Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Кундалини


Розрахувати систему повітрявідної вентиляції (схема1), яка обслуговує декілька приміщень при подачі повітря через циліндричні насадки. Повітропроводи–круглого перерізу із кровельної сталі.

Вихідні дані:

 

№ ділянки Витрата повітря L, м3/год Довжина ділянки l, м Діаметр d,мм
       
       
       
       
       
       
       
       

 

В залежності від витрати повітря прийняти два номера насадок №4 для опусків 1,2,6 і №3 для інших опусків. Діаметр насадки: №4 – 375 мм, №3 – 320 мм.

Коефіцієнт місцевого опору для насадки №4 і №3 дорівнює ξ=2.

 

Розв’язок

Якщо в системах опалення при стандартних діаметрах труб легко усунути непогодженість у втратах тиску за рахунок зміни витрати води, то це далеко не завжди можна зробити в системах вентиляції, тому що основна умова їхнього розрахунку - забезпечення подачі або витяжки заданої кількості повітря через кожне повітрявипускний або повітря приймальний пристрій.

Тому в тих випадках, коли не вдається шляхом розрахунку забезпечити подачу заданої кількості повітря, доводиться переходити на нестандартні діаметри або використовувати для регулювання дроселюючий пристрою (діафрагми, клапани, шибери).

При розрахунку будемо користуватися формулою

 

По номограмі додатка I знаходимо значення λ/d, швидкість v і динамічний тиск Нg. Дані заносимо в таблицю 2.

 

 

Ділянка 1

За вихідним даними витрати повітря L = 4000 м3/ год й діаметра перетину d = 545 мм по номограмі визначаємо швидкість повітря v1 =5 м/сек, відношення λ/d =0,0286, Нg= 1,5 кг/м2. Довжина ділянки l = 6 м, тоді λ/d· l= 0,0286*6=0,1716.

Циліндрична насадка. Коефіцієнт місцевого опору насадки, віднесений до швидкості у повітряпроводі, дорівнює ξ1=2.

Конфузор циліндричний. Приймаємо кут звуження α=15°, тому що діаметр воздуховода більше 440 мм. Коефіцієнт місцевого опору

конфузора, віднесений до швидкості в меншому перетині:

де α - кут звуження;

f1 - площа меншого перетину, f2 - більші перетини конфузора в м2.

 

 


d1=375 мм (тому що для опуска № 2 використовується насадок №4), d2=545 мм. Таким чином,

 

 

ξ віднесений до швидкості у воздуховоде:


 

Індекс 1 ставиться до перетину, для якого ξ визначено, а індекс 2 - до якого ξ, приводиться:

Довжина конфузора:

 

 

 

Дросель-клапан. ξ3=0,05 (додаток II).

Відвід. R=1,5d; центральний кут α=90°; ξ4=0,175 (додаток III).

Двійник на відгалуженні. Стандартний кут відгалуження α = 45°. Тому що на ділянці 3 витрата повітря L =8000 м3/год й діаметр перетину d =775 мм, по номограмі визначаємо швидкість повітря v3 =5 м/сек.

. З додатка визначаємо, що ξ5=0,52.

Таким чином, Σξ= 2+0,152 + 0,05 + 0,175 + 0,52 = 2,89;

A 1= λ/d· l+ Σξ=0,1716+2,89=3,06

Втрати тиску на ділянці 1 Н1 = (2,89+ 0,229) ·1,5 = 4,68кг / м2

Всі вихідні й отримані дані заносимо в таблицю 2.

Ділянка 2

Допустимий тиск Нр = 4,68 кг/м2.

За вихідним даними витрати повітря L =3500 м3/ год й діаметра перетину d = 775 мм по номограмі визначаємо швидкість повітря v2 =2,6 м/сек, відношення λ/d =0,025, Нg= 0.33 кг/м2. Довжина ділянки l = 3 м, тоді

λ/d· l= 0,0225*3= 0,0675.

Насадка. Коефіцієнт місцевого опору насадки, віднесений до швидкості у воздуховоде, дорівнює ξ1=2.

Конфузор циліндричний. Приймаємо кут звуження α=15°, тому що діаметр воздуховода більше 440 мм. Коефіцієнт місцевого опору

конфузора, віднесений до швидкості в меншому перетині:

де α - кут звуження;

f1 - площа меншого перетину, f2 - більші перетини конфузора в м2.

 


d1= 375 мм (тому що для опуска № 2 використовується насадок №4), d2= 775мм. Таким чином,

 

ξ віднесений до швидкості у воздуховоде:


 

Індекс 1 ставиться до перетину, для якого ξ визначено, а індекс 2 - до якого ξ, приводиться:

 

Довжина конфузора:

 

 

Дросель-клапан. Для кращого пропуску повітря α=0, тобтоξ3=0,05 (додаток II).

Папіввідведення. α=45°; ξ4=0,11 (додаток III).

Двійник на відгалуженні. Стандартний кут відгалуження α = 45°. Тому що на ділянці 3 витрата повітря L =8000 м3/година й діаметр перетину d =775 мм, по номограмі визначаємо швидкість повітря v3 =5 м/сек.

. З додатка визначаємо, що ξ5=0,5.

Таким чином, Σξ= 2+0,82 + 0,05 + 0,11 + 0,5 = 3,48;

А2= λ/d· l+ Σξ= 0,0675+3,48=3,55.

Втрати тиску на ділянці 2 Н2 = А2· Нg = 3,55·0.33 = 1.17кг / м2.

Н2< Нр.

Всі вихідні й отримані дані заносимо в таблицю 2.

 

Ділянка 3

За вихідним даними витрати повітря L = 8000 м3/ година й діаметра перетину d = 775 мм по номограмі визначаємо швидкість повітря v3=5 м/сек, відношення λ/d = 0,0179, Нg= 1,5 кг/м2. Довжина ділянки l = 4 м, тоді

λ/d· l =0.0179*4=0.072.

Щоб знайти ξп двійника на границі ділянок 3 і 5, визначаємо по номограмі додатка 1 для ділянки 5 v5 =5.9 м/сек.

При ,з додатка визначаємо, що ξп= 0,04.

Віднесемо ξп до швидкості в проході двійника

Визначаємо А3:

А3= λ/d· l+ Σξ=0,072 + 0,06=0,132.

Втрати тиску на ділянці 3 Н3 = А3· Нg = 0,132·1,5=0,2 кг / м2.

Всі вихідні й отримані дані заносимо в таблицю 2.

 

Ділянка 4

За вихідним даними витрати повітря L = 2000 м3/ год й діаметра перетину d = 375 мм по номограмі визначаємо швидкість повітря v4=5 м/сек, відношення λ/d = 0,045, Нg=1,5 кг/м2. Довжина ділянки l = 3 м, тоді

λ/d· l =0.045*3= 0,135.

Циліндричний насадка. Коефіцієнт місцевого опору насадка, віднесений до швидкості у повітряпроводі, дорівнює ξ1=2.

Конфузор циліндричний. Через малу різницю в діаметрах конфузора й повітрчпровода коефіцієнт місцевого опору приймаємо рівним нулю.

Дросель-клапан. Д ля кращого пропущення повітря α=0, тобто ξ3=0,05 (додаток II).

Відвід. α=45°; ξ4=0,11 (додаток III).

Двійник на відгалуженні. Стандартний кут відгалуження α = 45°. Тому що на ділянці 5 витрата повітря L =9000 м3/година й діаметр перетину d =775 мм, по номограмі визначаємо швидкість повітря v5 =5.9 м/сек.

З додатка визначаємо, що ξ0 =0,46:

Таким чином, Σξ= 2 + 0,05 + 0,11 + 0,64 = 2,8;

А4= λ/d· l+ Σξ= 0,135+2,8=2,93.

Втрати тиску на ділянці 4 Н4 = А4· Нg = 2,93·1,5=4,4кг / м2.

Нр=4,4 кг/м2 Н4< Нр.

Всі вихідні й отримані дані заносимо в таблицю 2.

 

Ділянка 5

За вихідним даними витрати повітря L= 9000 м3/ год й діаметра перетину d = 775 мм по номограмі визначаємо швидкість повітря v5=5,9 м/сек, відношення λ/d = 0,017, Нg= 2 кг/м2. Довжина ділянки l = 5 м, тоді λ/d· l=0.017*5=0.085.

Трійник на проході. Щоб знайти ξп трійника на границі ділянок 5 і 8, визначаємо по номограмі додатка 1 для ділянки 8 v8 =3,5 м/сек.

При . З додатка шляхом інтерполяції визначаємо, що ξп= 0,43.

 

Визначаємо А5:

А5= λ/d· l+ Σξ=0,085 + 0,15=0,235.

Втрати тиску на ділянці 5 Н5 = А5· Нg =0,235*·2=0,5 кг / м2.

Всі вихідні й отримані дані заносимо в таблицю 2.

Ділянка 6

За вихідним даними витрати повітря L = 3000 м3/ год й діаметра перетину d = 495 мм по номограмі визначаємо швидкість повітря v6 =4,8 м/сек, відношення λ/d =0,0333, Нg= 1,3 кг/м2. Довжина ділянки l = 3 м, тоді λ/d· l= 0,0333*3=0,0999.

Двійник на проході. Щоб знайти ξп двійника на границі ділянок 6 і 7, визначаємо по номограмі додатка 1 для ділянки 7 v7 =6,5 м/сек.

При З додатка визначаємо, що ξп= 0,49.

Визначаємо А6:

А6= λ/d· l+ Σξ= 0,0999+ 0,49=0,6.

Втрати тиску на ділянці 6 Н6 = А6· Нg = 0,6·1,3=0.8кг / м2.

Всі вихідні й отримані дані заносимо в таблицю 2.

Ділянка 7

За вихідним даними витрати повітря L = 13000 м3/ год й діаметра перетину d = 885 мм по номограмі визначаємо швидкість повітря v7=6,5 м/сек, відношення λ/d = 0,0145, Нg= 2,5 кг/м2. Довжина ділянки l = 7 м, тоді λ/d· l=0,0145*7=0,1.

Насадка. Коефіцієнт місцевого опору насадка, віднесений до швидкості у повітряпроводі, дорівнює ξ1=2.

Конфузор циліндричний. Приймаємо кут звуження α=15°, тому що діаметр повітряпровода більше 440 мм. Коефіцієнт місцевого опору

конфузора, віднесений до швидкості в меншому перетині:

де α - кут звуження;

f1 - площа меншого перетину, f2 - більші перетини конфузора в м2.

 


d1= 375 мм (тому що для опуска № 2 використовується насадок №4), d2= 885мм. Таким чином,

 

ξ віднесений до швидкості у воздуховоде:


 

Індекс 1 ставиться до перетину, для якого ξ визначено, а індекс 2 - до якого ξ, приводиться:

 

Дросель-клапан. Для кращого пропущення повітря α=0, тобто ξ3=0,05 (додаток II).

Напіввідведення. α=45°; ξ4=0,11 (додаток III).

Двійник на відгалуженні. Стандартний кут відгалуження α = 45°. Тому що на ділянці 6 витрата повітря L =3000 м3/година й діаметр перетину d =495 мм, по номограмі визначаємо швидкість повітря v6 =4,8 м/сек.

. З додатка визначаємо, що ξ5=0,735.

Таким чином, Σξ= 2+2,55 + 0,05 + 0,11 + 0,735 = 5,45;

А2= λ/d· l+ Σξ= 0,1+5,45=5,55.

Втрати тиску на ділянці 2 Н2 = А2· Нg = 5,55·1,3 = 7,2кг / м2.

Всі вихідні й отримані дані заносимо в таблицю 2.

 

Ділянка 8

За вихідним даними витрати повітря L = 1500 м3/ год й діаметра перетину d = 400 мм по номограмі визначаємо швидкість повітря v8 =3,5 м/сек, відношення λ/d =0,053 Нg= 0,65 кг/м2. Довжина ділянки l = 13 м, тоді λ/d· l= 0,69.

Двійник на проході. Щоб знайти ξп двійника на границі ділянок 5 і 8, визначаємо по номограмі додатка 1 для ділянки 5 v5 =5,9 м/сек.

При З додатка визначаємо, що ξп= 0,16.

Визначаємо А8:

А8= λ/d· l+ Σξ= 0,69 + 0,45 =1,14.

Втрати тиску на ділянці 8 Н8 = А8· Нg = 1,14·0,65=0,91кг / м2.

Всі вихідні й отримані дані заносимо в таблицю2.

Розрахуємо невязки у втратах для ділянки між гілками:

, що менше 10%.Всі вихідні й отримані дані заносимо в таблицю 2.

Таблиця 2.

Результати розрахунку

№ ділянки L, м3/год l, м d, мм v, м/с λ/d λ/d*l Σξ A Hg, кг/м2 H, кг/м2 ΣH, кг/м2 Перераховані діаметри
Перша гілка
          0,0286 0,1716 2,89 3,06 1,5 4,68 4,68  
        2,6 0,0225 0,068 3,48 3,55 0,33 1,17 -  
          0,0179 0,072 0,06 0,132 1,5 0,2 6,02  
          0,045 0,135 2,8 2,93 1,5 4,4 -  
        5,9 0,017 0,085 0,15 0,235   0,5 6,49  
        3,5 0,053 0,69 0,45 1,14 0,65 0,91 -  
Друга гілка Нр=7,4 кг/м2
        4,8 0,0333 0,0999 0,49 0,6 1,3 0,8 0,8  
        6,5 0,0145 0,1 5,45 5,55 2,5 7,2    

 

 

 

Кундалини

Рейки




<== предыдущая лекция | следующая лекция ==>
Заполняя анкету, используйте следующие обозначения ПЕРЕД выбранным ответом - Х | 

Дата добавления: 2015-09-15; просмотров: 328. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!




Шрифт зодчего Шрифт зодчего состоит из прописных (заглавных), строчных букв и цифр...


Картограммы и картодиаграммы Картограммы и картодиаграммы применяются для изображения географической характеристики изучаемых явлений...


Практические расчеты на срез и смятие При изучении темы обратите внимание на основные расчетные предпосылки и условности расчета...


Функция спроса населения на данный товар Функция спроса населения на данный товар: Qd=7-Р. Функция предложения: Qs= -5+2Р,где...

Гальванического элемента При контакте двух любых фаз на границе их раздела возникает двойной электрический слой (ДЭС), состоящий из равных по величине, но противоположных по знаку электрических зарядов...

Сущность, виды и функции маркетинга персонала Перснал-маркетинг является новым понятием. В мировой практике маркетинга и управления персоналом он выделился в отдельное направление лишь в начале 90-х гг.XX века...

Разработка товарной и ценовой стратегии фирмы на российском рынке хлебопродуктов В начале 1994 г. английская фирма МОНО совместно с бельгийской ПЮРАТОС приняла решение о начале совместного проекта на российском рынке. Эти фирмы ведут деятельность в сопредельных сферах производства хлебопродуктов. МОНО – крупнейший в Великобритании...

Предпосылки, условия и движущие силы психического развития Предпосылки –это факторы. Факторы психического развития –это ведущие детерминанты развития чел. К ним относят: среду...

Анализ микросреды предприятия Анализ микросреды направлен на анализ состояния тех со­ставляющих внешней среды, с которыми предприятие нахо­дится в непосредственном взаимодействии...

Типы конфликтных личностей (Дж. Скотт) Дж. Г. Скотт опирается на типологию Р. М. Брансом, но дополняет её. Они убеждены в своей абсолютной правоте и хотят, чтобы...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2025 год . (0.012 сек.) русская версия | украинская версия