Базові тести. 2.Що можна сказати про специфічну профілактику сифілісу?
2.Що можна сказати про специфічну профілактику сифілісу? А. *Не розроблена. В. Жива вакцина. С. Убита вакцина. Д. Хіміопрофілактіка. Е. Імунна сироватка
3.У якому періоді захворювання людина хвора на сифіліс найбільш небезпечна для оточуючих? А. В перший (первинна сифілома). В. В інкубаційний. С. *В другий (генералізований). Д. В третій (Гумозний) Е. В четвертий (нейросифіліс)
4.По антигенним властивостям трепонеми схожі з тканинами тварин і людини. Які хімічні речовини виконують роль таких антигенів? А. Глікопротєїни. В. *Ліпіди. С. Білки. Д. Полісахариди. Е. Вуглеводи.
5.В мазках з виразки хворого виявлені звивисті мікроорганізми з 8-12 рівномірними завитками. За Романовським – Гімзою фарбуються у блідо-рожевий колір. Про який мікроорганізм іде мова? А. Лептоспіра. В. Борелія. С. *Трепонема. Д. Сальмонелла. Е. Кишкова паличка
6.При підозрі на сифіліс з сироваткою крові хворого була поставлена реакція Вассермана, яка виявилася позитивною. Які додаткові дослідження треба провести для підтвердження діагнозу? А. *Реакцію іммобілізації трепонем.. В. Р.Кана. С. Р.Закс-Вітебського. Д. РА Е. РП
7.При підозрі на сифіліс приготовлений мазок з виразки. Який метод забарвлення треба використати для виявлення трепонем? А. За Грамом. В. *За Романговським-Гімзе. С. По Нейссеру. Д. По Цілю-Нільсену Е. По Лефферу.
8. Який матеріал потрібно взяти від хворого на сифіліс для бактеріоскопічного дослідження? А. Гній. В. *Зміст висипань. С. Випорожнення. Д. Кров. Е. Сиворотку крові.
9. Який матеріал потрібно взяти від хворого на сифіліс для бактеріоскопічного дослідження? А. Гній. В. *Зміст висипань. С. Випорожнення. Д. Кров. Е. Сироватку крові.
10. Який метод діагностики є основним при сифілісі у всі періоди захворювання? А. Мікроскопічний. В. Бактеріологічний. С. *Серологічний. Д. Біологічний. Е. Алергічний.
11-Що є джерелом інфекції при сифілісі? А.Тварини. В. Грунт С. Комахи, що живляться кров’ю. Д. *Хвора людина. Е. Предмети побуту.
|