Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Вимоги охорони праці до організації робіт учнів по самообслуговуванню.

План

1. Відсутність медичних протипоказань.

2. Залучення до дозволених у відповідності з віковими особливостями учнів робіт: рекомендовані види робіт для різних класів.

3. Забезпечення спецодягом, інвентарем.

4. Проведення інструктажів з охорони праці та здійснення постійного контролю за виконанням робіт.

5. Заборонені види робіт.

6. Вимоги до організації робіт з переміщенням вантажів: режим роботи, норми переміщення вантажів для учнів.

1. Відсутність медичних протипоказань

В плані трудового виховання школярі всіх класів залучаються до роботи з самообслуговування у відповідності із своїми віковим здібностями, станом здоров’я, навичками та знаннями набутими в процесі навчання.

Обов’язковими організаційними заходами під час цих робіт є:

– відсутність медичних протипоказань (визначається за результатами медогляду);

– залучення до дозволених у відповідності з віковими особливостями учнів робіт;

– проведення інструктажів з охорони праці та з прийомів виконання роботи;

– роботи повинні проводитися в спецодягу;

– постійний контроль за виконанням робіт.

 

2. Залучення до дозволених у відповідності з віковими особливостями учнів робіт: рекомендовані види робіт для різних класів.

Основні види робіт до яких дозволено залучати учнів:

1-4 класи ( початкові класи)

Підтримання чистоти в класах, санітарне чергування, догляд за квітами, птахами, кролями (в живому куточку і на шкільній фермі). Виготовлення годівниць для птахів.

5-7 класи

Миття підлоги в класі та навчальних кабінетах, виготовлення і ремонт навчального обладнання, інвентарю, участь у ремонті шкільних приміщень, спортивних майданчиках тощо.

8-9 класи

Виконання робіт із застосуванням побутових електроприладів.

10-11 класи

Додається перенесення неважких речей. Робота на механізмах та машинах під час практичних занять та практики в процесі професійногонавчання.

 

3.Забезпечення спецодягом, інвентарем

Усі роботи з самообслуговування виконуються учнями в спецодязі (халат, берет, фартух, косинка). Колективне використання спецодягу при цьому не допускається. У навчальному приміщенні необхідно передбачити місце для зберігання прибирального інвентарю, спецодягу та мила. Технічний інвентар для прибирання повинен бути промаркованим, закріпленим за кожним навчальним та допоміжним приміщенням і зберігатися окремо у спеціально виділених місцях разом із спецодягом.

Миття підлоги дозволяється школярам з 10 років при обов'язковому використанні швабри. До виконання кожного нового виду робіт учні допускаються тільки після проведення інструктажу з техніки безпеки.

Прибирання класів, майстерень, навчальних кабінетів проводиться після закінчення останнього уроку, а спортивних залів – після кожного уроку і після закінчення уроків, занять секцій. Мати в спортивному залі чистять пилососом не рідше одного разу на тиждень, вологе протирання чохлів здійснюють щоденно.

Для очищення взуття від бруду перед входом у школу повинні бути встановлені скребачки, решітки, які необхідно протягом дня декілька разів очищати.

Змінне взуття у школярів є одним із ефективних засобів зниження кількості пилу в приміщеннях школи. У гардеробі слід передбачити спеціальне місце для зберігання взуття.

До спортивного залу допускаються учні тільки в спортивному одязі і взутті.

Для збору сміття необхідно встановити в навчальних приміщеннях корзини для сміття.

Техперсонал закладу освіти забезпечується спецодягом для прибирання.

 

 

4. Проведення інструктажів з охорони праці та здійснення постійного контролю за виконанням робіт.

У разі організації робіт учнів по самообслуговуванню (чергування, прибирання територій, приміщень тощо) з вихованцями, учнями навчального закладу проводиться цільовий інструктаж.

Реєстрація проведення цільового інструктажу здійснюється у журналі реєстрації інструктажів з безпеки життєдіяльності встановленої форми, який веде і зберігає класний керівник, якщо організація заходу з самообслуговування здійснюється для певного класу.

При організації заходу з самообслуговування, який проводиться для збірної декількох класів, реєстрація здійснюється в загальному на навчальний заклад журналі реєстрації інструктажів з безпеки життєдіяльності встановленої форми. Журнал зберігається у керівника структурного підрозділу.

Позаплановий інструктаж з вихованцями, учнями проводиться у разі порушення ними вимог нормативно-правових актів з безпеки життєдіяльності, що може призвести чи призвело до травм, аварій, пожеж тощо, у разі нещасних випадків за межами навчального закладу. Реєстрація позапланового інструктажу проводиться в журналі реєстрації інструктажів з безпеки життєдіяльності.

 

5. Заборонені види робіт ( для учнів усіх класів)

1. Небезпечні для життя роботи: чищення снігу з дахів, миття вікон, заготовка льоду, обслуговування котельних, землерийні роботи, розбирання будівель, роботи з отрутохімікатами та дезинфекція, обслуговування електроустановок та мереж.

2. Небезпечні роботи в епідеміологічному відношенні: прибирання санітарних вузлів, умивальних кімнат, місць загального користування, прибирання і вивіз харчових відходів та побутового сміття, збирання вторинної сировини на сміттєзвалищах, ринках та медичних установах.

3. Роботи, пов’язані з важкими фізичними навантаженнями: розвантажувально-навантажувальні роботи (категорично заборонено: вугілля, цемент, мінеральні добрива та інші хімікати), ковальство, повалення дерев та інші.

Робота на кухні дозволена з 14 років після медичного огляду у медпункті навчального закладу.

 

6. Вимоги до організації робіт з переміщенням вантажів: режим роботи, норми переміщення вантажів для учнів.

Учнів шкіл дозволяється залучати до переміщення вантажів за таких умов:

1) відсутність медичних протипоказань;

2) переміщення займає не більше 1/3 робочого часу;

3) виконання рекомендацій щодо норм до переміщення важких речей (табл. 15.1; 15.2);

 

Таблиця 15.1Дата добавления: 2015-09-04; просмотров: 686. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2022 год . (0.016 сек.) русская версия | украинская версия