Підтвердіть або спростуйте наступне твердження: «Конституція України містить 10 розділів і 161 статтю».
А) Так; Б) Ні.
У відповіді під якою буквою правильно зазначено слово (словосполучення), що пропущене у наведеному конституційному положенні: «Конституція України має вищу юридичну силу. Закони й інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні __________»? А) не суперечити їй; Б) відповідати їй; В) не суперечити її основним положенням; Г) забезпечувати її виконання; Д) збігатися.
Підтвердіть або спростуйте наступне твердження: «Положення Конституції України, які містять норми, що визначають час набуття нею чинності та, зважаючи на істотне значення Конституції для Українського народу, проголошують день її прийняття святом – це «Перехідні положення». А) Так; Б) Ні.
6. Визначте, яка ознака не відноситься до юридичних властивостей конституції: А) верховенство в системі законодавства; Б) пряма дія на всій території держави; В) база для поточного законодавства; Г) загальний порядок внесення змін; Д) особливий правовий захист.
7. За порядком прийняття конституції бувають: А) монархічні; Б) унітарні; В) договірні; Г) жорсткі; Д) писані. У відповіді під якою буквою правильно зазначено слово (словосполучення), що пропущене у наведеному конституційному положенні: «Верховна Рада України протягом строку своїх повноважень не може ___________ змінювати одні й ті самі положення Конституції України». А) двічі; Б) тричі; В) взагалі; Г) тричі протягом року; Д) двічі протягом року.
9. Конституція України НЕ може бути змінена, якщо зміни передбачають: А) прийняття нових державних символів; Б) скасування чи обмеження прав і свобод людини і громадянина; В) заміну столиці держави; Г) зміну назви держави; Д) зміну системи вищих органів держави.
10. Законопроект про внесення змін до Конституції України розглядається Верховною Радою України за наявності висновку: А) Верховного Суду України; Б) Конституційного Суду України; В) Генерального прокурору України; Г) спеціальної комісії; Д) Рахункової палати.
11. Визначте правильний порядок дій щодо процедури внесення змін у розділи I, III і XIII Конституції України: А) прийняття законопроекту не менш як 2/3 від конституційного складу Верховної Ради України; Б) затвердження законопроекту про внесення змін у розділи I, III і XIII Конституції України Всеукраїнським референдумом; В) розгляд законопроекту про внесення змін у розділи I, III і XIII Конституції України Верховною Радою України; Г) подання законопроекту про внесення змін у розділи I, III і XIII Конституції України до Верховної Ради України Президентом України або не менш як 2/3 від конституційного складу Верховної Ради України; Д) призначення Президентом України Всеукраїнського референдуму; Є) внесення законопроекту до Конституційного Суду України для дачі висновку про його відповідність вимогам ст. 157 і 158 Конституції України. 1. _________ 2. _________ 3. _________ 4. _________ 5. _________ 6. _________ 12. Норми, що означають нормативне закріплення основних засад організації суспільного і державного ладу, організації і діяльності окремих державних органів, конституційних інститутів – це: А) норми-правила; Б) норми-цілі; В) норми-принципи; Г) норми-визначення; Д) правові призумпції. 13. Внесення змін до Конституції України в межах і порядку, передбачених розділом XIII Основного Закону, відноситься до повноважень: А) Президента України; Б) Верховної Ради України; В) Кабінету Міністрів України; Г) Конституційного Суду України; Д) Верховного Суду України.
|