Рекомендації до гри
Вихователь стежить за тим, щоб «миші» перебігають тільки через середину кола, за колом їм бігати не дозволяється. Не можна також підлазити під закриту «мишоловку» (опущені руки) або розривати коло.
Рухлива гра «ДВА МОРОЗИ» Мета: удосконалювати навички бігу; виховувати витримку, сміливість, кмітливість.
Хід гри
На двох протилежних боках майданчика (зали) накреслити лінії. Це два «будиночки», відстань між якими — 8–15 м. Усі діти, крім двох виділених «морозів», які стоять посередині майданчика, перебувають в одному з «будиночків». За сигналом вихователя «морози» голосно промовляють:
Ми два братці молоді, Два морози удалі. Я Мороз — Червоний ніс, Я Мороз — Синій ніс! Хто з вас не боїться В путь-дорогу пуститься?
Д і т и Не боїмося ми погроз, Не страшний ти нам, Мороз!
Після цього діти сміливо перебігають до протилежного «будиночка», а «морози» намагаються спіймати їх. «Мороз» «заморожує» тих, хто бігають, торкаючись їх рукою. «Заморожені» зупиняються на місці до наступного перебігання. «Морози» знову виходять на середину, повертаються обличчям до дітей, які стоять на другій лінії, пропонують «у путь-дорогу пуститься». Діти відповідають хором і швидко біжать виручати своїх товаришів, подають їм руку й разом перебігають до першого «будиночка», а «морози» їх не пускають. Після 2–3 перебіжок призначаються нові «морози», гра повторюється.
Рухлива гра «КАРАСІ ТА ЩУКА» Мета: удосконалювати навички бігу; розвивати швидкість і спритність.
Хід гри
На протилежних боках майданчика вихователь креслить дві «затоки», де живуть «карасі». Відстань між «затоками» 15–20 м. «Щука» стає посередині майданчика — «річки». Усі діти — «карасі» — стають у шеренгу на одному кінці майданчика.
У ставку живе рибина: Гострі зуби, сіра спина. Полювати вийшла злюка — Люта та підступна щука! За командою вихователя «Раз, два, три! Карасику, пливи!» усі «карасі» «перепливають» (біжать) у другу «затоку», а «щука» їх ловить.
В и х о в а т е л ь Гей, карасики, тікайте, Їй у рот не потрапляйте! Повторюючи гру, обирають іншу «щуку».
|