1500 тис. грн. Обов’язкова норма резервування депозитів складає 10%. Як максимально може змінитися пропозиція грошей у межах банківської системи, якщо банк вирішить використати усі свої надлишкові резерви для видачі позик? Відповідь обгрунтуйте.
|