Команда масив
Панель інструментів: Редактирование ► Массив Меню: Редактирование ► Массив Команди: Массив
Рисунок 3.8 – Команда „Массив” на панелі інструментів „Редактирование”
Команда „Массив” дозволяє створювати копії об'єкта в прямокутному або круговому масиві. Команда аналогічна команді „Копировать”, але при необхідності копіювання об'єкта у великій кількості більш ефективна. Рисунок 3.9 – Діалогове вікно Команди „Массив” при створюванні прямокутного масиву
При виклику команди „Массив” з’являється діалогове вікно для введення параметрів команди. За допомогою „Массив” можна створити як прямокутний, так і круговий масиви обраних об’єктів. Якщо обрано створення прямокутного масиву необхідно вказати: число рядків і стовпців (цілі числа), вказати зміщення між елементами масиву і кут нахилу (введені числа можуть бути як додатними, так і від’ємними – від цього залежить розташування масиву). З лівого боку діалогового вікна є вікно попереднього перегляду шаблона масиву. До того, як масив буде створено (натиснуто <Enter>), можна переглянути результат створення масиву натисканням кнопки <Просмотр. При цьому відбудеться вихід у поле креслення та з’явиться вікно за допомогою якого, можна або прийняти результат, або повернутися до діалогового вікна створення масиву, обравши кнопку <Изменить. Рисунок 3.10 – Результат роботи команди „Массив”
Якщо обрано створення кругового масиву необхідно вказати: центр, навколо якого по колу буде скопійовано обраний об’єкт; спосіб побудови кругового масиву (можна обрати один з трьох способів за вибором) та зазначити числові значення для обраного способу; вказати, чи треба повертати елементи масиву при розміщенні їх по колу.
Рисунок 3.11 – Діалогове вікно Команди „Массив” при створюванні кругового масиву та результат її роботи
|