Визначення вартості послуг
При плануванні, обліку і калькулюванні собівартості послуг і витрати, як правило, групуються за наступними статтями: 1. Покупні комплектуючі вироби, запасні частини, послуги інших підприємств. 2. Матеріали. 3. Основна заробітна плата виробничих робітників. 4. Відрахування на соціальне страхування. 5. Витрати на підготовку і освоєння виробництва. 6. Витрати на пристрої, інструмент цільового призначення. 7. Витрати на утримання і експлуатацію устаткування. 8. Цехові витрати. 9. Загальновиробничі витрати. 10. Інші виробничі витрати. 11. Позавиробничі витрати. 12. Зворотні відходи (віднімаються).
Повна собівартість послуг визначається за формулою:
Розрахунок витрат на запасні частини, комплектуючі вироби і ремонтних робіт на стороні (Сз.ч.) та ремонтні матеріали (См) не проводиться, а приймається за таблицю 2. Основна заробітна плата виробничих робітників (Сз.п.о.) в точних розрахунках визначається за формулою:
При наближених розрахунках основну заробітну плату можна визначити за формулою:
Додаткову заробітну плату розраховують за формулою:
де Нарахування на заробітну плату приймається рівним 52% від Витрати на утримання і експлуатацію обладнання До витрат на підготовку і освоєння виробництва До статті “Зношування пристроїв” та інструменту цільового призначення відносять витрати на виготовлення та експлуатацію інструменту та пристроїв разового використання, виготовлення спеціальних пристроїв для епізодичних випробувань тощо. Орієнтовно їх величина складає 10% від витрат на утримання і експлуатацію обладнання. Таблиця 2.
Значення витрат на запасні частини, матеріали, на отримання і експлуатацію обладнання
Стаття “Цільові витрати” Цехові витрати визначаються за виразом:
Загальновиробничі витрати пов’язані з управлінням господарством в цілому, телефонні, телеграфні, податки, відрахування, тощо. Загальновиробничі витрати Стаття “Інші витрати”
Позавиробничі витрати складають 3% від виробничої собівартості
і враховують витрати на доставку продукції, збут її тощо. Зворотні відходи Оскільки підприємство вдосконалює технологію і організацію виробництва, у лабораторній роботі належить оцінити доцільність і ефективність наступних організаційно-технічних заходів.
Порядок виконання роботи 1. Вивчити мету, завдання, ознайомитися з довідковими матеріалами. 2. Вивчити методику складання переліку послуг і визначення їх трудомісткостей. 3. Вивчити методику визначення собівартості робіт. 4. Вибрати варіанти виконання роботи. 5. Скласти перелік послуг і визначити їх трудомісткість. 6. Визначити собівартість робіт. 7. Проаналізувати перелік і обсяг витрат, визначити статті, які мають найбільшу питому вагу. 8. Визначити зміну собівартості послуг при впровадженні організаційно-технічних заходів згідно з двома варіантами. Зробити висновки про доцільність чи недоцільність впровадження запланованих заходів.
Завдання. При самостійній підготовці письмово відповісти на такі запитання: - які задачі розв’язуються при впровадженні виробничого госпрозрахунку; - якими параметрами визначається трудомісткість ремонтно-обслуговуючих робіт; - суть методики визначення госпрозрахункових показників діяльності ремонтно-обслуговуючих підрозділів; - обґрунтований перелік послуг, що надаються підрозділами господарства; - договірні засади і взаємна зацікавленість сторін.
Зміст звіту 1. Мета роботи. 2. Відповіді на запитання самостійної роботи. 3. Розрахункові формули і результати розрахунків. 4. Перелік послуг. 5. Аналіз доцільності і ефективності впровадження заходів. Додаток А
ПЕРІОДИЧНІСТЬ І УМОВИ ПРОВЕДЕННЯ ТЕХНІЧНОГО ОБСЛУГОВУВАННЯ ТРАКТОРІВ
|