Принципова схема електродіалізаторів.
Це ефективний метод за рахунок прискорення процесу. Застосовується як правило на завершальних стадіях процесу коли концентрація електролітів і відповідно провідність невеликі і тому можна застосувати велику різницю потенціалів. Краще застосовувати не звичайні, а електрохімічно активні мембрани що мають стійкий позитивний та негативний заряди. Електродіаліз наприклад застосовується для усунення солей з молочної сироватки. Вівідіаліз – це діаліз колоїдів в живих організмах. Наприклад очистка крові. Використовується також в апараті штучна нирка.
6. Очистка колоїдних систем ультрафільтрації, електроультрафільтрації та електродекантацією Ультрафільтрація – метод очистки колоїдних систем від низькомолекулярних фракцій, в основному дисперсійного середовища, шляхом створення градієнту тиску (використовують підвищений тиск або створюють вакуум) через напівпроникнену ультра мембрану. При цьому підвищується концентрація дисперсної фази. Склад дисперсійного середовища практично не змінюється.
Колоїдний розчин
або вакуум Електроультрафільтрація – метод очистки колоїдних систем що одночасно використовує принцип електродіалізу та ультрафільтрації. Широко використовується для очищення білкових систем. Електродекантація – метод очистки колоїдних с систем що є різновидом електродіалізу без перемішування. Застосовують наприклад для виділення вірусів.
7. Контрольні питання 1. Що таке конденсаційні методи утворення колоїдних систем? 2. Що таке диспергаційні методи утворення колоїдних систем? 3. Що таке пептизація? адсорбційну, дисоціаційну та хімічну пептизацію. 4. Які існують різновиди пептизації? 5. Що таке діаліз? 6. Що таке електродіаліз? 7. Що таке вівідіаліз? 8. Що таке ультрафільтрація? 9. Що таке електроультрацільтрація? 10. Для чого необхідно очищення колоїдних систем? 11. Від чого проводять очищення колоїдних систем?
|