Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Загальні відомості. Щоб|аби| зберегти розпізнаний текст: Натисніть стрілку праворуч від кнопки 4-Сохранить і в локальному меню виберіть необхідний пункт


Щоб|аби| зберегти розпізнаний текст:

  • Натисніть стрілку праворуч від кнопки 4-Сохранить і в локальному меню виберіть необхідний пункт.

Зауваження. При збереженні декількох сторінок спочатку виділіть їх у вікні Пакет.

Після того, як ви експортували розпізнаний текст у вибраний вам додаток, відправили його по електронній пошті, передали в буфер або зберегли у файл, "інформація" про цю дію відіб’ється на значку кнопки 4-Сохранить. Тому для того, щоб повторити ту ж операцію для іншого зображення, вам досить натиснути на цей значок.

 

 

Контрольні запитання

 

1. Для чого використовують сканери?

2. Дайте характеристику основних частин сканера?

3. Що необхідно для підключення сканера до персонального комп’ютера?

4. Які основні етапи отримання електронного варіанта зображення за допомогою сканера?

5. Які основні етапи отримання електронного варіанта текстового документу за допомогою сканера?

6. Що таке розподільча здатність? Як вона впливає на результати сканування документу?

7. Для чого використовують програму FineReader?

8. В якому вигляді зберігається пакет на диску під час сканування програмо FineReader?

9. Як встановити розподільчу здатність режиму сканування в програмі FineReader?

10. Як розпочати процедуру сканування за допомогою програми FineReader?

11. Яким чином можна виділити декілька сторінок, у вікні Пакет програми FineReader?

12. Чи формат *.doc відрізняється від формату *.pdf при збереженні результатів сканування програмою FineReader?

13. Як отримати допомогу по програмі FineReader?

Опрацювання та макетування текстово-ілюстраційних файлів

 

Загальні відомості

Оформлення ілюстрацій в процесі верстки включає наступні операції: масштабування, кадрування, якщо це не було виконано в процесі уведення образотворчого оригіналу при скануванні; поворот ілюстрацій, у разі необхідності; заверстування разом з текстом.

Місце розташування ілюстрації на шпальті встановлюється при розмітці оригіналу, виготовленні макету, при розмітці роздруківок, призначених для верстки, в процесі виготовлення оригінал-макету. Виділяють два типи видань, що містять ілюстрації: видання, в яких ілюстрації розташовують на вклейках, не прив’язуючи їх до описання в тексті; видання, в яких ілюстрації заверстують безпосередньо у текст, з яким вони пов’язані за змістом і розташуванням.

Вид заверстування ілюстрації на шпальті залежить від формату шпальти і формату ілюстрації, а також за характером розташуванням останньої у виданні. Розрізняють такі основні види заверстування тексту з ілюстраціями:

1. Відкрита верстка — зображення розміщується вгорі або внизу кожної шпальти і стикається з текстом однією або двома сторонами;

2. Зображення розміщено з заходом на поле, що при обрізці зрізається його частина — відкрита верстка «під обріз».

3. Зображення розміщено з заходом на поле — закрита верстка з виходом на поле.

4. Зображення малого розміру розміщують на полях поза текстом.

5. В дво-, триколонковому макеті зображення розміщуються всередині тексту — верстка «глуха», якщо зображення стикається всіма чотирма сторонами з текстом.

6. Якщо зображення розміщується всередині тексту і стикається трьома сторонами з текстом — верстка «закрита в оборку».

7. Якщо зображення розміщується всередині тексту і стикається двома сторонами з текстом — верстка «закрита врозріз».

8. Ілюстрація може займати всю шпальту — шпальтові ілюстрації.

Технологічні особливості текстово-ілюстраційної верстки

Верстка ілюстрацій видання повинна бути однаковою за розміщенням.

Ілюстрацію слід заверстувати близько до тексту, до якого вона належить, після посилання на неї.

Підрисуночний підпис відбивається від ілюстрації в межах кегля основного складання, пробіл між підписом і нижченаведеним текстом повинен бути дещо більшим, ніж між ілюстрацією та підписом. Підписи під рисунки набираються шрифтом наступних кеглів: при складанні основного тексту кеглем 12 п — кеглем 10 п або 8 п; при складанні основного тексту кеглем 10 п — 8 п; кеглем 8 п — 8 п.

При відкритій верстці всі ілюстрації повинні стояти у верхній або нижній частині шпальт, примикаючи до тексту однією стороною (ілюстрації в оборку — двома сторонами). При закритій верстці всі ілюстрації повинні бути зверху і знизу закриті не менше ніж трьома рядками тексту (ілюстрації в оборку повинні примикати до тексту з трьох сторін).

Якщо ілюстрація, що заверстується на окремій шпальті, за своїм форматом менше шпальти складання, то вона повинна розміщуватися на оптичній середині шпальти.

Якщо з ілюстрацією великого формату на шпальті може бути розміщено при відкритій верстці не більш трьох, а при закритій не більш шести рядків тексту, така ілюстрація повинна бути заверстаною на окремій шпальті. Кілька ілюстрацій можуть бути заверстані на одній шпальті без тексту. У цих випадках ілюстрації розташовують у порядку їх номерів і розміщують в кутах і до країв шпальти, прагнучи дотриматися її прямокутності.

Одна ілюстрація на шпальті вміщається при відкритій верстці вгорі або внизу шпальти, при закритій — на оптичній середині шпальти (3/8 тексту над і 3/8 — під ілюстрацією).

Дві ілюстрації на шпальті повинні бути розміщені при відкритій верстці вгорі або внизу шпальти, при закритій — їх розділяють не менше ніж трьома рядками тексту і разом з ним виключають на оптичну середину шпальти.

Ілюстрації, рівні по ширині або близькі до формату рядка складання, заверстуються врозріз, ілюстрації, малі за форматом, (менше формату рядка складання на 2–3 кв.) в оборку. Не допускається в одному виданні заверстувати ілюстрації однакового формату в одному випадку в оборку, а в іншому — врозріз. При верстці врозріз двох ілюстрацій, що розташовані поряд, якщо вони не займають усієї ширини шпальти, пробіл між рисунками повинен бути менше бокових полів. Такі ілюстрації вирівнюють по нижній лінії. При різній висоті ілюстрацій для однієї з них повинна бути зроблена оборка, що містить не менше чотирьох рядків. Замість основного тексту дозволяється вмістити в оборці підрисуночний підпис.

Ілюстрації, що вміщаються в оборку, встановлюють в зовнішнє поле (на парних шпальтах ліворуч, на непарних — праворуч). Якщо на шпальті дві ілюстрації заверстані в оборку, другу встановлюють в корінцеве поле.

При «глухій» верстці ілюстрацій оборка текстом виконується з двох сторін (при багатоколонковій верстці можливе розміщення ілюстрацій у внутрішніх колонках і без оборки), крім того, в цьому випадку ілюстрації не можуть розміщуватися у верхнього або нижнього краю шпальти.

При верстці ілюстрацій з виходом на поле краї рисунків повинні виступати за край шпальти не менше ніж на 1/2 кв. При верстці ілюстрацій «під обріз» вихід рисунків на поле повинно бути більшим, ніж розмір полів, який повинен бути зазначеним у видавничій специфікації (з урахуванням обрізки).

При верстці ілюстрацій на полях видання рисунки повинні бути розміщені з відбиванням від тексту, приблизно на відстань поля, що залишилось після обрізки видання, тобто посередині ширини поля; розміри полів і в цьому випадку вказуються в специфікації. Якщо на полях однієї шпальти заверстуються кілька рисунків малого розміру, їх вирівнюють по зовнішньому краю.

 




<== предыдущая лекция | следующая лекция ==>
Установка параметрів сканування | Практична робота №4. Створення інформаційного бюлетеня і буклету

Дата добавления: 2015-09-19; просмотров: 489. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!




Картограммы и картодиаграммы Картограммы и картодиаграммы применяются для изображения географической характеристики изучаемых явлений...


Практические расчеты на срез и смятие При изучении темы обратите внимание на основные расчетные предпосылки и условности расчета...


Функция спроса населения на данный товар Функция спроса населения на данный товар: Qd=7-Р. Функция предложения: Qs= -5+2Р,где...


Аальтернативная стоимость. Кривая производственных возможностей В экономике Буридании есть 100 ед. труда с производительностью 4 м ткани или 2 кг мяса...

Объект, субъект, предмет, цели и задачи управления персоналом Социальная система организации делится на две основные подсистемы: управляющую и управляемую...

Законы Генри, Дальтона, Сеченова. Применение этих законов при лечении кессонной болезни, лечении в барокамере и исследовании электролитного состава крови Закон Генри: Количество газа, растворенного при данной температуре в определенном объеме жидкости, при равновесии прямо пропорциональны давлению газа...

Ганглиоблокаторы. Классификация. Механизм действия. Фармакодинамика. Применение.Побочные эфффекты Никотинчувствительные холинорецепторы (н-холинорецепторы) в основном локализованы на постсинаптических мембранах в синапсах скелетной мускулатуры...

Искусство подбора персонала. Как оценить человека за час Искусство подбора персонала. Как оценить человека за час...

Этапы творческого процесса в изобразительной деятельности По мнению многих авторов, возникновение творческого начала в детской художественной практике носит такой же поэтапный характер, как и процесс творчества у мастеров искусства...

Тема 5. Анализ количественного и качественного состава персонала Персонал является одним из важнейших факторов в организации. Его состояние и эффективное использование прямо влияет на конечные результаты хозяйственной деятельности организации.

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2025 год . (0.012 сек.) русская версия | украинская версия