Джерела амінокислот
У травному тракті поглинені білки розщеплюються до амінокислот, останні всмоктуються, і вже з них будуються білки, характерні для цього організму. Жоден поглинений білок не включається в структури тіла як такий. Єдине виключення полягає в тому, що у багатьох ссавців частина материнських антитіл може в інтактному виді потрапити через плаценту в кровотік плоду, а через материнське молоко.
Потреба в білках Для підтримки життя організм повинен отримувати з їжею деяку кількість білків. Це означає, що, коли вуглеводів і жирів в раціоні мало, харчові білки використовуються не для синтезу власних білків, а в якості джерела калорій. При тривалому голодуванні навіть власні білки витрачаються на задоволення енергетичних потреб.
Азотистий баланс В середньому близько 16% усієї маси білку складає азот. Коли амінокислоти, що входили до складу білків, розщеплюються, азот, що містився в них, виводиться з організму з сечею і з калом у вигляді різних азотистих сполук. Для оцінки якості білкового живлення використовують такий показник, як азотистий баланс, тобто різниця (у грамах) між кількістю азоту, що поступив в організм, і кількістю виведеного азоту за добу. При нормальному живленні у дорослого ці кількості рівні.
|