Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Білет № 11. 2.Головні умови вироблення умовних рефлексів.
1.Гальмування в ЦНС.

2.Головні умови вироблення умовних рефлексів.

3. Підшлункова залоза, гормони підшлункової залози та їх роль в організмі. Регуляція ф-ції підшлункової залози.

1.Процес гальмування в нервових центрах було відкрито Сєченовим. Явище центрального гальмування було виявлено при вивченні діяльності усіх ділянок ЦНС.У ЦНС розрізняють пресинаптичне та постсинаптичне гальмування. Пресинаптичне гальмування локалізується у найтонших розгалуженнях аксонів перед їх переходом у нервове закінчення. На цих пресинаптичних терміналях розміщуються закінчення інших нервових клітин, що утворюють тут особливі гальмівні синапси. Медіатори цих гальмівних синапсів де поляризують мембрану пресинаптичних терміналей та спричиняють стан депресії. Постсинаптичне гальмування пов*язане з дією гальмівних нейронів, нервові закінчення яких виділяють медіатор, що спричиняє не деполяризацію, а гіперполяризацію постсинаптичної мембрани.

2. Умовні рефлекси — це рефлекси, що набуваються протягом життя на базі безумовних рефлексів під впливом певних чинників зовнішнього середовища. Умовні рефлекси є індивідуальними: той або інший рефлекс може бути присутній у одних особин виду і відсутній у інших. При зміні умов зовнішнього середовища одні умовні рефлекси можуть зникати, а інші — виникати. Для вироб­лення умовних рефлексів не потрібен специфічний подразник. Вони виникають на будь-які умовні подразники. Для їх утворення повинні виконуватися три умови: 1) дія умовного подразника повинна обов'язково співпадати в часі з безумовним (у собаки ви­гляд і запах м'яса викликає слиновиділення, якщо показ його кілька разів поєднувався з їжею); 2) початок дії умовного подраз­ника повинен дещо передувати дії безумовного (для утворення у собаки умовного слиновидільного рефлексу на дзвінок потрібно, щоб він починав дзвонити за 5—30 с до подачі корму та якийсь час супроводжував їжу); 3) умовний подразник повинен неодно­разово підкріплюватися дією безумовного подразника.

3.Підшлункова залоза складається з екзокринної та ендокринної частини.У панкреатичних острівцях залозистими клітинами виробляються два основні гормони підшлункової залози: інсулін і глюкагон. Інсулін відіграє важливу роль в обміні вуглеводів, а саме: а)стимулює споживання та окислення вуглеводів;б) забезпечує синтез глікогену з глюкози у печінці та м*язах;в)активує синтез тканинних білків;г)підсилює синтез жирів з вуглеводів у жировій тканині. Глюкагон-є антагоністом інсуліну щодо вмісту цукру в крові. Цей гормон білкової природи. Він стимулює розпад глікогену і утворення глюкози.Дія глюкагону-це активація ферменту-печінкової фосфори лази, яка забезпечує початкову трансформацію глікогену в глюкозу.Окрім цих гормонів підшлункова залоза синтезує: ліпокаїн-регулюючи обмін жирів у печінці, запобігає її жировому переродженню; центропнеїн-стимулює роботу дихального апарата; ваготонін-знижує тиск крові.

 Дата добавления: 2015-08-17; просмотров: 222. Нарушение авторских прав


Рекомендуемые страницы:


Studopedia.info - Студопедия - 2014-2020 год . (0.001 сек.) русская версия | украинская версия