Студопедия — Установки УВ-10
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Установки УВ-10






Захист, установки працює в такий спосіб. При розмиканні контактів датчика різниці тисків , а також контактів теплових реле магнітних пускачів КМ1 і КМ2 (вони включаються послідовно з контактами ВР, на схемі не показані) реле KV розшунтується і спрацьовує. Воно своїми контактами включає сигнальну лампу HL2 відключає магнітний пускач КМ2 насоса, а потім блок-контактами КМ2 відключається магнітний пускач КМ1. Після цього схему у вихідний стан можна привести тільки вручну шляхом відключення і включення тумблера S1.

Водоохолоджувальна установка АВ-30, призначена для охолодження води в охолодниках молока на молочних фермах і комплексах. Молоко охолоджується до 4–5 °С.

Установка працює за замкненим циклом (рис. 7.26). Пара холодоагенту (Фреон-Р12) надходить з компресора в конденсатор 10, де газоподібний фреон перетворюється на рідину і подається в ресивер 9. З ресивера рідкий холодоагент надходить у випарник через теплообмінник 6, фільтр-осушник 7 і терморегулюючий вентиль 8.

У випарнику холодоагент випаровується і відбирає теплоту від води, яка зрошує поверхню випарника. Пара холодоагента йде в регенеративний теплообмінник, де нагрівається за рахунок тепло­обміну з рідким фреоном і відсмоктується компресором. 1, з якого потрапляє в конденсатор. Отже контур холодоагенту замикається.

Другий замкнутий контур для холодної води. Охолоджена вода насосом 11 відкачується з бака випарника і подається в охолодник молока 15, з якого через водяний фільтр 14 надходить в зрошувач, встановлений в баку випарника. Молоко для охолодження прока­чується насосом 21 через охолодник молока і завдяки теплообміну з холодною водою охолоджується.

 

Рисунок 7.26. Технологічна схема водоохолоджувальної установки АВ-30:

1 – компресор; 2, 5 – манометри; 3, 4 – реле тиску і контролю мащення;

6 – теплообмінник; 7 – фільтр-осушник; 8 – терморегулювальний вентиль;

9 – ресивер; 10 – конденсатор; 11, 20 – водяні насоси; 12 – випарник;

13 – бак-охолодник води; 14, 17 – водяні фільтри; 15 – охолодник

молока; 16 – градирня; 18 – вентилятор; 19 – зрошувач;

21 – молочний насос; 22 – молочний бак

Для роботи холодильної установки АВ-30 в автоматичному режимі перемикачі SА1 і SА2 встановлюють в положення А (рис. 7.27). При вмиканні автоматичного вимикача QF в електромережу відбувається запуск електродвигунів в такій послідовності: М2, М3, M1. Двигун М4 привода вентилятора градирні вмикається температур­ним реле SK2 при температурі води на виході з градирні понад 23,5 °С. Якщо температура води нижче 7 °С, розмикається контакт реле SK3 і двигун М4 зупиняється.

 

Рис. 7.27. Принципова електрична схема установки АВ-30

 

Температура холодоносія контролюється температурним реле SK1. При зменшенні температури нижче заданого значення контакти реле SK1 розмикаються і електродвигуни компресора та насоса градирні вимикаються.

Реле тиску SP2 сумісно з реле часу КТ контролює режим мащення компресора. Якщо в процесі запуску тиск масла в компресорі недостатній для замикання контактів реле тиску, то через 90 с після ввімкнення реле КТ установка вимикається. Реле тиску SP1 вимикає установку при підвищенні тиску фреону вище норми.

Спрацювання будь-якого елементу захисту, що викликає розрив в колі котушки магнітного пускача КМ2, призводить до розшунту­вання котушки реле К1. При цьому відбувається перерозподіл напруги між обмотками реле К1 і магнітного пускача КМ2 таким чином, що пускач вимикається, розмикаючі контакти КМ2 замикаються, реле К1 вмикається, отримуючи живлення через додатковий резистор R1, засвічується сигнальна лампа НL2 (аварійне вимикання установки).

Щоб знову підготувати установку до роботи в автоматичному режимі треба перемикач SA1 перевести спочатку в положення О, а потім повернути у вихідне положення А.

При встановлені перемикачів SA1 і SA2 в положення ПА (напівавтоматичний режим), вмикання і вимикання пускачів КМІ, КМ2, КМ3 і КМ4 здійснюється тумблерами S3, S4, S5 і S6.

Якщо холодну воду з установки АВ-30 подають на проточні охолодники, то між затискачами 1 і 2 блока затискачів Х1 встановлюють перемичку. При роботі з резервуарами-охолодниками (РПО-1,6 та ін.) перемичку знімають, а до затискачів 1 і 2 вмикають керуючі контакти від шафи керування резервуара-охолодника.

Побутові холодильники мають більш прості технологічні й електричні схеми (рис. 7.28).

У компресор 5 з випарника 2 холодильної камери надходить газоподібний холодоагент. З компресора пароподібний холодоагент з підвищеним тиском і температурою направляється в систему трубо­проводів 1 зовнішнього охолодження. При охолодженні він пере­творю­ється в рідину, що, пройшовши осушувальний фільтр 4 і капілярну трубку-дросель 3, знову попадає у випарник 2. У випарнику рідкий холодоагент випаровується, забираючи теплоту.

 

Рис. 7.28. Технологічна і електрична схема побутового холодильника

Включення і відключення електродвигуна М компресора здійснює термодатчик SK. При підвищенні температури в холодильній камері замикаються контакти SK, що включають робочу Р і пускову П обмотки електродвигуна М. Пускова обмотка струмовим реле КА підключається тільки в момент пуску, коли через робочу обмотку проходить підвищений пусковий струм. При відкриванні дверей холодильника дверним кінцевим вимикачем SQ включається освітлювальна лампа НL, встановлена всередині холодильника.

Блок управління середньо- і низькотемпературними холо­диль­ними машинами ТРМ961 використовується для підтримки заданої температури в камері та в режимі набору холоду, має можли­вість розтавання льоду шляхом періодичної зупинки компресора.

 

Рис. 7.29. Функціональна схема блока управління холодильними







Дата добавления: 2015-08-12; просмотров: 1213. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Обзор компонентов Multisim Компоненты – это основа любой схемы, это все элементы, из которых она состоит. Multisim оперирует с двумя категориями...

Композиция из абстрактных геометрических фигур Данная композиция состоит из линий, штриховки, абстрактных геометрических форм...

Важнейшие способы обработки и анализа рядов динамики Не во всех случаях эмпирические данные рядов динамики позволяют определить тенденцию изменения явления во времени...

ТЕОРЕТИЧЕСКАЯ МЕХАНИКА Статика является частью теоретической механики, изучающей условия, при ко­торых тело находится под действием заданной системы сил...

Внешняя политика России 1894- 1917 гг. Внешнюю политику Николая II и первый период его царствования определяли, по меньшей мере три важных фактора...

Оценка качества Анализ документации. Имеющийся рецепт, паспорт письменного контроля и номер лекарственной формы соответствуют друг другу. Ингредиенты совместимы, расчеты сделаны верно, паспорт письменного контроля выписан верно. Правильность упаковки и оформления....

БИОХИМИЯ ТКАНЕЙ ЗУБА В составе зуба выделяют минерализованные и неминерализованные ткани...

Почему важны муниципальные выборы? Туристическая фирма оставляет за собой право, в случае причин непреодолимого характера, вносить некоторые изменения в программу тура без уменьшения общего объема и качества услуг, в том числе предоставлять замену отеля на равнозначный...

Тема 2: Анатомо-топографическое строение полостей зубов верхней и нижней челюстей. Полость зуба — это сложная система разветвлений, имеющая разнообразную конфигурацию...

Виды и жанры театрализованных представлений   Проживание бронируется и оплачивается слушателями самостоятельно...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.007 сек.) русская версия | украинская версия