Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Правила експлуатації пральних машин
 

Своєчасне обслуговування пральних машин, правильна експлуатація забезпечує безвідмовну роботу даного устаткування, дозволяють скоротити час на ремонт, збільшити продуктивність.

Правила експлуатації включають наступне:

1. Перед початком роботи пральний майстер зобов'язаний засвідчитися в повній справності машини. З цією метою перед пуском машини необхідно перевірити стан внутрішнього барабана, відсутність у ньому задирок, а також сторонніх предметів. Особливу увагу варто приділити перевірці щільності прилягання завантажувальних люків і надійності роботи запірних пристроїв (замків).

Ущільнювальна прокладка на кришці зовнішнього барабана і на люку для заливки миючого розчину вручну повинен бути без тріщин і щільно закріплена по периметру.

Крім того, необхідно перевірити: надійність закріплення, справність і чистоту оглядових засклених люків, рівнеміра і контрольне – вимірювальних приладів; наявність усіх огороджень пральної машини, їхню справність і надійність закріплення; стан заземлення електродвигуна і електропускової апаратури на пральній машині; кріплення основних вузлів машини, а також стан приводу внутрішнього барабана і натяг клинових ременів на шківах; герметичність вентилів на трубопроводах гарячої і холодної води і на паровій лінії; справність роботи і герметичність спускного клапанна.

У пральних машин із бічним завантаженням перевіряється повнота відкриття кришок внутрішнього і зовнішнього барабанів і їхнє надійне закріплення в положенні “Відчинено”. Одночасно з цим перевіряється надійність фіксації внутрішніх і зовнішніх барабанів за допомогою стопорного пристрою. Крім того, варто перевірити, щоб стопор у виведеному становищі міцно удержувався і не чіпляв за зовнішній барабан при його обертанні.

Перевірити механізм перекидання барабанів на вивантаження білизни. Поворот повинен відбуватися плавно і без великих зусиль на рукоятку.

2. Повна справність роботи пральної машини перевіряється випробуванням на холостому ході. При цьому особлива увага звертається на безшумність роботи приводу і плавність обертання внутрішнього барабана. Одночасно перевіряється безвідмовна робота електропускової апаратури і блокувальних пристроїв.

3. Перед завантаженням пральної машини білизною необхідно, щоб були виконані наступні умови:

- електродвигун повинен бути виключений кнопкою магнітопускача; у машин із бічним завантаженням зовнішній і внутрішній барабани повинні бути закріплені на стопорі, а кришки – у відкритому положенні;

- у машині не повинно бути води;

- паровий і водяні вентилі, а також спускний клапан повинні бути закриті.

4. Після завантаження машини білизною в кількості, що не перевищує встановлених норм, необхідно:

- закрити кришки внутрішнього барабана на запори;

- закрити кришки зовнішнього барабана;

- внутрішній барабан зняти зі стопора;

- рукоятку повороту внутрішнього барабана від’єднати від приводу;

- переконатися у відсутності сторонніх предметів у безпосередній близькості в машини, а також осіб, не зв'язаних із її обслуговуванням;

- включити машину в роботу пусковою кнопкою.

5. Під час роботи машини виконувати наступні вимоги:

- всі операції по керуванню машиною повинні відповідати Правилам технологічного процесу обробки білизни;

- машину наповняти водою до визначеного рівня;

- відкривання спускного клапанна повинно забезпечувати повне видалення відпрацьованої рідини;

- при ручній затоці миючий розчин подавати чистою ємністю з вузькою шкарпеткою при температурі робочої рідини не вище 800 С;

- після заливу миючих розчинів кришку лючка щільно закрити на замок;

- пуск пару робити шляхом плавного відкривання вентиля в запобігання випліскування рідини, а при досягненні заданої температури він повинен бути прикручений до мінімальної подачі, необхідної для підтримки потрібної температури.

6. При розвантаженні білизни з пральної машини додержуватися наступні умови:

- машину зупинити шляхом вимикання електродвигуна пусковою кнопкою; кришку зовнішнього барабана відкрити і закріпити;

- за допомогою штурвала або ручки внутрішній барабан підвести і поставити на стопор;

- кришки внутрішнього барабана відкрити і закріпити;

- при перекидній машині зовнішній барабан зняти зі стопора.

При цьому забороняється: зупиняти машину без кнопки, шляхом відкриття кришки зовнішнього барабана, зблокований із пусковою кнопкою; доводити внутрішнього барабану до зовнішнього положення шляхом натискування на контакт блокування; вивантажувати білизну без установки внутрішнього барабана на стопор, а також при температурі вище 400 С.

7. По завершенню роботи (зміни) на пральній машині необхідно:

- електродвигун зупинити кнопкою “Стоп” магнітного пускача;

- знеструмити усю систему електроустаткування шляхом вимикання загального рубильника;

- щільно закрити усі вентилі на трубопроводах , що підводять;

- промити і протерти машину і прибрати робоче місце;

- доповісти зміннику, як працювала пральна машина протягом зміни;

- доповісти майстру цеху і технічного персоналу пральної про всі несправності машини.Дата добавления: 2015-09-04; просмотров: 277. Нарушение авторских прав


Рекомендуемые страницы:


Studopedia.info - Студопедия - 2014-2020 год . (0.002 сек.) русская версия | украинская версия