Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

ІІ. Пральні машини з бічним завантаженням
Пральні машини з бічним завантаженням (обслуговуванням) можна підрозділити на машини неперекидного типу, перекидного типу і каскадного типу.

Пральні машини СМ – 25М і СМ – 50М. Це пральні машини з бічним завантаженням, неперекидного типу, із ручним завантаженням і вивантаженням білизни.

Будова машини СМ – 25М (СМ – 50М). Машина складається з:

- остова (станини);

- зовнішнього барабана;

- внутрішнього барабана;

- спускного клапана;

- приводу машини;

- пускової апаратури;

- термометра дистанційного типу.

 

Мал. 35. Пральна машина з бічним завантаженням ємністю 50 кг:

1 – електроблокування; 2 – привод; 3 – пускова кнопка; 4 – спускний клапан;

5 – завантажувальний люк; 6 – лючок для заливки розчину; 7 – вентилі для подачі води.

Остов машини складається з двох стійок, відлитих із чавуну. До стійок кріпиться зовнішній барабан.

Зовнішній барабан складається з обичайки з люком для завантаження і розвантаження білизни, а також торцевих стінок. Люк закривається засувною кришкою, на якій розміщається лючок для заливання в машину розчинів миючих матеріалів і оздоблювальних засобів. У нижній частині зовнішнього барабана розташований спускний клапан тарілчастого типу. Управління клапанна – за допомогою педалі. Він призначений для спуска відпрацьованої рідини з машини. Час зливу відпрацьованої рідини 30 – 35 сек. Подача в машину води і пара регулюється за допомогою вентилів. Пара уводиться через спускний клапан. Для нормальної роботи пральної машини тиск подаваного пари повинен бути не менше 2 – 3 атм.

У залежності від ємності пральних машин, витрати пари на 1 кг сухої білизни коливається від 0,75 до 1 кг.

Внутрішній барабан. Основним робочим органом пральної машини є реверсивне обертовий, горизонтально розташований внутрішній барабан, у якому відбувається прання, полоскання, відбілювання, підсинювання і крохмалення білизни. Обичайка внутрішнього барабана виготовляється з матеріалів, стійких до корозії: нержавіючої сталі марок 1Х18Н9Т або ОХ17Т, оцинкованої стали, міді, латуні або сплаву монель (міді 25 – 20%, нікель 65 – 70%, залоза 2% і марганцю 1,5%). Товщина 1,5 – 3 мм. Обичайки перфорована, діаметр отворів (перфорацій) 7 – 12 мм. Краї отворів відбортовують назовні на 1 – 2 мм, щоб вони не рвали одяг.

Отвори в обичайці пробиваються в шаховому порядку з кроком 25´25 або 25´30 мм.

Торцеві стінки внутрішнього барабана зв'язуються гребенями. Усередині барабана, по його утворюючій, на рівній відстані друг від друга розташовані три гребені. Кут нахилу бічних стінок гребенів до обичайці барабана (у пральних машинах) коливається в межах 20 – 300. Внутрішній барабан пральної машини укладений у кожух циліндричної форми, називаний зовнішнім барабаном. Між внутрішнім і зовнішнім барабаном існує зазор, рівний 15 – 45 мм.

Внутрішній барабан пральної машини має дві піввісі, що закріплені на торцевих стінках.

На пральну машину СМ – 25М звичайно ставлять асинхронний електродвигун із короткозамкнутим ротором, що має 1500 об/хв., потужністю 1,7 кВт. Для здійснення реверсивного руху внутрішнього барабана пральної машини існує електрореверс, що складається із синхронного електродвигуна СД – 2, двох мікроперемикачів і кулачка, посаджених на вал електродвигуна. Кулачок обертається зі швидкістю 2 об/хв. і поперемінно включає то один мікроперемикач, то другий, а вони, у свою чергу, замикають відповідні ланцюги магнітних пускачів і змушують обертатися електродвигун пральної машини то в одну, то в другу сторону.

Для того щоб білизна, у процесі обробки не закручувалося, внутрішній барабан робить 5 – 6 обертів в одну сторону і, після паузи в 3 – 4 сек, 5 – 6 обертів в другу сторону. Ефективність прання білизни багато в чому залежить від конструкції внутрішнього барабана, його діаметра, форми і розміру гребенів, перфорацій і окружної швидкості обертання.

Привод машини складається з електродвигуна, клиноремінної передачі і пари шестерень. Для суміщення люків внутрішнього і зовнішнього барабана, у становищі завантаження білизни, служить додаткова шестерня з валиком і рукояткою. При необхідності вона висувається в осьовому напрямку і вводиться в зачеплення із шестернею, що сидить на піввісі внутрішнього барабана; барабан можна повернути і сполучити люки. При суміщенні люків внутрішнього і зовнішнього барабанів спрацьовує опорний пристрій, що і стопорить зубчасте колесо внутрішнього барабана. Блокування здійснюється за допомогою кулачка, сполученого з рукояткою управління. При повороті рукоятки вправо на 900 кулачок відходить від кінцевого вимикача електродвигуна, протилежна ділянка кулачка виходить із виточки на валику, що дозволяє ввести шестерню в зачеплення. Стопор звільняється і, коли зубцювате колесо разом із внутрішнім барабаном займе потрібне положення, під дією пружини заскакує в отвір в обіді колеса. Електродвигун буде виключений доти, поки стопор не вийде з паза в колесі, а для цього необхідно вивести пересувну шестерню з зачеплення.

Термометр дистанційний – манометричного типу, із діапазоном виміру від 0 до120 0С, призначений для виміру температури рідини в пральній машині і складається з приймача (датчика), капілярного трубопроводу і покажчика.

Приймач являє собою невелику порожнисту трубку, закриту з одного кінця. Відкритий кінець її сполучений капілярним трубопроводом із пружиною Бурдону. Другий кінець пружини Бурдону через передавальний механізм сполучений із стрілкою, що вказує температуру.

Система приймач – трубопровід – пружина Бурдону заповнюється рідиною , що низько кипить – хлорметилом. Шкала відградуйована в градусах Цельсія. Ціна ділення шкали 5 0С.

При монтажі й експлуатації термометра не припускаються різкі перегини капілярного трубопроводу. Манометричні термометри такого типу встановлені на більшості пральних машин.

Пральна машина СМ – 50М не має принципових конструктивних відмінностей від машини СМ – 25М, вона відрізняється в основному розмірами.

Пральна машина СМО – 100 улаштована аналогічно з пральними машинами з бічним завантаженої, але має наступні відмінності:

- внутрішній барабан розділений на дві секції;

- введення пари і води здійснюється від гребінки через ліву порожнисту піввісь;

- зовнішній барабан спеціальним механізмом повертається на 900, тобто розвантаження білизни з машини – механізована.

 

Мал. 36. Загальний вигляд перекидної пральної машини “СМО -100”.

 Дата добавления: 2015-09-04; просмотров: 356. Нарушение авторских прав


Рекомендуемые страницы:


Studopedia.info - Студопедия - 2014-2020 год . (0.003 сек.) русская версия | украинская версия