Тема 3. Суб’єкти аграрних правовідносин
Поняття та загальна характеристика суб’єктів аграрних відносин. Розширення суб’єктного складу аграрних правовідносин у процесі ринкових перетворень. Класифікація суб’єктів аграрних правовідносин. Громадяни як суб’єкти аграрних правовідносин. Правовий статус селянина. Поняття і зміст членства в сільськогосподарських кооперативах та фермерських господарствах. Право засновництва та участі в аграрних господарських товариствах. Правовий статус найманих працівників. Загальні засади створення та припинення суб’єктів аграрного господарювання. Особливості банкрутства сільськогосподарських товаровиробників.
Тема 4. Особливості правового становища суб’єктів агропідприємництва – сільськогосподарських товаровиробників (фермерських господарств, сільськогосподарських кооперативів (СГК), інших суб’єктів агропідприємництва та їх об’єднань Поняття та юридичні ознаки фермерського господарства. Значення та роль фермерських господарств у розвитку аграрного виробництва. Порядок і умови створення фермерського господарства. Основні етапи створення фермерського господарства. Земельні правовідносини у фермерському господарстві. Порядок надання і отримання земельної ділянки у власність чи у користування для ведення фермерського господарства. Склад земель фермерського господарства. Майнові правовідносини у фермерському господарстві. Правовий режим майна фермерського господарства. Припинення фермерського господарства.
Поняття сільськогосподарської кооперації. Кооперативні принципи. Поняття та юридичні ознаки СГК Типи та види СГК. Спільне та відмінне у правовому становищі сільськогосподарських виробничих та обслуговуючих кооперативів. Земельні правовідносини у СГК. Майнові правовідносини у СГК. Припинення СГК.
Законодавство про колективні сільськогоспдарські підприємства. Поняття та роль колективних сільськогосподарських підприємств.
Державні сільськогосподарські підприємства: поняття, особливості, види. Правовий режим земель та майна державних сільськогосподарських підприємств.
Об’єднання суб’єктів аграрного підприємництва, їхні види. Правове становище кооперативних об’єднань. Особливості правового статусу агрохолдингів. Тема 5. Оганізаційно-правові форми здійснення підсобного сільськогосподарського виробництва (особливості правового регулювання ведення особистих селянських господарств. Правове регулювання ведення садівництва та городництва в Україні. Правовий статус підсобних сільських господарств підприємств та промислів Історія розвитку особистих підсобних та особистих селянських господарств. Суспільне призначення особистих селнських господарств. Правове регулювання діяльності ведення особистих селянських господарств. Поняття та юридичні ознаки особистих селянських господарств. Правовий режим земель, які використовуються для ведення особистих селянських господарствах. Правовий режим та склад майна, яке використовується для ведення особистих селянських господарств. Надання послуг із використанням майна особистих селянських господарств, в т.ч. у сфері сільського зеленого туризму. Правовий та соціальний статус членів осбистого селянського господарства.
Колективне та індивідуальне садівництво.
|