Студопедия — Кресло для персонала СН-300AXSN
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Кресло для персонала СН-300AXSN

Кондак 10
Спасения души твоея и благоустроения святыя обители твоея с плачем просил еси у Господа Иисуса Христа и Пречистыя Его Матере, преподобне отче Дионисие, и извещение благое получил еси от Пресвятыя Богородицы, яко вся просимая тобою исполнена будет, и яко Сама Она будет присная Покровительница и Заступница обители твоея. Темже радостно воспел еси Сыну Ея и Богу: Аллилуиа.

Икос 10
Царя Небеснаго Христа раб был еси, преподобне отче, во вся дни жития твоего земнаго: темже и кончиною предивною прослави тя Господь, яко истиннаго угодника Своего; светом бо небесным возсия лице твое при исходе твоем, и венец сияяй видим бысть на главе твоей, и вся келия твоя исполнися благоухания, егда предал еси святую душу твою в руце Божии. О сем чудящеся, аки надгробную песнь приносим ти благохваления таковая:
Радуйся, великий угодниче Божий, яко светлою кончиною твоею ученики твоя удивил еси.
Радуйся, яко плачь их утешением духовным изменил еси.
Радуйся, сиротство их духовно вознаградивый.
Радуйся, печаль их благодатно утоливый.
Радуйся, вечноблаженныя жизни наследниче.
Радуйся, нетленныя радости святых сопричастниче.
Радуйся, венценосче, от Христовы десницы увенчанный.
Радуйся, сиянием Трисолнечным озаренный.
Радуйся, во светлостех святых опочивый.
Радуйся, воздаяние трудом твоим тамо получивый.
Радуйся, обители твоея святыя похвало и радование.
Радуйся, Церкве Христовы благодатное украшение.
Радуйся, Дионисие, великий чудотворче.

Кондак 11
Пение погребальное со слезами многими совершаху ученицы твои, преподобне отче, над телом твоим святым, провождающе тя к месту смертнаго твоего упокоения во обитель Сосновецкую: и се абие ста конь, иже гроб твой везяше, и не двигашеся по пути. Сие же видев, преподобный Амфилохий повеле, да иный, любимый тобою конь впряжен будет в колесницу: и той легце довезе тя до могилы; сицевое погребение твое благоговейно воспоминающе, поем Дивному во святых Своих Богу хвалебную песнь: Аллилуиа.

Икос 11
Светоподательный светильник Божия благодати являешися и по смерти, преподобне отче Дионисие, совершая чудеса многая от святаго твоего гроба, от негоже недужнии исцеляхуся, слепии зрение получаху, бесноватии от мучительства диаволя свобождахуся, и всем требующым обильно милость Божия подавашеся. Сего ради вопием ти усердно:
Радуйся, благодатных даров всещедрый подателю.
Радуйся, недугов злых прогонителю.
Радуйся, врачу безмездный и скоропредстательный.
Радуйся, целебниче благодатный.
Радуйся, в сониих и видениих верныя посещаяй.
Радуйся, ближним и дальним помощь твою являяй.
Радуйся, разслабленных укрепителю.
Радуйся, на духи нечистыя крепкий воителю.
Радуйся, от привидений и страхований вражиих многия избавивый.
Радуйся, бесноватых от томления диаволя свободивый.
Радуйся, ходатаю наш присный.
Радуйся, молитвенниче за ны немолчный.
Радуйся, Дионисие, великий чудотворче.

Кондак 12
Благодать Божия, осеняющая святую и многоцелебную раку мощей твоих, преподобне отче Дионисие, и крепкое предстательство твое ко Господу о всех, с верою притекающих ко твоему заступлению, увериша во святости твоей Собор святителей святыя Всероссийския Церкве, иже торжественно к лику святых Божиих тя причтоша и чудотворца преславна тя наименоваша, поюще Богу, тя прославльшему, песнь: Аллилуиа.

Икос 12
Поем подвиги и чудотворения твоя, великий угодниче Божий, прославляем благосердие твое и милость ко всяцей души христианстей, помощи от тебе ищущей, не таим великих благодеяний твоих, явленных и присно являемых тобою верующым и молебно совершающе святую память твою, во псалмех и песнех духовных, сице благоумиленно тебе зовем:
Радуйся, Пресвятыя Владычицы Богородицы всеусердный почитателю.
Радуйся, ангельских ликов собеседниче.
Радуйся, Предтечи Господня пустыннолюбивый подражателю.
Радуйся, патриархов ветхозаветных непорочным житием подобниче.
Радуйся, пророком Божиим прозорливостью равночестный.
Радуйся, апостолом Христовым правою верою единонравный.
Радуйся, святителей богомудрых прехвальный учениче.
Радуйся, мучеников многострадальных в терпении соревнователю.
Радуйся, преподобных светлая красото.
Радуйся, праведных сонаследниче.
Радуйся, всех святых присный друже.
Радуйся, Дионисие, великий чудотворче.

Кондак 13
О великий угодниче Божий и преславный чудотворче, преподобне отче Дионисие! Вонми гласу молений и пений наших, в похвалу тебе приносимых, и умоли Господа Бога избавити нас от геены огненныя и сподобити блаженства святых, да купно с тобою вопием Ему во веки: Аллилуиа.
Этот Кондак читается трижды, затем Икос 1-й и Кондак 1-й

Молитва святому преподобному Дионисию, игумену Глушицкому, Вологодскому чудотворцу
О священная главо, предивный подвижниче, преславный чудотворче, преподобне и богоносне отче Дионисие! К тебе прибегаем с верою и молимся с любовию от души: помолися за ны грешныя ко Господу, Воздателю и Промыслителю нашему, и испроси нам от Него великия и богатыя милости: здравие, благоденствие, земли плодоносие, воздуха благорастворение, мирное и безмятежное во благочестии житие, веры Православныя умножение, обители твоей святей благоустроение, и всем подвизающымся в ней и на поклонение приходящым милость Божию и спасение; и паки молим испросити у Господа: страждущую страну Российскую от лютых безбожник и власти их да свободит, и да возставит престол православных правителей; верных рабов Его, в скорби и печали день и нощь вопиющих к нему, многоболезный вопль да услышит и да изведет от погибели живот наш, и паки припадающе к тебе, яко чада твоя, отца нам суща, просим: святыми молитвами твоими приведи нас в тихое пристанище жизни вечныя, и сподоби нас житие сие временное благочестно и богоугодно скончати, мирную христианскую кончину получити и унаследовати Царствие Небесное, человеколюбием, благостию и милостию Отца, и Сына, и Святаго Духа, в Троице славимаго Бога, и твоим святым заступлением, во веки веков. Аминь.

Молитва иная
О великий Христов угодниче, святый и многомощный наш предстателю и всея северныя Вологодския страны небесный покровителю, преподобне и преблаженне отче Дионисие! Ты на Небеси Престолу Пресвятыя Троицы со ангелы предстоиши, зде же на земли, во всечестнем сем храме, святыми мощами твоими почиваеши, и данною ти силою свыше благодатию многоразличныя совершаеши чудеса, недужным исцеления подавая; ты святыя и преподобныя ученики стяжал еси на месте сем, Амфилохиа, Макариа, Тарасиа и Феодосиа, с нимиже ныне радости нетленныя во обителех небесных наслаждаешися и на многомощныя молитвы за нас грешных сия вкупе с тобою подвизаеши. Призри убо милостивно на предстоящыя честней раце твоей люди, умиленно молящыяся и просящыя от тебе помощи и заступления. Простри молитвенно ко Господу Богу преподобнеи твои руце, и яко имеяй велие к Нему дерзновение, испроси нам от Него оставление согрешений наших вольных и невольных; в болезнех страждущым даруй исцеление, скорбящым утешение низпосли, бедствующым скорую помощь твою подаждь, всем же чтущым тя помилование и спасение и во всем благом благое поспешение исходатайствуй: да твоим святым предстательством получивше благодать и милость от Господа, Царствие Небесное унаследуем, и вкупе с тобою и со ученики твоими прославим великое человеколюбие Триединаго Бога, Отца и Сына, и Святаго Духа, во веки веков. Аминь.

Молитва третья
О добрый наш пастырю и наставниче, святыя обители сея приснопоминаемый первоначальниче и основателю, преподобный отче Дионисие! Памятующе любовь твою ко учеником твоим и твое попечение о их душевнем спасении, припадаем ти и молимся: помози и нам грешным, святыми молитвами твоими, покаянием очиститися от грех наших и достойным явитеся помилования и прощения от Господа и Создателя нашего; соблюди предстательством твоим святую обитель твою и всю страну Православно-Российскую невредимы от всякаго зла, и вся люди, жительствующыя во обители твоей и на поклонение к тебе приходящыя во оную, осени небесным твоим благословением, и в скорбех, бедах и болезнех утешение, избавление и исцеление молитвенно им подаждь: да благодарно славим и величаем Господа, Дивнаго во святых Своих, чрез тебе нам благодетельствующаго и дивно в тебе прославльшагося, Отца и Сына, и Святаго Духа, во веки веков. Аминь.

 

Кресло для персонала СН-300AXSN

Покрытие ткань, цвет: черный, серый

 

3377 руб. – 25% =

Руб

 




<== предыдущая лекция | следующая лекция ==>
Акафист святому преподобному Дионисию, игумену Глушицкому, Вологодскому чудотворцу | Посвящается Ширли

Дата добавления: 2015-08-30; просмотров: 344. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Композиция из абстрактных геометрических фигур Данная композиция состоит из линий, штриховки, абстрактных геометрических форм...

Важнейшие способы обработки и анализа рядов динамики Не во всех случаях эмпирические данные рядов динамики позволяют определить тенденцию изменения явления во времени...

ТЕОРЕТИЧЕСКАЯ МЕХАНИКА Статика является частью теоретической механики, изучающей условия, при ко­торых тело находится под действием заданной системы сил...

Теория усилителей. Схема Основная масса современных аналоговых и аналого-цифровых электронных устройств выполняется на специализированных микросхемах...

Образование соседних чисел Фрагмент: Программная задача: показать образование числа 4 и числа 3 друг из друга...

Шрифт зодчего Шрифт зодчего состоит из прописных (заглавных), строчных букв и цифр...

Краткая психологическая характеристика возрастных периодов.Первый критический период развития ребенка — период новорожденности Психоаналитики говорят, что это первая травма, которую переживает ребенок, и она настолько сильна, что вся последую­щая жизнь проходит под знаком этой травмы...

В теории государства и права выделяют два пути возникновения государства: восточный и западный Восточный путь возникновения государства представляет собой плавный переход, перерастание первобытного общества в государство...

Закон Гука при растяжении и сжатии   Напряжения и деформации при растяжении и сжатии связаны между собой зависимостью, которая называется законом Гука, по имени установившего этот закон английского физика Роберта Гука в 1678 году...

Характерные черты официально-делового стиля Наиболее характерными чертами официально-делового стиля являются: • лаконичность...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.011 сек.) русская версия | украинская версия