Заняття 2: Джерела екологічного права і екологічні правовідносини
ПЛАНИ СЕМІНАРСЬКИХ ЗАНЯТЬ Заняття 1: Предмет, метод, принципи і система екологічного права
План: 1. Взаємодія суспільства і природи як об’єктивна передумова виникнення екологічних відносин 2. Поняття екологічного права та його предмет 3. Метод правового регулювання екологічних відносин 4. Сукупність принципів екологічного права 5. Система екологічного права як галузі права 6. Поняття та зміст екологічної політики України
Питання для самоперевірки 1. Охарактеризуйте особливості методу правового регулювання екологічних відносин. 2. Надайте класифікацію принципів екологічного права. 3. Коли і ким був введений у науку термін «екологія»? 4. У чому полягає правосуб’єктність органів, які виконують управлінські функції у сфері екології? 5. Охарактеризуйте систему екологічного права як еколого-правової науки та навчальної дисципліни. 6. Чим зумовлений підвищений інтерес до еколого-правової науки та освіти у наш час? 7. Що розуміють під «правом екологічної безпеки»? 8. Назвіть об’єкт та предмет права екологічної безпеки. 9. Як ви розумієте твердження, що екологічна безпека є «різноплановою і поліфункціональною інтегрованою категорією»?
Заняття 2: Джерела екологічного права і екологічні правовідносини
План: 1. Характеристика джерел екологічного права, їх особливості. 2. Закони як джерела екологічного права. 3. Загальна характеристика Закона України «Про охорону навколишнього природного середовища», його зміст. 4. Підзаконні нормативно-правові акти як джерела екологічного права. 5. Поняття екологічних правовідносин та їх зміст. 6. Диференціація екологічних правовідносин. 7.Відносини, похідні від екологічних.
Питання для самоперевірки 1. Наведіть класифікацію джерел екологічного права. 2. Чи відносяться до джерел екологічного права керівні постанови Пленумів Верховного Суду України та Вищого господарського суду України? Відповідь аргументуйте. 3. Назвіть рівні підзаконних нормативно-правових актів як джерел екологічного права. 4. Назвіть кодифіковні проресурсові акти як джерела екологічного права. 5. Що є основним джерелом екологічного права? Дайте його характеристику. 6. Дайте аналіз спільних рис та відмінностей проресурсових кодексів. 7. Наведіть класифікацію підзаконних нормативно-правових актів за зовнішньою формою вираження; за суб’єктами; за часом дії. 8. Дайте поняття екологічних відносин та відносин, які є похідними від них. 9. Назвіть критерії диференціації екологічних відносин. 10. Екологічний фактор як відмінна ознака екологічних відносин від інших видів правовідносин. 11. Які схожі риси мають екологічні відносини із майновими та адміністративними відносинами? 12. Які приписи є домінуючими в екологічних відносинах? Чому?
|