Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Виконання операцій з файлами

Для виконання операцій з файлами, копіювання, вилучення, перейменування, навігації тощо, усі операційні системи забезпечують необхідний мінімум команд .

 

Деякі команди для роботи з файловою системою
DOS, ОС Windows ХХ (командний рядок), Linux

  Windows 95 Linux
запуск програми на виконання file name file name
копіювати copy cp
перенести move rn
вилучити del mv
пошук файлу (файлів) find find
створити каталог md mk
вилучити каталог del rm
ініціалізація файлової системи format mkfs

 

Для спрощення виконання операцій з файлами найчастіше використовують спеціальні програми — файл-менеджери, що забезпечують інтуїтивне виконання операцій з файлами у візуальному режимі (рис. 22,23).

У графічних середовищах використовуються графічні файл-менеджери, що представляють файли у вигляді піктограм, а каталоги у виді папок (рис.23).

 

Операції з файлами виконуються як операції над їх зображеннями, перенесення зображення файлу з однієї папки в іншу формує для операційної системи команду виконати копіювання вибраного файлу в новий каталог.

 

Рис. 22. Файл менеджер текстового режиму ОС Linux — mc

 

Рис. 23. Файл менеджер графічного середовища користувача
ОС Windows — ПровідникДата добавления: 2015-09-07; просмотров: 324. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2022 год . (0.017 сек.) русская версия | украинская версия