Тема № 2 Технические средства хранения авиаГСМ.
Витрати, пов'язані з діяльністю підприємства, не можна розглядати як твердо фіксований показник, або як сферу, що не підлягає впливу. Вони можуть бути і повинні стати об'єктом управління.
Процес управління витратами складається із трьох етапів: 1. Планування витрат. Являє собою встановлення цілей організації та її підрозділів у формі визначення виробничих завдань і вибір шляхів їх досягнення. Плани конкретизуються у кошторисах, які включають вартісну оцінку використаних матеріальних і трудових ресурсів. Наприклад, Кошторис перспективних доходів встановлює плановані надходження і витрати майбутнього періоду. Виробничий план і кошторис витрат на виробництво продукції показує плановані рівні запасів, кількість одиниць продукції, яку підприємство планує виготовити, і собівартість різних видів ресурсів 2. Контроль витрат. Цим процесом встановлюються вихідні стандарти (норми і нормативи витрат і запасів), на основі яких можливо визначити показники ефективності; виявляються відхилення фактичних показників від планованих і визначаються негативні тенденції змін. Контроль витрат допомагає встановити чинники відхилень від плану і внести відповідні коригування. 3. Управління собівартістю для прийняття рішень. На цьому етапі здійснюється оцінка даних про витрати і аналіз цієї інформації для прийняття рішень. Процес прийняття рішень, є процес вибору між альтернативними варіантами дій. Наприклад, чи потрібно починати виробництво нової продукції? Чи не краще закупити комплектуючі частини, ніж виготовляти їх власними силами? Чи потрібно замінити існуюче обладнання? Чи слід збільшувати виробничі потужності?
У процесі організації управлінського обліку на підприємстві використовуються показники окремих видів витрат і фінансових результатів, які формуються по блоках: 1) по сферах діяльності; 2) по видах продукції; 3) по регіонах діяльності; 4) по «центрах відповідальності» (по окремих структурних одиницях і підрозділах). Центр відповідальності — це сегмент в межах підприємства, на чолі якого є відповідальна особа, що приймає управлінські рішення. В якості таких центрів відповідальності можуть бути центри, що відносяться до матеріальних запасів, цехи основного виробництва, управлінські і збутові центри. Саме в них безпосередньо виготовляють продукцію, виконують роботи, надають послуги споживачам.
Є такі центри відповідальності, що відносяться: - до матеріальних запасів, включають в себе постачання сировини і матеріалів та складське господарство. - основне виробництво охоплює технологічний процес виготовлення продукції. - До управлінських відносяться центри відповідальності, які здійснюють функції управління підприємством, наприклад, адміністрація, плановий, фінансовий відділ. - Збутові центри відповідальності вирішують завдання маркетингу і збуту продукції підприємства.
Для кожного складового елемента витрат, після того як відповідальність за витрати чітко визначена в організаційному порядку, конкретний менеджер несе відповідальність. При цьому визначається нормативний або максимальний (лімітований) розмір витрат. Ці вихідні дані використовуються в першу чергу для контролю витрат по центрах відповідальності. Окрім цього по центрах відповідальності також збираються і передаються дані про фактичні витрати. Порівняння фактичних витрат з нормативними дозволяє відповідальному менеджеру оперативно планувати і контролювати роботу на своїй виробничій дільниці.
УЛЬЯНОВСКОЕ ВЫСШЕЕ АВИАЦИОННОЕ УЧИЛИЩЕ ГРАЖДАНСКОЙ АВИАЦИИ (ИНСТИТУТ)
Кафедра № 16 «Техносферной безопасности и авиатопливообеспечения»
кандидат технических наук, доцент Баранец Ю.Г.
РАЗДАТОЧНЫЙ МАТЕРИАЛ ДЛЯ ПРОВЕДЕНИЯ ПРАКТИЧЕСКОГО ЗАНЯТИЯ для курсантов обучающихся по специальности
«Авиатопливное обеспечение воздушных перевозок и авиационных работ»
По дисциплине «Введение в специальность» Тема № 2 Технические средства хранения авиаГСМ.
|