III. Задачі
Задача 1 Магазин з продажу чаю продає за місяць 3000 упаковок товару. Ціна кожної упаковки 10грн. Закупівельні та транспортні витрати у розрахунку на одну закупку складають 100грн. Складські витрати складаються з: постійних витрат – 100грн.; змінних витрат – складають 10% від вартості складського запасу. Розрахуйте, як часто хазяїну магазину потрібно закуповувати чай, щоб загальні витрати на маркетинг були найменшими.
Задача 2 Визначте найкращий варіант «маркетинг-мікс», виходячи з наступної інформації: постійні витрати на обсяг виробництва товару – 38000грн., змінні витрати – 10грн. на одиницю товару. Характеристика варіантів «маркетинг-мікс» надана у таблиці:
Задача 3 Зробіть розрахунки та прокоментуйте розділ плану маркетингу „Товар”:
Задача 4
Витрати на виготовлення одиниці продукції складають 70 грн. При ціні за одиницю товару у 100 грн. може бути випущено та реалізовано 700 од. товару на місяць, що складає 70% від виробничої потужності підприємства. Яку ціну за одиницю товару має запропонувати підприємство покупцям для отримання найвищого прибутку: 90 грн. за одиницю, 100 грн. за одиницю, або диференційовану?
Задача 5 Прокоментуйте ситуацію, що склалася на ринку збуту компанії, виходячи з динаміки її частки на діючому сегменті:
Задача 6
Прокоментуйте варіанти збільшення прибутку фірми за рахунок зміни частки прибутку у ціні товару та щорічного руху запасів:
Задача 7
Визначте на схемі напрями та зміст інформаційних потоків у системі управління маркетингом
Задача 8
У 2004р. підприємство реалізувало 10000 виробів. Витрати на комерційну пропаганду при цьому становили 1000 грн. У 2005р. завдяки інтенсифікації маркетингових зусиль на 100 грн. об’єм збуту виріс на 1300 одиниць Розрахуйте еластичність попиту під впливом інтенсифікації комерційної пропаганди та зробіть відповідні висновки.
|