Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

ВЛАСТИВОСТІ Й ТЕХНІЧНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ ПРИЛАДІВ. Точність. Магнітоелектричні прилади є найбільш точними із числа приладів з безпосереднім відліком





Точність. Магнітоелектричні прилади є найбільш точними із числа приладів з безпосереднім відліком. Описувані прилади мають величину основної похибки від 0,2% до 2,5% від номінального значення шкали.

Однак погрішність в 0,2% не є величиною досягнутої межі точності; спеціальні конструкції лабораторних приладів мають більш високий клас точності, погрішність їх не перевищує 0,1%.

Чутливість. Магнітоелектричні прилади мають досить велику чутливість, що досягає 10 розподілів на 1 мкА при відстані між відмітками шкали порядку 1 мм. Така висока чутливість виходить шляхом збільшення індукції магнітного потоку в повітряному зазорі й зменшення протидіючого моменту пружинок. Більшою перевагою магнітоелектричних приладів є рівномірність їхньої шкали, що дає однакову чутливість приладу на всьому протязі шкали й дозволяє з однаковою точністю відраховувати показання в різних її місцях.

Опір технічних вольтметрів становить 100- 300 О м на 1 В; у лабораторних вольтметрів ця величина досягає 1000 Ом на I В, а в спеціальних конструкціях — до 30 000 Ом на 1 В.

Власне споживання потужності магнітоелектричних приладів відносно невелике. Безпосередньо через обмотку рухливої котушки приладу можна пропустити лише невелику силу струму. В амперметрів вона досягає порядку 5—30 мА, а у вольтметрів — порядку 3—10 мА. Спадання напруги в обмотці рамки вольтметрів не перевищує звичайно 0,5 В.

Для вольтметрів споживання потужності визначається формулою

Р = Unln,

де In- струм, що відповідає номінальному показанню вольтметра; Un-номінальна напруга приладу.

Таким чином, наприклад для вольтметра з додатковим опором на 150 В сила струму при повному відхиленні складе 3—10 мA, а споживання потужності 0,45÷1,5 вт.

Для амперметрів споживана потужність визначається формулою

 

Pа = UnIn

де ln -номінальна сила струму;

Un — спадання напруги на затисках приладу.

Звичайно Un перебуває в межах 45—75 мв; отже, споживання потужності, наприклад в амперметра із шунтом на 100 А, складе 4,5-7,5 В т.

З наведених формул видно, що споживання потужності в самій вимірювальній системі приладу в обох випадках не залежить від номінальної межі виміру. Споживання потужності в приладі разом з додатковим опором або шунтом пропорційно при номінальному значенні вимірюваної величини номінальній напрузі у вольтметра й номінальній силі струму у амперметра.

Перевантажувальна здатність магнітоелектричних приладів відносно більша. Так, згідно державних стандартів щитові амперметри повинні витримувати без яких-небудь ушкоджень навантаження струмом, що становить 120% номінального, протягом 2 годин й, крім того, 10 ударів десятикратним номінальним струмом тривалістю 0,5 сек кожний з інтервалом в 1 хв між ними й один удар десятикратним номінальним струмом тривалістю 5 сек.

Механічна стійкість приладу значною мірою пояснюється лінійністю характеристики обертаючого моменту, а термічна стійкість досягається тим, що чутливість приладу забезпечує можливість дати достатній запас перетину провідників.

Час заспокоєння рухливої частини приладу в міліамперметрах, амперметрах, мілівольтметрах і вольтметрах звичайно не перевищує 2 -~3 сек. Воно менше в приладах, рамки яких мають металевий каркас, і більше в приладах з безкаркасними рамками.

Коефіцієнт добротності в магнітоелектричних приладах досить високий, він досягає в середньому для описуваних типів значень від 1 до 2. Наведені дані показують, що в цих приладах сприятливі співвідношення двох факторів, що визначають механічну міцність, а саме: обертаючого моменту й ваги рухливої системи.

Зміна температури навколишнього середовища позначається на точності показань приладів. Величина додаткової погрішності при цьому може досягати того ж значення, що й основна погрішність при зміні температури в ту або іншу сторону на кожні 10° від нормальної (+20° С).

Зовнішні магнітні поля також впливають на точність показань магнітоелектричних приладів внаслідок зміни щільності основного магнітного потоку в повітряному зазорі. Величина додаткової погрішності при цьому буває досить незначна, тому що щільність основного магнітного потоку в порівнянні із зовнішнім магнітним полем досить велика. Найбільш точні прилади забезпечуються внутрішнім магнітним екраном.

Перевага приладів: висока точність, сильний обертаючий момент, що забезпечує високу чутливість, мале власне споживання потужності, стійкість до перевантажень, рівномірність шкали й мала залежність показань від впливу зовнішніх магнітних полів.

Недоліки приладів: придатність для вимірів без додаткових пристосувань тільки на постійному струмі, відносна складність конструкції й, отже, порівняно висока вартість приладів.

 







Дата добавления: 2015-09-19; просмотров: 408. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!




Важнейшие способы обработки и анализа рядов динамики Не во всех случаях эмпирические данные рядов динамики позволяют определить тенденцию изменения явления во времени...


ТЕОРЕТИЧЕСКАЯ МЕХАНИКА Статика является частью теоретической механики, изучающей условия, при ко­торых тело находится под действием заданной системы сил...


Теория усилителей. Схема Основная масса современных аналоговых и аналого-цифровых электронных устройств выполняется на специализированных микросхемах...


Логические цифровые микросхемы Более сложные элементы цифровой схемотехники (триггеры, мультиплексоры, декодеры и т.д.) не имеют...

Демографияда "Демографиялық жарылыс" дегеніміз не? Демография (грекше демос — халық) — халықтың құрылымын...

Субъективные признаки контрабанды огнестрельного оружия или его основных частей   Переходя к рассмотрению субъективной стороны контрабанды, остановимся на теоретическом понятии субъективной стороны состава преступления...

ЛЕЧЕБНО-ПРОФИЛАКТИЧЕСКОЙ ПОМОЩИ НАСЕЛЕНИЮ В УСЛОВИЯХ ОМС 001. Основными путями развития поликлинической помощи взрослому населению в новых экономических условиях являются все...

Характерные черты немецкой классической философии 1. Особое понимание роли философии в истории человечества, в развитии мировой культуры. Классические немецкие философы полагали, что философия призвана быть критической совестью культуры, «душой» культуры. 2. Исследовались не только человеческая...

Обзор компонентов Multisim Компоненты – это основа любой схемы, это все элементы, из которых она состоит...

Кран машиниста усл. № 394 – назначение и устройство Кран машиниста условный номер 394 предназначен для управления тормозами поезда...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2025 год . (0.012 сек.) русская версия | украинская версия