Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Панспермія
Відповідно до теорії панспермії, запропонованої в 1865 німецьким вченим Г. Ріхтером і остаточно сформульованої шведським вченим Арреніус в1895, життя могло бути занесене на Землю з космосу. Найбільш ймовірно потрапляння живих організмів позаземного походження з метеоритами та космічним пилом. Це припущення грунтується на даних про високу стійкість деяких організмів і їх суперечка до радіації, глибокому вакууму,низьких температур та інших впливів. Проте до цих пір немає достовірних фактів, що підтверджують позаземне походження мікроорганізмів, знайдених в метеоритах. Але якби навіть вони потрапили на Землю і дали початок життя на нашій планеті, питання про первинному виникненні життя залишався б без відповіді.

Френсіс Крік і Леслі Оргел запропонували в 1973 році інший варіант - керовану панспермії, тобто навмисне "зараження" Землі (поряд з іншими планетними системами) мікроорганізмами, доставленими на непілотованих космічних апаратах розвиненою інопланетної цивілізацією, яка, можливо, знаходилася перед глобальною катастрофою або ж просто сподівалася зробити Терраформирование інших планет для майбутньої колонізації [5]. На користь своєї теорії вони привели два основних аргументу - універсальність генетичного коду (відомі інші варіації коди використовуються в біосфері набагато рідше і мало відрізняються від універсального) і значну роль молібдену в деяких ферментах. Молібден - дуже рідкісний елемент для всієї Сонячної системи. За словами авторів, первісна цивілізація, можливо, жила біля зірки, збагаченої молібденом.

Проти заперечення про те, що теорія панспермії (в тому числі керованої) не вирішує питання про зародження життя, вони висунули наступний аргумент: на планетах іншого невідомого нам типу вірогідність зародження життя спочатку може бути набагато вище, ніж на Землі, наприклад, через наявності особливих мінералів з високою каталітичною активністю.

У 1981 році Ф. Крик написав книгу "Life itself: its origin and nature", в якій він більш детально, ніж в статті, і в популярній формі викладає гіпотезу керованої панспермії.

 


Поможем в написании учебной работы
Поможем с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой

Дата добавления: 2015-09-07; просмотров: 713. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2022 год . (0.017 сек.) русская версия | украинская версия
Поможем в написании
> Курсовые, контрольные, дипломные и другие работы со скидкой до 25%
3 569 лучших специалисов, готовы оказать помощь 24/7