ВЗАИМНОЕ РАСПОЛОЖЕНИЕ ДВУХ ПРЯМЫХ. Основне спрямування дисципліни – практичне
Основне спрямування дисципліни – практичне. Студенти повинні навчитись правильно й доречно використовувати лексичні одиниці української мови; враховувати й уміло застосовувати контекстуальні відтінки лексичних значень слів; розрізняти і грамотно використовувати тропи, такі лексико-семантичні явища, як багатозначність, омонімія, паронімія, синонімія. Повноцінне оволодіння можливостями літературної мови для потреб щоденної роботи зі словом передбачає також знання і вміння правильно застосовувати фразеологічні одиниці різних типів, а також навики системної праці з лексикографічними джерелами. Для цього необхідні певні теоретичні знання, які сприятимуть свідомому впливу на власне писемне й усне мовлення.
Місце навчальної дисципліни в структурно-логічній схемі. Курс «Українська мова: Лексикологія. Лексикографія. Фразеологія» може бути засвоєний тільки після вивчення студентом курсу «Українська мова: Фонетика», а також із залученням знань, які до початку вивчення пропонованого курсу сформовані в межах практичного та теоретичного засвоєння дисципліни «Український правопис». Без успішного вивчення курсу «Українська мова: Лексикологія. Лексикографія. Фразеологія» студент не зможе ефективно опанувати подальші складові курсу «Українська мова», а також суміжні з ним дисципліни – «Практична стилістика», «Теорія сприймання та розуміння твору» та ін. Навчально-нормативна дисципліна «Українська мова: Лексикологія. Лексикографія. Фразеологія» є складовою частиною повного навчального курсу «Українська мова», тісно пов’язана з такими дисциплінами, як «Український правопис», «Українська мова 1,2», «Практична стилістика», «Типологія помилок», «Культура мовлення».
Система контролю знань та умови складання іспиту. Навчальна дисципліна «Українська мова: Лексикологія. Лексикографія. Фразеологія» оцінюється за модульно-рейтинговою системою. Вона складається з двох модулів. Результати навчальної діяльності студентів оцінюються за 100-бальною шкалою в кожному семестрі окремо. Підсумкова форма контролю – іспит. На іспит виносяться вузлові питання, типові та творчі завдання, що потребують творчої відповіді та вміння синтезувати отримані знання і застосовувати їх у вирішенні практичних завдань. Форми поточного контролю: оцінювання домашніх самостійних завдань, тестів та контрольних робіт, виконаних студентами під час практичних занять. Приглашаем вас На рождественский концерт
«Моей души коснулась ты» в исполнении дуэта Людмилы Евдокимовой и Даниила Лёвина концерт состоится в помещении Января 2014 года В 15 часов ВЗАИМНОЕ РАСПОЛОЖЕНИЕ ДВУХ ПРЯМЫХ. ПЕРЕСЕЧЕНИЕ ДВУХ ПРЯМЫХ. Система имеет единственное решение:
УГОЛ МЕЖДУ ПРЯМЫМИ.
ПЕРПЕНДИКУЛЯРНЫЕ ПРЯМЫЕ.
Пример: Написать уравнение прямой, проходящей через точку A (2; –1) перпендикулярно 3 x + 2 y – 4 = 0.
ПАРАЛЛЕЛЬНЫЕ ПРЯМЫЕ.
Пример: – стороны параллелограмма; M (3; –1) – точка пересечения диагоналей. Написать уравнение двух других сторон.
Решение: 1) Находим точку B: 2) M – середина BD, 3) (DC)||(AB), 4) (AD)||(BC), СОВПАДАЮЩИЕ ПРЯМЫЕ. – это и есть условие совпадения двух прямых.
|