Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Сушильно – гладильні катки
 

Сушильно – гладильні катки розрізняються за схемою руху білизни, по кількості гладильних валків, по виду використання нагрітої поверхні робочого органу (парового лотка) і по способу видалення пари із білизни, що утвориться при гладженні. Основним робочим органом гладильного катка є лоток, що обігрівається парою, нерухомий, у якому обертається, притискаючись до нього, гладильний валок.

Сушильно – гладильні вакуум – каток КП – 410 призначений для гладження прямої білизни.

Каток складається зі станини, лотка, валка, приводу, механізму підйому і притиску валка, транспортера, що подає, системи відсмоктування вологи, запобіжної планки й електрообладнання.

Станина призначена для монтажу усіх вузлів і механізмів катка – звареної конструкції, складається зі стійок (лівої і правої) коробчатого типу, з'єднаних між собою опорними балками і стяжкою.

Усередині лівої стійки знаходиться механізм підйому валка з електродвигуном і черв'ячним редуктором і блок автоматики. На передні стінці стійки розташований манометр, дверці й отвір для виходу вала електродвигуна. На задній стінці є автоматичний вимикач.

Усередині правої стійки розташований привод валка з електродвигуном, механізм підйому валення і блок управління. На передній стінці стійки розміщається панель управління. До задньої стінки кріпиться відцентровий вентилятор. На опорних балках станини встановлюється лоток. Попереду до станини кріпляться запобіжна планка, транспортер, що подає і короб для білизни. Позаду до станини кріпиться стіл для приймання вигладженої білизни.

Лоток (мал.43) виконує роль праски. Він являє собою порожнистий короб звареної конструкції, що обігрівається парою. Зовнішня поверхня лотка, крім гладильної, має теплоізоляцію. До нижньої частини його приварені штуцера для підведення пари і відведення конденсату.

 

 

Мал. 43. Лоток:

1 – опорні поверхні; 2 – штуцер відводу конденсату; 3 – штуцер підводу пари;

4 – кожух.

Валок (иал.44) призначений для притиску і пересування білизни по робочій поверхні лотка, нагрітої парою. Валок являє собою трубу, бічна поверхня якої перфорована. Через перфорацію провадиться відсмоктування вологи. Зовнішня поверхня лотка покривається "одягом", що складається з прошарку латунної сітки, двох прошарків шинельного сукна і загортувальника. Обертання валка й відсмоктування вологи здійснюються через праву піввісь.

 

Мал. 44. Валок:

1 – ліва піввісь; 2 – труба; 3 – сітка латунна; 4 – сукно шинельне; 5 – закатник;

6 – права піввісь.

 

Привод катка складається з двошвикісного електродвигуна, клиноремінної передачі і двох зубцюватих передач.

Механізм підйому і притиску валка складається з електродвигуна, пружної муфти, черв'ячного редуктора і кривошипне – шатунного механізму з карданним валом. Обертання від електродвигуна через пружну муфту передається на редуктор, що через шестерню передає обертання зубцюватому сектору і карданному валу, другий кінець якого з'єднаний із шестернею і зубцюватим сектором, що знаходиться в правій стійці станини. Зубцюваті сектори з'єднані важелями із шатунами, у яких знаходяться піввісь валка. При повороті секторів важелі поступально рухаються нагору і піднімають шатуни з валками. При підйомі валка на максимально допустиму величину електродвигун механізму підйому відключається через кінцевий вимикач.

Притиск валка до лотка здійснюється пружинами; зусилля притиснення пружин регулюється положенням кінцевого вимикача, розташованого на кронштейні тяги.

Транспортер , що подає, призначений для подачі білизни до гладильного лотка. Він складається з рами, приводу і транспортних стрічок. Приводний лоток транспортера приводиться в обертання ланцюговою передачею від приводу валення.

Система відсмоктування вологи складається з електродвигуна, відцентрового вентилятора і повітроводу.

Запобіжна планка призначена для запобігання попадання рук робітників між валком і лотком при подачі білизни. При натисканні рукою на рамку остання відхиляється, натискає на кінцевий вимикач, електродвигун приводу відключається.

Електрообладнання катка складається з блока управління і блока автоматики. Блок управління служить для пуску і зупинки катка, а також регулювання швидкості гладження. Він кріпиться на правій стійці станини. Блок управління змонтований на панелі. На передній стороні панелі закріплені барабанний перемикач і кнопки "Пуск" і "Стоп", на задній стороні – клемні набори. Барабанним перемикачем установлюється перша і друга швидкості гладження.

Блок автоматики призначений для автоматичного управління механізмами катка і безпеки роботи на ньому. Він встановлений у лівій стійці станини.

Принцип роботи катка. Гладження і сушка білизни здійснюються при ковзанні притиснутої білизни щодо гарячої поверхні лотка. Під час проходження білизни між лотком і гладильним валком із нього випаровується волога, що через "одяг" валка і перфоровану обичайку відсмоктується вентилятором через праву піввісь. Схема руху білизни показана на малюнку. Після нагрівання лотка кнопкою "Пуск" включається автоматичний вимикач, опускається валок і включається вентилятор. Валок приводиться в обертання двошвикісним електродвигуном, переключення швидкостей здійснюється барабанним перемикачем. Після закінчення гладження, а також перед роботою під час прогріву валок піднімається для того, щоб не згорів його "одяг".

 

 

Мал.45. схема руху білизни:

1 – завантажувальний бункер; 2 – транспортер, що подає; 3 – гладильний валок;

4 – гладильний лоток.

 

Валок піднімається за допомогою механізму підйому від електродвигуна; у випадку відключення електроенергії для цього використовується рукоятка, що надягається на вал електродвигуна. Кнопкою "Стоп" виключається електродвигун вентилятора і піднімається валок. Для запобігання прилипання білизни до валка передбачені відбивні стрічки, що охоплюють валок і качалку, укріплену між стійками станини. При обертанні валення стрічка обертається разом із ним. Білизна на виході з лотка відокремлюється стрічками від валка.

 Дата добавления: 2015-09-04; просмотров: 284. Нарушение авторских прав


Рекомендуемые страницы:


Studopedia.info - Студопедия - 2014-2020 год . (0.003 сек.) русская версия | украинская версия