Заняття 18. Міжнародно-правова охорона навколишнього середовища.
План 1.Поняття та особливості міжнародного права навколишнього середовища. 2.Джерела і принципи міжнародного права навколишнього середовища. 3.Основні вимоги міжнародно-правової охорони окремих об’єктів навколишнього середовища. 4.Регіональне співробітництво в сфері охорони навколишнього середовища. 5.Регіональні угоди з охорони навколишнього середовища з участю України.
Питання для самоперевірки 1.Субрегіональні угоди з охорони навколишнього середовища з участю України. 2.Субрегіональне співробітництво в сфері охорони навколишнього середовища. 3.Міжнародні природоохоронні організації, міжнародні конференції. 4.Імплементація норм міжнародного законодавства до законодавства України. 5.Роль міждержавних об’єднань в забезпеченні правової охорони навколишнього середовища.
Тематика рефератів 1. Форми взаємодії людини і суспільства з природним середовищем. 2. Принципи екологічного права. 3. Джерела екологічного права. 4. Органи державного управління природокористуванням та охороною довкілля. 5. Об’єкти та суб’єкти екологічного права. 6. Зміст права власності на природні ресурси та його форми. 7. Права і обов’язки власників природних ресурсів. 8. Право природокористування та його класифікація. 9. Об’єкти та суб’єкти права природокористування. 10. Права та обов’язки природокористувачів. 11. Підстави виникнення та припинення права природокористувачів. 12. Управлінські функції у сфері охорони довкілля. 13. Екологічні права та обов’язки громадян. 14. Поняття екологічної безпеки та її зміст. 15. Поняття і значення відповідальності за порушення екологічного законодавства. 16. Класифікація екологічних правопорушень. 17. Юридична відповідальність за екологічні правопорушення. 18. Поняття та юридичне значення зон надзвичайних екологічних ситуацій. 19. Правовий статус громадян, які постраждали від надзвичайних екологічних ситуацій. 20. Правові основи запобігання та ліквідації надзвичайних екологічних ситуацій. 21. Поняття та порядок утворення курортних та лікувально-оздоровчих зон. 22. Управління в галузі охорони курортних та лікувально-оздоровчих зон. 23. Відповідальність за порушення режиму використання курортних та лікувально-оздоровчих зон. 24. Поняття та види рекреаційних зон. 25. Відмінність правового режиму курортних та рекреаційних зон. 26. Правові форми використання рекреаційних зон. 27. Правовий статус курортів Ялти та Євпаторії. 28. Правове регулювання охорони атмосферного повітря. 29. Функції управління у галузі охорони атмосферного повітря. 30. Тваринний світ як об’єкт правового регулювання. 31. Право використання тваринного світу, його види. 32. Правове регулювання мисливства та рибальства. 33. Відповідальність за порушення законодавства в галузі охорони тваринного світу. 34. Рослинний світ як об’єкт правового регулювання. 35. Інтродукція, акліматизація та селекція рослин. 36. Відповідальність за порушення законодавства в галузі охорони рослинного світу. 37. Правове значення Червоної книги України. 38. Особливості правового режиму земель сільськогосподарського призначення. 39. Правовий режим земель населених пунктів. 40. Функції управління в сфері використання і охорони земель населених пунктів. 41. Збір за використання природних ресурсів. 42. Збір за забруднення навколишнього природного середовища. 43. Загальна характеристика природно-заповідного права. 44. Об’єкти природно-заповідного фонду та їх види. 45. Збереження територій та об’єктів природно-заповідного фонду. 46. Правовий режим біосферних заповідників. 47. Кодифікація законодавства у сфері забезпечення екологічної безпеки. 48. Правовий режим земель промисловості. 49. Правовий режим земель транспорту. 50. Правовий режим земель зв’язку. 51. Правовий режим земель енергетики.
|