Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Вищого навчального закладу





1 Задание и общие положения курсовой работы 2 Предварительный расчет и составление структурной схемы приемника 3 Выбор и расчет входной цепи радиоприемного устройства Приложение А Приложение Б Приложение В Приложение Г Приложение Д Список литературы  

 

Методичні рекомендації

Для виконання лабораторних робіт

Із зоології безхребетних

Для студентів біологічного факультету

Вищого навчального закладу

Миколаїв – 2014

Миколаївський національний університет імені В.О.Сухомлинського

Біологічний факультет

 

Вичалковська Н.В.

 

Методичні рекомендації

Для виконання лабораторних робіт

З зоології безхребетних

Для студентів біологічного факультету

вищого навчального закладу

 

 

Миколаїв – 2014

Методичні рекомендації для виконання лабораторних робіт з зоології безхребетних для студентів біологічного факультету вищого навчального закладу / Вичалковська Н.В. – Миколаїв, 2014. - с.

 

Рецензенти:

Наконечний І.В., доктор біологічних наук, професор кафедри екології та здоров’я людини Миколаївського національного університету імені В.О.Сухомлинського

 

 

Методичні рекомендації схвалені

кафедрою біології людини та тварин

Миколаївського національного університету імені В.О.Сухомлинського

(протокол засідання № від..2014 р.)

 

Вченою радою біологічного факультету

(протокол засідання № від..2014 р.)

 

Рекомендовано до друку Вченою радою

Миколаївського національного університету імені В.О.Сухомлинського

(протокол засідання № від..2014 р.)

 

© Вичалковська Н. В., 2014

ЗМІСТ

Вступ...………………………………………………………………………….

Лабораторна робота № 1 ……………………………………………………...

Лабораторна робота № 2 ……………………………………………………...

Лабораторна робота № 3 ……………………………………………………...

Лабораторна робота № 4 ……………………………………………………...

Лабораторна робота № 5 …………………………………………………...…

Лабораторна робота № 6 ……………………………………………….…..…

Лабораторна робота № 7 ……………………………………………….…..…

Лабораторна робота № 8 ……………………………………………….……..

Лабораторна робота № 9 …………………………………………………...…

Лабораторна робота № 10 ………………………………………………….…

Лабораторна робота № 11 ……………………………………………….……

Лабораторна робота № 12 ………………………………………………….…

Лабораторна робота № 13 ……………………………………………….…....

Лабораторна робота № 14 ………………………………………….…………

Лабораторна робота № 15 ……………………………………………….……

Лабораторна робота № 16 ……………………………………………………..

Лабораторна робота № 17 …………………………………………….………

Лабораторна робота №18 ………………………………………..…………....

Лабораторна робота № 19 ……………………………………….……………

Лабораторна робота № 20 …………………………………….………………

Лабораторна робота № 21 ………………………………….………………...

Лабораторна робота № 22 ………………………………….…………………

Лабораторна робота № 23 …………………………………….……………...

Лабораторна робота № 24 ……………………………………………………

Лабораторна робота № 25 ………………………………………………..…..

Лабораторна робота № 26 ……………………………………………………

Лабораторна робота № 27 ………………………………………………..…..

Лабораторна робота № 28 ……………………………………………………

Лабораторна робота № 29 ………………………………………………..……

Лабораторна робота № 30 ……………………………………………………..

Лабораторна робота № 31 ……………………………………………..………

Лабораторна робота № 32 ……………………………………………....……..

Лабораторна робота № 33 ……………………………………………….….…

Лабораторна робота № 34 …………………………………………….…….…

Лабораторна робота № 35 ……………………………………………………..

Список рекомендованої літератури ………………………………..…………

 

ВСТУП

 

Зоологія – це наука, яка всебічно вивчає тваринний світ: його різноманіття (систематика), будову та життєдіяльність (морфологія, фізіологія), їх поширення (зоогеографія), зв’язок з середовищем мешкання (екологія), закономірності індивідуального розвитку (ембріологія) та історичного розвитку. Зоологія тісно пов’язана з практичною діяльністю людини. Вивчення тваринного світу необхідне для його охорони та реконструкції.

У курсі зоології безхребетних вивчаються основні факти систематики, морфології та поширення різних груп тварин. Також на конкретному зоологічному матеріалі вивчаються шляхи еволюції тваринного світу. Розглядаються питання екології тварин та частково порівняльної анатомії та фізіології. Велику увагу приділяється паразитичним групам безхребетних тварин, а також їх практичному значенню..

В результаті вивчення курсу студент повинен знати:

v Загальні відомості про царство тварин, різноманітність тваринного світу, основи класифікації тварин, їх значення у природі й житті людини.

v Характеристику підцарства одноклітинних тварин: будову та процеси їх життєдіяльності, будову органів руху, особливості безстатевого і статевого розмноження, статевого процесу (кон’югації), цикли розвитку споровиків. Захворювання людини і свійських тварин, що викликаються паразитичними одноклітинними, їх роль у природі та житті людини.

v Особливості будови та процесів життєдіяльності губок та кишковопорожнинних, типи симетрії, вегетативне та статеве розмноження, здатність до регенерації, різноманітність та роль у природі та житті людини.

v Особливості будови та процесів життєдіяльності типу Плоскі черви, загальну характеристику основних класів, характер симетрії, тришаровість, відсутність порожнини тіла, будову шкірно-м’язового мішка, будову систем органів цикли розвитку паразитичних червив, захворювання що спричиняються паразитичними червами, різноманітність та їх роль у природі та житті людини.

v Особливості будови та процесів життєдіяльності типу Круглі черви, будову шкірно-м’язового мішка, первинну порожнину тіла та її значення, особливості життєвих циклів та захворювання, які вони визивають.

v Особливості будови та процесів життєдіяльності типу Кільчасті черви, наявність вторинної порожнини тіла та її значення, поділ на класи, значення кільчастих червив у природі.

v Особливості будови та процесів життєдіяльності типу Молюски, симетрію, поділ тіла на відділи, утворення та функції мантії, мантійної порожнини, розмноження та розвиток, різноманітність молюсків у природі та житті людини.

v Характеристику типу Членистоногі, їх загальну характеристику, особливості пристосування до існування у найрізноманітніших середовищах та внутрішню будову, розмноження та розвиток основних представників Ракоподібних, Павукоподібних, Трахейнодишних.

v Характеристику Голкошкірих, як вторинноротих, особливості організації, розвиток, життєдіяльність.

Вміти (для спеціальності 6.040102 Біологія*):

v Використовуючи теоретичні знання з зоології, засоби унаочнення, ТЗН, ознайомити учнів з різноманітністю тваринного світу, з основами класифікації тварин, із значенням тварин у природі й житті людини. Показати учням, як відрізняти тварин від інших організмів за особливостями їх будови.

v На уроках зоології, використовуючи теоретичні знання, засоби унаочнення, ТЗН, мікропрепарати, живу культуру (евглени зеленої, інфузорії туфельки), набір препарувальних інструментів, за допомогою мікроскопа вміти показати і пояснити учням: - будову одноклітинних тварин та процесів їх життєдіяльності (живлення, дихання, подразливість); будову органів руху (псевдоподії, джгутики, війки); особливості безстатевого і статевого розмноження, статевого процесу (кон’югаці); цикли розвитку споровиків (кокцидій, малярійного плазмодію, грегарин). Захворювання людини і свійських тварин, що викликаються паразитичними одноклітинними. Пояснити їхню роль у природі та житті людини.

v Використовуючи теоретичні знання, засоби унаочнення, ТЗН, мікропрепарати, колекції коралів, за допомогою мікроскопа та лупи, уміти показати і пояснити учням: особливості будови та процесів життєдіяльності кишковопорожнинних; радіальну симетрію, двошаровість, диференціацію клітин, кишкову порожнину; вегетативне та статеве розмноження; регенерацію; різноманітність кишковопорожнинних та їхню роль у природі та житті людини.

v Використовуючи теоретичні знання, таблиці, мікропрепарати, вологі препарати, ТЗН, за допомогою мікроскопа та лупи вміти показати і пояснити учням: загальну характеристику основних класів плоских червів; двобічну симетрію тіла, тришаровість, відсутність порожнини тіла; будову шкірно-м’язового мішка, будову травної, видільної, нервової, статевої систем; розмноження вільноживучих війчастих червив; цикл розвитку паразитичних червив з зміною господарів та середовищ; захворювання що спричиняються паразитичними червами; заходи профілактики, які запобігають зараженню плоскими червами; різноманітність плоских червив та їхню роль у природі та житті людини.

v Використовуючи теоретичні знання, таблиці, мікропрепарати, вологі препарати, ТЗН, за допомогою мікроскопа та лупи вміти показати і пояснити учням: будову та особливості організації круглих червив; будову шкірно-м’язового мішка; первинну порожнину тіла та її значення; особливості процесів життєдіяльності (пересування, живлення, дихання, розмноження); навести приклади паразитів рослин і тварин; паразитів людини (аскариди, гострика, трихінели), їх цикл розвитку та захворювання, які вони викликають.

v Використовуючи теоретичні знання, засоби унаочнення, ТЗН, мікропрепарати, вологі препарати, живі дощові черв’яки, за допомогою мікроскопа та лупи вміти показати і пояснити учням: загальну характеристику типу Кільчасті черви (двобічна симетрія, сегментованість тіла, шкірно-м’язовий мішок). На фіксованому матеріалі, мікроскопічних препаратах та таблицях розпізнати органи та системи органів кільчастих червив; наявність вторинної порожнини тіла та її значення. Спостерігати за рухом та процесами життєдіяльності кільчастих червив на прикладі дощового черв’яка. Пояснити різноманітність кільчастих червив, поділ на класи, роль дощових червив у процесах ґрунтоутворення, значення кільчастих червив у природі.

v Використовуючи теоретичні знання, таблиці, мікропрепарати, вологі препарати, лупи, ТЗН, на уроках біології та під час екскурсії у природі, вміти показати і пояснити учням: загальну характеристику типу Молюски (симетрія, поділ тіла на відділи, мантія, мантійна порожнина, черепашка, травна, кровоносна, дихальна система, видільна, нервова, статева система). Пояснити особливості органів чуття, розмноження та розвиток, різноманітність молюсків у природі та житті людини.

Частина питань, які стосуються набуття вмінь використання теоретичних знань з зоології на практиці виносяться на польову практику з зоології. У цілому запропонований курс лабораторних робіт готує студентів як до роботи у польових умовах, майбутньої професійної діяльності, так і для набуття навичок для науково-дослідної роботи у галузі зоології.

Перелік питань для самопідготовки включає також питання, які виносяться на самостійне опанування студентами. Контроль за виконанням лабораторних робіт полягає у перевірці дотримання вимог до виконання зоологічних рисунків, вміння пояснити морфологічні характеристики безхребетних тварин, засвоєння тем, які винесені на самостійну підготовку. Останнє підлягає контролю також шляхом тестування. У рекомендаціях стисло наводяться найважливіші теоретичні питання.

ЗРАЗОК ОФОРМЛЕННЯ ЛАБОРАТОРНОЇ РОБОТИ

Лабораторна робота № 8

Тип Кишковопорожнинні (COELENTERATA)







Дата добавления: 2015-09-18; просмотров: 582. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!




Вычисление основной дактилоскопической формулы Вычислением основной дактоформулы обычно занимается следователь. Для этого все десять пальцев разбиваются на пять пар...


Расчетные и графические задания Равновесный объем - это объем, определяемый равенством спроса и предложения...


Кардиналистский и ординалистский подходы Кардиналистский (количественный подход) к анализу полезности основан на представлении о возможности измерения различных благ в условных единицах полезности...


Обзор компонентов Multisim Компоненты – это основа любой схемы, это все элементы, из которых она состоит. Multisim оперирует с двумя категориями...

Пункты решения командира взвода на организацию боя. уяснение полученной задачи; оценка обстановки; принятие решения; проведение рекогносцировки; отдача боевого приказа; организация взаимодействия...

Что такое пропорции? Это соотношение частей целого между собой. Что может являться частями в образе или в луке...

Растягивание костей и хрящей. Данные способы применимы в случае закрытых зон роста. Врачи-хирурги выяснили...

САНИТАРНО-МИКРОБИОЛОГИЧЕСКОЕ ИССЛЕДОВАНИЕ ВОДЫ, ВОЗДУХА И ПОЧВЫ Цель занятия.Ознакомить студентов с основными методами и показателями...

Меры безопасности при обращении с оружием и боеприпасами 64. Получение (сдача) оружия и боеприпасов для проведения стрельб осуществляется в установленном порядке[1]. 65. Безопасность при проведении стрельб обеспечивается...

Весы настольные циферблатные Весы настольные циферблатные РН-10Ц13 (рис.3.1) выпускаются с наибольшими пределами взвешивания 2...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2025 год . (0.008 сек.) русская версия | украинская версия