Задача № 2. К., працюючи водієм таксі, зґвалтував у машині громадянку Л
К., працюючи водієм таксі, зґвалтував у машині громадянку Л. Потерпіла наступного дня заявила про випадок, що стався, у міліцію, а через декілька днів зрозуміла, що К. заразив її венеричною хворобою, про що повідомила слідчого. Чи утворюють дії К. множинність злочинів? Задача № 3 Б., раніше судимий за розбій, після відбуття покарання організував групу для вчинення квартирних крадіжок, до якої увійшли раніше не судимі П. і С. Вони розробили єдиний план вчинення крадіжок, розподілили між собою функції, визначили дві перші квартири, з яких розпочнеться їхня діяльність. Спочатку вони обікрали квартиру Р., спричинивши йому майнову шкоду на суму 210 641 гривня, потім проникли в квартиру Г., склали в дві сумки його майно на суму 310 869 гривень, але при винесені сумок з квартири були помічені сусідкою, яка зчинила галас. Незважаючи на це, Б., П. і С. збігли з сумками вниз, сіли в машину, що належала П., і втекли. Які форми множинності злочинів мали місце? Яке їх кримінально-правове значення? Варіант: Сусідка, зчинивши галас, загородила дорогу до сходів. Тоді Б., не кидаючи сумок, відштовхнув її до П. і С., а ті вдарили її головою об стіну, в результаті чого їй було завдано середньої тяжкості тілесне ушкодження.
ТЕМА.12 Обставини, що виключають злочинність діяння - 6 годин 1. Поняття та види обставин, що виключають злочинність діяння. 2. Умови правомірності необхідної оборони. 3.Умови правомірності крайньої необхідності. 4.Кримінально-правова природа затримання особи, що вчинила злочин. 5.Фізичний або психічний примус. 6.Характеристика діяння, пов’язаного з ризиком. 7.Ознайомтесь та законспектуйте Постанову ПВС від 26.04.2002 р. №1 „Про судову практику у справах про необхідну оборону”.. 8.Розмежуйте ознаки джерела небезпеки при необхідній обороні та крайньої необхідності та умови правомірності завдання шкоди за цих обставин.
Задача № 1 Неповнолітні З. та А. вночі у дворі будинку намагалися здійснити крадіжку коліс автомобіля Н., який перебував у своїй квартирі на другому поверсі будинку, і, почувши у дворі підозрілий шурхіт, двічі вистрілив з мисливської рушниці в напрямку З., наказавши йому підняти руки. Виконавши цю вимогу, той почав просити Н. не стріляти, оскільки він нічого не зробив. Але Н. ще двічі вистрілив у З., який стояв з піднятими руками, заподіявши йому тяжкі тілесні ушкодження. Чи можна вважати, що Н. діяв у стані необхідної оборони? Задача № 2 Громадянин С. почув уночі, що хтось ходить на горищі його будинку. Він зарядив мисливську рушницю, вийшов на подвір’я і крикнув: «Хто там?». Невідомий зіскочив з горища і сховався за рогом будинку, а потім кинувся на С. Останній вистрілив у нього і вбив. Убитим виявився Ф., неодноразово раніше судимий за крадіжки. Чи є в діях С. перевищення меж необхідної оборони?
ТЕМА. 13 Звільнення від кримінальної відповідальності - 8 годин 1. Визначте правові підстави звільнення від кримінальної відповідальності. 2. Визначте правові наслідки звільнення від кримінальної відповідальності. 3. Види звільнення від кримінальної відповідальності. 4. Інститут медіації у кримінальному праві України. 5. Звільнення від кримінальної відповідальності у зв’язку з передачею особи на поруки. Перспективи розвитку. 6. Складіть та запишіть до конспекту схему видів звільнення від кримінальної відповідальності, з їх поділом на умовні та безумовні. 7. Випишіть в яких випадках строк давності зупиняється, а коли переривається. 8. Ознайомтесь та законспектуйте Постанову ПВС від 23.12.2005 р. № 12 „Про практику застосування судами України законодавства про звільнення особи від кримінальної відповідальності ”.
Задача № 1 К., під час судового розгляду справи про зґвалтування її Г., офіційно оголосила суду, що вона згодна на звільнення Г. від кримінальної відповідальності у зв’язку з примиренням, тому що він відшкодував завдану їй шкоду і вона не має до нього претензій. Чи може Г. бути звільнений від кримінальної відповідальності у зв’язку з примиренням з потерпілою?
|