Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Задача 2
До виконкому Харківської міської ради надійшли документи для державної реєстрації командитного товариства. Під час розгляду поданих документів державний реєстратор встановив, що одним із засновників даної юридичної особи виступає секретар-референт обласного суду, іншим є слідчий районної прокуратури. До складу засновників входили й інші особи.

У державній реєстрації вказаного товариства було відмовлено на тій підставі, що чинне законодавство встановлює певні вимоги до правового статусу засновників командитного товариства, яким названі засновники не відповідають.

1. Чи є відмова реєструючого органу правомірною?

2. Які попередні дії мають вчинити вказані особи для заснування командитного товариства?

3. Вкажіть, які категорії фізичних осіб обмежені в праві на заняття підприємництвом. Які види діяльності можуть здійснювати такі особи?

 

Задача 3

ЗАТ “АРТ-дизайн” вирішило на базі своєї філії створити дочірнє підприємство. Працівники філії звернулися із проханням прийняти їх до кола співзасновників цього дочірнього підприємства.

1. Визначити правове положення філії і дочірнього підприємства.

2. Чи є дочірнє підприємство юридичною особою?

3. Які форми дочірнього підприємства передбачені законодавством?

4. Вкажіть, як співвідносяться поняття “залежне підприємство”, “дочірнє підприємство” та “холдинг”.

 

Задача 4

Державний реєстратор відмовив у реєстрації як суб’єктів підприємницької діяльності – фізичних осіб – 16-річному громадянину України, 28-річному громадянину Польщі та 18-річній особі без громадянства, посилаючись на те, що згідно з чинним законодавством України ці особи не вправі займатись підприємницькою діяльністю.

Чи правомірні дії державного реєстратора?

 

Задача 5

Прокурор звернувся до суду із позовом про скасування державної реєстрації підприємства з іноземними інвестиціями у формі товариства з обмеженню відповідальністю заснованого такими особами:

особа без громадянства;

15-річний громадянин України;

казенне підприємство;

споживчий кооператив;

благодійний фонд.

Як підстави позову прокурор навів такі: згідно з чинним законодавством всі зазначені вище особи не вправі виступати засновниками господарських товариств; неможливим є створення підприємства з іноземними інвестиціями без участі іноземних фізичних або юридичних осіб.

Чи правомірні вимоги прокурора?

 

Задача 6

Громадянин Винниченко є фізичною особою – суб'єктом підприємницької діяльності. Крім того, Винниченко є засновником приватного підприємства. Ділові партнери – кредитори Винниченка – виявили, що майна, яке було задіяне ним у підприємницькій діяльності, недостатньо для задоволення їх вимог. У зв’язку з цим вони вирішили звернути стягнення на особисте майно Винниченка, нерухоме майно, зареєстроване на ім’я його дружини, а також на грошові кошти, які знаходяться на поточному рахунку приватного підприємства, засновником якого є Винниченко. Чи правомірні дії кредиторів?

 

Задача 7

Приватний підприємець Черепаха О. Т. організував склад-магазин будівельних матеріалів та уклав дилерську угоду з цементним заводом. Протягом 1-го року сторони дилерської угоди виконували свої зобов’язання належним чином.

Підприємець Черепаха О. Т. отримав у користування присадибну земельну ділянку для індивідуального житлового будівництва. При будівництві стін свого будинку Черепаха О. Т. побачив, що цемент, придбаний за договором купівлі-продажу в кількості 3 тонн (60 мішків) на цементному заводі, є неякісним, на паперових мішках відсутнє маркування про те, що цемент марки 400, відсутня інструкція про порядок використання.

У зв’язку з вищенаведеним, підприємець Черепаха О. Т. звернувся до господарського суду Харківської області про розірвання договору купівлі-продажу цементу, відшкодування збитків і моральної шкоди, яка завдана йому як споживачу.

Надати правовий аналіз ситуації, що виникла.

 

Задача 8

Подружжя, зареєстровані як фізичні особи – суб'єкти підприємницької діяльності, – обидва займалися підприємницькою діяльністю. Чоловік займався торговельною діяльністю, а дружина – діяльністю із надання побутових послуг. Через деякий час вони вирішили розлучитися. Оскільки угоди щодо умов поділу спільного майна досягнуто не було, чоловік подав позов із вимогою про проведення такого поділу в судовому порядку.

1. Вирішення яких питань віднесене законодавством до компетенції господарських судів?

2. У якому суді буде вирішуватися питання щодо поділу спільного майна подружжя?

3. Чи має значення для вирішення цього питання наявність у обох із подружжя статусу суб'єктів підприємницької діяльності?

Задача 9

На початку 2006 р. до складу учасників товариства з обмеженою відповідальністю було введено нового учасника — громадянина Канади, який вніс інвестицію до його статутного фонду в розмірі 200 тис. доларів США. Зважаючи на суму інвестиції, на зборах учасників цього громадянина було призначено на посаду генерального директора товариства, хоча на території України він постійно не проживав, а займався налагодженням зв'язків з канадськими партнерами.

Державна служба зайнятості винесла постанову про накладення на товариство стягнення у вигляді штрафу, посилаючись на відсутність дозволу на працевлаштування іноземного громадянина в Україні. Товариство оскаржило постанову до господарського суду, посилаючись на Конституцію України, згідно зі ст. 43 якої “кожен має право на працю, а держава гарантує рівні можливості у виборі професії та роду трудової діяльності”.

1. Якими нормативними актами регламентовано необхідність отримання дозволу на працевлаштування іноземного громадянина в Україні? На яких роботодавців поширюються ці положення?

2. Які санкції передбачено для роботодавців, які використовують працю іноземців без дозволу державної служби зайнятості?

3. Яке рішення має прийняти господарський суд?

 

Задача 10

Приватний підприємець Юшко В. Б., перебуваючи у відрядженні в невеликому південному місті, домовився із господарем будинку, що знаходився неподалік від моря, про те, що протягом трьох літніх місяців у будинку буде проживати дружина Юшка із сином. Також він вніс частину суми в рахунок майбутніх платежів, що було належним чином посвідчено нотаріусом.

Через кілька днів сім'я Юшків приїхала, але власник будинку відмовився надати житло, мотивуючи тим, що чекає на приїзд сина. Юшку В. Б., сплачену суму було повернуто, проте він вимагав повернення суми в подвійному розмірі, оскільки вважав її завдатком. Також він вимагав відшкодування збитків, пов'язаних із марним приїздом сім'ї. Не отримавши потрібної суми, він звернувся до суду.

1. Які особи можуть надавати/отримувати завдаток? Чи можна вважати надану Юшком В. Б. суму завдатком?

2. До якого суду звернувся Юшко В. Б.?

3. Яке рішення має прийняти суд?

 

Завдання 11

Складіть порівняльну таблицю об’єктів цивільних і підприємницьких правовідносин.


Поможем в написании учебной работы
Поможем с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой

Дата добавления: 2015-08-12; просмотров: 1202. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2022 год . (0.025 сек.) русская версия | украинская версия
Поможем в написании
> Курсовые, контрольные, дипломные и другие работы со скидкой до 25%
3 569 лучших специалисов, готовы оказать помощь 24/7