Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Центрифугу ЦА – 10
 

Центрифуга ЦА – 10 (мал.37) призначена для механічного віджимання білизни після прання. Ця центрифуга відноситься до одноопорих напівавтоматизованих центрифуг.

ЦА – 10 має:

- корпус (станина); - кожух; - ротор; - опорний вузол; - привод; - механізм гальмування; - блокувальний пристрій; - електрообладнання.

Корпус являє собою фасонний виливок і є основою для монтажу основних вузлів і механізмів центрифуги.

Кожух центрифуги служить огородженням ротора, складається з обичайки, до верхнього кінця якої приварена конусоподібна горловина. У горловині є завантажувальний люк, що закривається кришкою. Усередині кожуха є днище, що утворить жолоб для збору і відведення води, що віджимається з білизни.

 

 

Мал. 37. Будова центрифуги ЦА – 10:

1 – корпус; 2 – кожух; 3 – ротор; 4 – опорний вузол; 5 – привод.

 

Ротор – основний робочий орган машини, являє собою сталеву перфорованого обичайка. До днища ротора кріпиться (або виконується за одна ціле) маточниця, що з'єднується з валом.

Опорний вузол є опорою для вала ротора. Він складається з опорного стакана, гумових амортизаторів, стакана підшипників із підшипниками. Вал ротора обертається в двох підшипниках: радіальному роликовому, що утворить верхню опору, і кульковим, що утворить нижню опору. Підшипники закріплені в спеціальному стакані. Стакан за допомогою кільцевого ребра заживуть між гумовими амортизаторами, що допускає маятникове хитання ротора разом з опорою.

Привод забезпечує плавний розгін ротора центрифуги і нормальне обертання його в постійному режимі віджимання. Він складається з електродвигуна, що веде шківа з відцентровою муфтою (мал. 38), клинопеременной передачі і відомого шківа. Відцентрова кулачкова муфта охороняє електродвигун у момент розгону ротора від перевантажень. Вона монтується в ведучий шків клиноремінної передачі. Причому притискаються не відразу, а поступово, чим забезпечується необхідний розгін ротора центрифуги. Тривалість розгону ротора залежить від конструкції муфти і ваги кулачкових і складає для маломістких центрифуг 1 – 1,5 хв., для центрифуг великої емності – 2 – 4 хв. Відомий шків кріпиться жорстко на валу ротора.

Механізм гальмування призначений для зупинки ротора центрифуги. Він складається зі шківа, гальмової стрічки, двоплечового важеля, пружини і ручки управління.

При повороті ручки управління вертикальний валик через підоймову систему загальмовує стрічковим гальмом шків ротора, виключаючи при цьому двигун і, звільнити кришку центрифуги, що валиком фіксує загальмоване положення. Для розгальмовування потрібно закрити кришку, валик котрої, поворачиваясь, звільнить ручку управління.

 

 

Мал. 38. Відцентрова муфта кулачкового типу:

1 – ведуча частина; 2 – кулачок; 3 – фрикційна обкладка;

4 – відома частина.

Ручка під дією пружини займає початкове положення, важіль поврнеться і послабить натяг гальмової стрічки.

Блокувальні пристрої охороняють руки робітника від улучення в обертовий ротор. До них відносяться ручка управління гальмом і кінцевий вимикач. У робочому положенні ручка не дає можливості відкрити кришку люка кожуха. При повороті ручки управління гальмом спрацьовує кінцевий вимикач, двигун виключається, і одночасно загальмовується ротор центрифуги.

Електроустаткування центрифуги складається з пускової кнопки і шафи управління, у якому змонтоване реле часу, магнітний пускач, сигнальна лампа і клемне плато.

Після того, як закриють кришку центрифуги, ручка управління гальмом звільнить контакти кінцевого вимикача, його контакти замкнуться. Натискаючи на кнопку “Пуск”, включаємо магнітний пускач, – електродвигун виключається, одночасно включається сигнальна лампа. При загальмуванні ручка розімкне контакти кінцевого вимикача,а – лампа погасне, реле часу займе вихідне положення.Дата добавления: 2015-09-04; просмотров: 441. Нарушение авторских прав


Рекомендуемые страницы:


Studopedia.info - Студопедия - 2014-2020 год . (0.002 сек.) русская версия | украинская версия