Регулювання затягування підшипників диференціала, бічного зазору і контакту в зачепленні шестерень головної передачі.
Підшипники диференціала і зачеплення шестерень головної передачі регулюють регулювальними гайками 36 (рис. 4). Для цього необхідно:
Рис.4. Головна передача: 1-картер заднього моста; 2-сапун; 3 і 26-пробки; 4-пружина;5-тарілка; 6 і 40-болти; 7-маслозаливна трубка; 8 і 9-канали; 10-масловловлювач 11-сателіт; 12-гвинт упора; 13-упорна шайба сателітів; 14-муфта підшипників; 15 і 39-кришки; 16 і 24-регулювальні прокладки;17-сальник; 18-фланець; 19-корончата гайка; 20-ведуча шестерня; 21-маслозгінне кільце; 22, 25 і 35-конічні роликові підшипники; 23-розпірне кільце; 27-циліндричний роликовий підшипник; 28-штопсрне кільце; 29-картер редуктора; 30-півось; 31-хрестовина; 32-ведена шестерня; 33-опорна шайба шестерні півосі; 34-шестерня півосі; 36 - регулювальна гайка; 37-маслозливна пробка; 38 настановний штифт.
1. Встановити невеликий бічний зазор в зачепленні ведучою і веденої шестерень. 2. Закрутити регулювальні гайки до зіткнення їх із зовнішніми кільцями підшипників диференціала. 3. По черзі затягувати гайки підшипників до отримання невеликого попереднього затягування підшипників, не допускаючи при цьому зачеплення ведучою, і веденою шестерень без зазору. При затягуванні підшипників ведену шестерню потрібно повернути на декілька оборотів в обох напрямах для того, щоб ролики підшипників зайняли правильне положення. Ослабити регулювальну гайки підшипників так, щоб вони відійшли від зовнішніх кілець, а потім затягнути їх до зіткнення з кільцями. 4. Відрегулювати підшипники диференціала так, щоб вони не мали попереднього затягування, а їх осьовий зазор був би рівний нулю. Після цього для забезпечення попереднього затягування підшипників потрібно затягнути регулювальну гайку кожного підшипника на одну виїмку. 5. Перевірити бічний зазор в чотирьох рівномірно розташованих точках. Для цього ведену шестерню треба загальмувати, а ведучу повертати до зіткнення зубів з одного крайнього положення в інше. Бічний зазор між зубами нової головної передачі повинен знаходитися в межах 0,15—0,3 мм. Цей зазор відповідає кутовому переміщенню фланця 18 (при вимірюванні на діаметрі розташування болтів) в межах 0,4—0,8 мм. Для нормальної роботи шестерень так само необхідно, щоб бічний зазор коливався не більш ніж на 0.1 мм (або не більше за 0,25 мм на діаметрі розташування болтів кардана). 6. Для збільшення бічного зазору відпустити регулювальну гайку з боку еденої шестерні і на стільки ж виїмок затягнути гайку з боку ведучої шестерні для збереження попередньої затяжки підшипника. Для зменшення бічного зазору вказані операції виконуються в зворотньому порядку. Обертання регулювальних гайок необхідно закінчувати їх затягуванням. Наприклад, якщо гайку потрібно відкрутити на одну виїмку, то потрібно відкрутити її на дві виїмки, а потім затягнути на одну виїмку. Це гарантує зіткнення гайки із зовнішнім кільцем підшипників і відсутність зміщення кільця при роботі.
|