ВИСНОВОК
Отже, метою даного бізнес-плану є визначення доцільності впровадження виготовлення дільницею по виготовленню пломб ковпачків ізолюючих К-1 і К-22 та економічної ефективності даного виробництва. Бізнес-план охоплює як зовнішні, так і внутрішні цілі. Основна Бізнес-план — це письмовий документ, в якому викладено сутність підприємницької ідеї, шляхи й засоби її реалізації та охарактеризовано ринкові, виробничі, організаційні та фінансові аспекти майбутнього бізнесу, а також особливості управління ним. Бізнес-план підсумовує ділові можливості та перспективи, пояснює, як ці можливості можуть бути реалізовані існуючою командою. Основними видами діяльності ПАТ "Прикарпаттяобленерго" є передача електроенергії місцевими (локальними) мережами та постачання електроенергії споживачам Івано-Франківської області за регульованим тарифом. Для покращення обслуговування споживачів ПАТ"Прикарпаттяобленерго" надає додаткові послуги з електрифікації, здійснює виготовлення та продаж пристроїв для опломбування електролічильників. Крім того, підприємство надає транспортні послуги, послуги з навчання персоналу, послуги телефонного зв’язку, утримує заклади громадського харчування для працівників компанії. Отриманий прибуток від надання платних послуг використовується на соціальний розвиток компанії та стимулювання працівників. Проведений аналіз основних техніко-економічних показників ПАТ "Прикарпаттяобленерго" за 2012 – 2014 рр. свідчить про тенденцію стабільної роботи і розвитку підприємства.
Тому зробивши розрахунки, термін окупності складе 11,3 місяці, що є не так багато. Таким чином, враховуючи вищеперераховані показники, є доцільним закупівля нової прес-форми для виготовлення пластмасових ковпачків за рахунок економії коштів, які витрачаються щороку на закупівлю ковпачків. А при виготовленні щомісяця для власних потреб ковпачків К-1 у кількості 708 шт., ковпачків К-22 у кількості 125 шт. та максимально можливої щомісячної їх реалізації на сторону загальною кількістю менше, ніж 1,0 тис. шт., з отриманого прибутку термін окупності нової прес-форми буде становити більше, ніж 3 роки. Аналізуючи план виробництка ковпачків, можемо зробити висновок, що даний проект є досить швидко окупним та вигідним для нашого підприємства. Доцільніше буде виготовляти копачки К-1 та К-22, а ніж закуповувати їх в інших підприємств. Планова собівартість виготовлення одного ковпачка К-1 при місячній кількості випущеної продукції в 48 тис. шт. становить 0,13 грн. Планова собівартість виготовлення одного ковпачка К-1 та К-22 при місячній кількості випущеної продукції в 57,6 тис. шт. становить 0,21 грн. Таким чином, виходячи з того, що для впровадження виробництва даної продукції є необхідність тільки в закупівлі нової прес-форми (вартість 26 тис. грн.) та вторинної сировини, само виробництво є безвідходним, виробниче приміщення є в наявності, персонал не потрібно навчати додатково, навіть при виготовленні тільки для власних потреб є доцільним та економічно ефективним впровадження на підприємстві виробництва ізолюючих ковпачків. Завжди є певні ризики для підприємств, здебільшого найбільш впливовим є політичний ризик. А всі інші ривики можна принаймні проаналізувати чи передбачити.
На підприємстві ВАТ «Прикарпаттяобленерго» використовуються наступні програмні продукти або системи: 1. Програмне забезпечення «Sav Corporate Edition10 for Workstation» - корпоративна антивірусна безпека клієнтів комп’ютерної мережі. 2. Програмне забезпечення «Symantec Antivirus Corporate Edition10» - корпоративна антивірусна безпека серверної частини комп’ютерної мережі. 3. Програмне забезпечення «Daemon 8/0 Pro for 1000 users» - програма забезпечення роботи електронної пошти. 4. Комп’ютерний довідник “Ліга” 5. Система управління ресурсами підприємства R3 6. АСДТУ 7. АСКОЕ 8. Програмний комплекс «Енергозбут» 9. Програма пофідерного аналізу Для того, щоб вдосконалити інформаційне забезпечення на підприємстві було запропоновано впровадити використання таких програмних систем і продуктів, як: 1) Система інформаційно - довідкова “Зодчий” 2) Система 1С 3) Програмний комплекс АВК-3 («ДЦ», «ПД») 4) 5) Програмний комплекс «SmartUtil:Energy» «побут» 6) Програмно-технічний комплекс Smart IMS
|