Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Комплектування мікропартій та виробничих партій білизни
Кількість білизни, рівна вазі одного завантаження пральної машини означеної ємності, називається мікропартією. Оскільки ємність машин різна, то й вага мікропартій різна й залежить від ємності пральних машин. Крім цього, вага мікропартій залежить від ступені забрудненості білизни та збільшується з її зменшенням. Причина цього буде розглянута нижче при опису процесу прання. При відомій ступені забрудненості та ємності пральної машини вага мікропартії визначається множенням ємності пральної машини на коефіцієнт завантаження, рівний 1,2 для білизни 1 та 2 ступенів забрудненості , 1,0 – для 3 та 0,8 - для 4 ступені. Наприклад, якщо мається білизна 2, 3 і 4 ступенем забрудненості й потрібно скомплектувати із нього мікропартії для трьох машин ємністю 25 кг кожна, то вага мікропартії у першому випадку буде 30 кг, у другому – 25 кг і у третьому – 20 кг.

Кожна мікропартія повинна складатися із білизни, прийнятої по одній накладній, одного найменування, однієї ступені забрудненості та одного кольору. При наявності в пральні пральних машин, внутрішні барабани яких поділені на секції, допускається мати в одної мікропартії два найменування білизни при дотриманні усіх інших вказаних умов.

Виробничі партії комплектуються з мікропартій та по вазі відповідають пропускним здібностях прального обладнання. При складаннівиробничих партій враховується черговість обробки білизни в пральні.

Прання

Прання білизни складається з ряду операцій, кількість яких визначається вибраним методом прання. Розрізняють прання при кип’ятінні (90 0С), гарячу (60 0С) та прання у м’яких умовах (30 0С). Температура прання може бути приблизно на 10 0С вище або нижче вказаних значень.

Вибір методу прання визначають: волокнистий склад тканини виробу, який оброблюється, ступінь їх забрудненості, застосовувані пральні матеріали. В залежності від перерахованих чинників весь процес оброблення може тривати від 30 до 80 хв. та складатися із 1 – 3 прань тривалістю від 10 до 20 хв. кожна, 2 – 5 полоскань по 2 – 5 хв. та операцій заключної обробки (відбілювання, підсинювання, крохмалення). Останні частіше всього сполучувати з пранням та полосканням. Іноді при обробленні білизни зараженої хвороботворними мікробами її перед пранням дезінфікують.

Під час прання зміст забруднень у миючому розчині постійно збільшується за рахунок сходу їх із тканини виробу. Цей процес іде до моменту, поки концентрація забруднень у розчині не досягне визначеної межі. Як тільки цей момент наступає, у пральної машині встановлюється динамічна рівновага, в результаті якої кількість забруднень, які переходять з тканини в розчин, дорівнює кількості забруднень, які осідають із розчину на тканину, в зв’язку з чим продовження прання становить безглуздим, тому відпрацьований розчин зливають та заливають свіжий.

Зі збільшенням ступені забруднення білизни кількість пральних ванн необхідно збільшувати до 3 – 4 при інших рівних умовах. Недоліком багатованних способів прання є великі витрати води, пари, електроенергії та збільшення тривалості процесу.

Значний вплив на тривалість процесу та якість прання робить механічний вплив на забруднення тканини, які здійснюється стінками барабану, тертя шарами тканини та перемішуванням розчину. Інтенсивність його залежить від об’єму миючої речовини до ваги обробляючої білизни, називається модулем ванни. Наприклад, якщо у 300 л розчину перуть 50 кг білизни, то модуль ванни 300 : 50 буде 6. Чім нижче модуль, тим більше механічний вплив на забруднення тканини, тим бистріше їх можна відіпрати, але тим бистріше забруднюється розчин та наступає момент динамічної рівноваги, про який вже говорилося вище. До того ж зі зміною модуля змінюється і концентрація пральних матеріалів у розчині, що у випадку зниження модуля веде до перевитрат їх, а при збільшенні його – до зниження миючих здібностей розчину ванни. Тому при пранні білизни по тому чи іншому методу необхідно дотримуватись не тільки температурний та часовий режими, але й водний, тобто модуль ванни.

Наряду з правильним вибором способу та режиму прання велике значення для отримання доброї якості мають витрати пральних матеріалів, які повинні збільшуватися із збільшенням забрудненості білизни. Застосування розчинів різних концентрацій для цієї мети вимушено з необхідністю збільшення числа ємностей для приготування миючих розчинів, а у пральнях, де використовується централізований залив розчинів, ще й прокладення доповнюючих трубопроводів, що створює певні несприятливі умови.

Після прання проводиться полоскання в декількох ваннах з поступовим зменшенням температури.

Обробляючі операції відбілювання, підсинювання та крохмалення, як указувалось вище, сполучуються з операціями прання та полоскання. Норми витрат обробних та пральних матеріалів, також як і режими оброблення білизни, визначаються правилами технологічних процесів, виданих для пралень Міністерства оборони. Нижче даний приклад режиму прання білизни триванним способом.

Таблиця 7Дата добавления: 2015-09-04; просмотров: 377. Нарушение авторских прав


Рекомендуемые страницы:


Studopedia.info - Студопедия - 2014-2020 год . (0.001 сек.) русская версия | украинская версия