Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Гладження
У механізованих пральних 90 – 95% усієї білизни відразу після віджимання надходить на гладження. Використовуване для цієї мети обладнання дозволяє одержати гарну якість обробки при утриманні залишкової вологості в білизні до 40 – 45% від його ваги. Пряму білизну гладять на каландрах і вакуум – катках, а натільне і фасонне - на гладильних пресах різноманітних типів. У залежності від тиску пари , що гріє , температура гладження досягає до 135 – 145 0С. Якість гладження і продуктивність гладильного обладнання залежать від вологості білизни, температури робочої поверхні обладнання і її завантаження білизною, а також від чистоти чохлів притискних валів, катків, і плит. Тому перед гладженням перевіряють стан "одягу" обладнання і ступінь віджимання білизни, після чого воно розтрушується і розкладається на робочому місці по асортименту.

Білизна подається в машину (на пресах укладається на плиту) у розправленому вигляді лицьовою стороною до гладильної поверхні. Прямі речі з добре вираженою різницею по довжині і ширині (простирадла, підковдри, рушниками і т.д.) гладять по довжині. Подвійні речі пропрасовують двічі. Білизна IV ступеня забруднення і кольорове обробляється наприкінці зміна. Безпосередньо в процесі гладження перевіряється наявність клейма на білизні, його відповідність накладною, провадиться складання й упаковка білизни встановленою способом.

Ручне прасування в сучасних пральних провадиться в невеликому обсязі і застосовується для білизни із синтетичних волокон, складної конструктивної форми і при відсутності обладнання для механічного гладження. Перед ручним гладженням уся білизна висушується. Операція провадиться на спеціальних гладильних столах ручними електропрасками з терморегуляторами. Температура гладження білизни з целюлозних волокон (крім ацетатних) – 135 – 150 0С, із синтетичних і білкових волокон – 60 – 120 0С, у залежності від виду волокна. Вироби із вовни і шовку, а також їхніх сумішей з іншими волокнами гладять через бавовняну тканину щоб уникнути утворення лиску. Пересушена білизна перед гладженням воложиться за допомогою розпилювачів і вилежується дві-три години.

Вигладжена й упакована білизна перераховуєте і здається на склад для збереження і видачі замовнику.

 Дата добавления: 2015-09-04; просмотров: 354. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!


Рекомендуемые страницы:


Studopedia.info - Студопедия - 2014-2021 год . (0.001 сек.) русская версия | украинская версия