Додаткова література. 1. Бобокал О.М. Правове регулювання порядку вїзду іноземців в Україну і виїзду з України // Держава і право
1. Бобокал О.М. Правове регулювання порядку вїзду іноземців в Україну і виїзду з України // Держава і право. – 2007. - № 3 (37). – С. 212-218. 2. Горбань О.П. Міжнародний стандарт забезпечення права на міграцію іноземців та осіб без громадянства в Україні // Держава і право: Зб. Наукових праць. Юридичні і правові науки. – 2007. - Вип. 38. – С. 454-460. 3. Москаль Г.Г. Правовий статус іноземців та осіб без громадянства: питання правового регулювання // Науковий вісник Юридичної академії Міністерства внутрішніх справ. – 2005. - № 2. – С. 110-115.
Тема 4.5. Процедури надання захисту в Україні (практичне заняття - 2 години) Опорні поняття:притулок, біженець, додатковий захист, тимчасовий захист, пункт тимчасового розміщення біженців, правовий статус, надання статусу, позбавлення статусу, втрата статусу. Питання 1. Процедури надання статусу біженця або особою, яка потребує додаткового захисту. 2. Втрата та позбавлення статусу біженця та додаткового захисту і скасування рішення про визнання особи біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту. 3. Порядок надання тимчасового захисту в Україні. Теми рефератів і презентацій 1. Історичний розвиток інституту притулку. 2. Особливості правового статусу осіб, які потребують додаткового захисту. Питання для самоконтролю і самоперевірки 1. Розкрийте правову природу інституту притулку. 2. Які особи можуть отримати статус біженця в Україні? 3. Назвіть умови за яких статус біженця не надається? 4. Визначте порядок провадження за заявами заяви про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту. 5. Які органи державної влади наділені повноваженнями щодо вирішення питань надання статусу біженця та особи, яка потребує додаткового захисту? 6. Підстави та порядок позбавлення статусу біженця та додаткового захисту. 7.У яких випадках рішення про визнання особи біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту може бути скасоване? 8. Який порядок надання тимчасового захисту в Україні? 9. За яких умов особа може бути позбавлена тимчасового захисту в Україні?
Рекомендована література
|