Лавсан (поліетилентерефталат) – представник поліефірів. Це продукт поліконденсації двохатомного спирту етиленгліколю HO-CH2CH2-OH і двохосновної кислоти – терефталевої (1,4-бензолдикарбонової) кислоти HOOC-C6H4-COOH (зазвичай використовується не сама терефталевая кислота, а її диметиловий ефір). Полімер належить до лінійних поліефірів, виходить як смоли. Наявність регулярно розташованих по ланцюга макромолекули полярних груп –О-СО- призводить до посилення міжмолекулярних взаємодій, надаючи полімеру жорсткості. Макромолекули у ньому розташовані безладно, а у волокні вони повинні бути розміщені вздовж його осі, щоб він набув необхідної міцності. Для цього синтезовану смолу виплавляють і пропускають через фільєри з безліччю отворів. Тонкі струмені полімеру опускаються в шахту, куди надходить холодне повітря. При охолодженні полімер перетворюється на тонкі волоконця.
Прядіння волокна з врахуванням лавсану здійснюється з розплаву із наступною витяжкою ниток при 80-120°С. Волокно є високої механічної міцності й сталості до дії підвищених температур, світла, окислювачів, є гарним діелектриком. Лавсан є замінником натуральної вовни. Плівки з лавсану з дуже малою товщиною мають велику міцність. Ця властивість використовується під час виготовлення магнітофонних плівок.
Волокно лавсан додають до вовни при виготовленні високоякісних тканин, що не мнуться та трикотажу. Його застосовують також у виробництві транспортерних стрічок, ременів, штор, вітрил.