Студопедия — Методичні вказівки до виконання роботи
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Методичні вказівки до виконання роботи






 

6.4.1. Для вивчення режимів роботи, принципових схем, характеристик і пристрою керування тиристорним випрямлячем слід використовувати рекомендовану літературу і ці методичні вказівки.

6.4.2. Перед початком складання схеми рис. 6.7 необхідно: установити в положення "Вимкнено" автомат QF, вимикачі Q, Q2, Q3, Q4, установити максимальний опір резистора R8 за допомогою перемикача П (положення 1). В ЗП резистори R1 і R5 установити в положення, які відповідають мінімальній напрузі; перемикач SA1 установити в нульове положення, а SA2 в положення "Вимкнено". Включити осцилограф і підготувати його до роботи. Скласти схему. Підключити пульт до джерела живлення; при цьому на пульті загорається червона лампочка. Включити автомат QF, при цьому загорається зелена лампочка. Перевірити за допомогою вольтметра PV1 симетрію трифазної напруги. Після цього перевірити роботу тиристорного випрямляча на холостому ходу. Включити перемикач SA1 в положення "В" і за допомогою резистора R5 установити 220 В (PV2), а потім зменшити напругу до нуля; перемикач SA1 перевести в положення "H" і також змінити напругу протилежної полярності від 0 до 220 В. Потім зменшити напругу до нуля. Вимкнути автомат QF.

6.4.3.Для зняття осцилограми вихідної напруги ГПН необхідно включити автомат QF і підключити вхід осцилографа до контрольних точок 3ФИ-34.

6.4.4.Для зняття осцилограми імпульсів керування на виході НО при різних струмах керування (РАЗ) включити вимикач SA1 положення "В" або "Н" і підключити осцилограф до контрольних точок 3ФИ-34. Струм регулювати резистором R5 в межах 0...0,5 мА.

6.4.5.Для зняття осцилограми імпульсів керування на виході підсилювачів після СІФК, підключити осцилограф по черзі до відповідних контрольних точок 53-34, 54-34, 55-34, 56-34,57-34, 58-34 та прослідкувати зміну фази імпульсів в залежності від величини струму керування (РАЗ), який регулюється резистором R5 у межах 0...0,5 мА.

6.4.6. Для дослідження форми випрямленої напруги включити автомат QF, перемикач SA1 установити в положення "В" або "H", підключити затискачі 8-13 ПК через виносний дільник напруги до входу осцилографа і, регулюючи резистором R5 струм керування , установити задану (див. табл. 6.1) напругу і зафіксувати форму кривої в режимі холостого ходу. Потім включити вимикачем Q активне навантаження і зафіксувати форму . Величина активного навантаження регулюється перемикачем П (резистор R8). Після цього вимикачами Q2, Q3, Q4 підключити послідовно з активним навантаженням необхідне індуктивне навантаження (див. табл. 6.7) і зафіксувати форму . Для визначення форми випрямленого струму , підключити осцилограф до амперметра РА2 і, регулюючи резистором R5 струм керування (0...0,5 мА), а вимикачами П (R8), Q2, Q3, Q4 величину активно-індуктивного навантаження, зняти осцилограми роботи тиристорного випрямляча в режимах безперервного і переривистого струмів. Після проведення експериментів вимикачі Q, Q2, Q3, Q4, SA1, автомат QF, регулятор R5, перемикач П необхідно установити у вихідне положення.

6.4.7. Зовнішні характеристики тиристорного випрямляча знімаються для двох кутів керування при активному та активно-індуктивному навантаженні. Для цього необхідно включити автомат QF, перемикач SA1 поставити у одне з положень "В" або "Н" і, регулюючи струм керування резистором R5, установити потрібне значен­ня напруги холостого ходу (див. табл. 6.1). Включити вимикач Q і, змінюючи перемикачем П (R8) величину активного навантаження, зняти ряд показань. Аналогічно зняти характеристику при активно-ін­дуктивному навантаженні, для чого послідовно з активним навантажен­ням підключити індуктивне навантаження (див. табл. 6.1). Повторити досліди для іншого значення кута регулювання . Результати досліджень занести до табл. 6.2. Після проведення досліджень вимикачі Q, Q2, Q3, Q4, SA1, автомат QF, регулятор R5, перемикач П поставити у вихідне положення.

6.4.8.Характеристики "вхід-вихід" тиристорного випрямляча знімаються для режимів холостого ходу та роботи на активне і активно-індуктивне навантаження (див. табл.6.1).

Для зняття характеристики у режимі холостого ходу включити автомат QF, перемикач SA1 установити в одне з положень "Н" або "В", вимикач Q - у положення відключено і, змінюючи за допомогою R5 напругу керування , зняти залежність . Характеристики "вхід-вихід" при роботі тиристорного випрямляча на активне та активно-індуктивне навантаження знімаються аналогічно, однак при цьому вимикач Q установлюють в положення включено, а перемикачем П (R8) і вимикачами Q2, Q3, Q4 вмикається задане навантаження (див. табл. 6.1). Результати досліджень занести до табл.6.3.

Після проведення дослідів вимикачі Q, Q2, Q3, Q4, SA1, автомат QF, регулятор R5, перемикач П поставити у вихідне положення.

6.4.9.Для зняття характеристики "вихід-вхід" блока керування тиристорами (БКТ) включити автомат QF, перемикач SA1 установити в одне з положень "В" або "Н", підключити осцилограф до контрольних точок нуль-органа 8ФИ-34 і зняти залежність кута регулювання від напруги керування ( = 0...0,5 мА). Результати досліджень за­нести до табл.6.4. Визначення кута регулювання проілюстровано на рис. 6.8.

 

Рис.6.8

 

6.4.10. Регулювальні характеристики тиристорного випрямляча будуються за результатами зняття характеристик "вихід-вхід" і БКТ (див. табл. 6.3, 6.4) при роботі в режимі холостого ходу, а також при активному та активно-індуктивному навантаженні.

6.4.11. Осцилограма перехідного процесу знімається у режимі безперервного струму при роботі на активне навантаження. Для цього включити SA1 в положення "В", резистором R5 установити задану напругу , а перемикачем П - задане навантаження R8 (див. табл. 6.1). Підключити через дільник осцилограф до виходу тиристорного випрямляча. Відключити перемикач SA1 (положення "0"), а потім знову включите його в положення "В". Зняти осцилограму зміни вихідної напруги випрямляча в залежності від часу.

6.4.12. По характеристиці "вихід-вхід" для режиму холостого ходу визначити коефіцієнт передачі випрямляча по напрузі. Для цього необхідно задатися приростом поблизу робочої точки згідно табл. 6.1 та знайти відповідний приріст . Визначити коефіцієнт передачі за формулою .

По осцилограмі визначити сталу часу тиристорного вип­рямляча по методу дотичної.

Записати вираз передаточної функції випрямляча у вигляді

.

Таблиця 6.1

№ варіантів Положення перемикача П (R8) L
        L1
        L2
        L1+L2
        L3
        L1+L2
        L3

 

Таблиця 6.2

           
           
           
Характер навантаження            

 

Таблиця 6.3

           
           
           
           
Характер навантаження            

 

Таблиця 6.4

           
           
, ел. град.            
           
           

Контрольні запитання

1. Назвіть способи комутації тиристорів.

2. Поясніть принцип імпульсно-фазового керування тиристорами.

3. Які переваги мають трифазні схеми випрямлення в порівнянні з однофазними?

4. Поясніть причини виникнення режиму переривистого струму тиристорного випрямляча. Які фактори впливають на перехід до режиму переривистого струму?

5. Які елементи тиристорного випрямляча в нелінійними?

 

6. Що спричиняє інерційність тиристорного випрямляча?

7. Запишіть вираз передаточної функції керованого випрямляча та поясніть визначення її параметрів.

8. Поясніть роботу тиристорного випрямляча в інверторному режимі у випадку активно-інструктивного навантаження і при роботі на проти ЕРС.

9. Накресліть механічні характеристики двигуна постійного струму при регулюванні за допомогою тиристорного випрямляча в колах якоря та обмотки збудження.

 







Дата добавления: 2015-09-19; просмотров: 483. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Шрифт зодчего Шрифт зодчего состоит из прописных (заглавных), строчных букв и цифр...

Картограммы и картодиаграммы Картограммы и картодиаграммы применяются для изображения географической характеристики изучаемых явлений...

Практические расчеты на срез и смятие При изучении темы обратите внимание на основные расчетные предпосылки и условности расчета...

Функция спроса населения на данный товар Функция спроса населения на данный товар: Qd=7-Р. Функция предложения: Qs= -5+2Р,где...

Классификация холодных блюд и закусок. Урок №2 Тема: Холодные блюда и закуски. Значение холодных блюд и закусок. Классификация холодных блюд и закусок. Кулинарная обработка продуктов...

ТЕРМОДИНАМИКА БИОЛОГИЧЕСКИХ СИСТЕМ. 1. Особенности термодинамического метода изучения биологических систем. Основные понятия термодинамики. Термодинамикой называется раздел физики...

Травматическая окклюзия и ее клинические признаки При пародонтите и парадонтозе резистентность тканей пародонта падает...

Потенциометрия. Потенциометрическое определение рН растворов Потенциометрия - это электрохимический метод иссле­дования и анализа веществ, основанный на зависимости равновесного электродного потенциала Е от активности (концентрации) определяемого вещества в исследуемом рас­творе...

Гальванического элемента При контакте двух любых фаз на границе их раздела возникает двойной электрический слой (ДЭС), состоящий из равных по величине, но противоположных по знаку электрических зарядов...

Сущность, виды и функции маркетинга персонала Перснал-маркетинг является новым понятием. В мировой практике маркетинга и управления персоналом он выделился в отдельное направление лишь в начале 90-х гг.XX века...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.009 сек.) русская версия | украинская версия