Студопедия — Задача 3. Дитячий театр замовив художнику М
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Задача 3. Дитячий театр замовив художнику М






Дитячий театр замовив художнику М. декорації до новорічної вистави, яка мала відбутися 30 грудня. Через хворобу художник не зміг завершити роботу в повному обсязі і представив театру лише частину декорацій 28 грудня. Дирекція театру терміново найняла художника Т. для завершення роботи з додатковою оплатою.

Художник М. звернувся з вимогою про оплату виконаної роботи. Дирекція погодилася на оплату, вирахувавши із суми витрати на оплату праці Т.

Чи правомірні дії дирекції театру? Які права художника М. згідно з укладеним договором?

Проаналізуйте та вирішіть ситуацію.

Задача 4.

Громадянин М. здав у ремонт ТзОВ “Автосервіс” автомобіль “Ауді-100”. В договорі сторони обумовили вартість ремонту, яка за попередньою оцінкою складає 3000 грн., і строк виконання робіт - протягом 2-х тижнів з моменту здачі.

Через 2 тижні, прибувши за автомобілем, М. було запропоновано доплатити ще 680 грн. за проведений ремонт і профілактику охолоджувальної системи автомобіля. Про виконання цих робіт сторони не домовлялися. Представник ТзОВ пояснив, що необхідність проведення таких робіт виникла в ході загального ремонту.

М. відмовився оплатити вартість додаткових робіт.

Вирішіть ситуацію.

Задача 5.

Столяри О. та В. домовились з П. про будівництво для нього дерев’яного гаража. Вартість робіт, строк виконання були визначені в письмовому документі, який сторони назвали “трудовий договір”. Матеріали для будівництва зобов’язувався надати П. до 10 травня 2004 року. Сторони приступили до роботи своєчасно і уже 28 травня майже усі роботи були завершені.

Вони повідомили замовника П. про те, що 30 травня просять його приїхати для прийняття роботи. 29 травня залишилось повісити ворота. Вночі з 28 на 29 травня від удару блискавки гараж повністю згорів. П. приїхав ранком 2 червня для прийняття роботи і відмовився оплатити їх виконання, вимагаючи від О. та В. безоплатно збудувати новий гараж з власних матеріалів.

Проаналізуйте ситуацію і вирішіть спір.

Чи зміниться ситуація, якщо удар блискавки відбувся у ніч з 1 на 2 червня?

Тема 18: Побутовий підряд

1. Поняття та загальна характеристика договору побутового підряду.

2. Особливості суб’єктного складу за договором побутового підряду.

3. Порядок укладення і форма договору побутового підряду.

4. Зміст договору побутового підряду.

5. Виконання договору побутового підряду та гарантії прав замовника.

 

Нормативно-правові акти:

1. Цивільний кодекс України від 16.01.2003р. // ВВР. 2003. № 40-44. ст.356.

2. Господарський кодекс України від 16.01.2003р. // ВВР, № 18-22, ст.144.

3. Закон України “Про захист прав споживачів” від 15 грудня 1993 року (з наступними змінами і доповненнями) // ВВР. 1994. №1. Ст.1.

4. Закон України "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності” від 23.03.1996р. // ВВР. 1996. № 20. ст.82. (з наступними змінами і доповненнями).

5. Правила побутового обслуговування населення // Затв. постановою Кабінету Міністрів України від 4 червня 1999 року. Офіційний вісник України, 25.06.1999, № 23, ст. 1048.

6. Інструкції щодо надання окремих видів побутових послуг// Затв. наказом Українського союзу об’єднань, підприємств і організацій побутового обслуговування населення №20 від 27.08.2000 року.

Судова практика:

1. Постанова Пленуму Верховного Суду України від 12 квітня 1996 року Про практику розгляду цивільних справ за позовами про захист прав споживачів // Постанови Пленуму Верховного Суду України. 1995-1998. К. Юрінком Інтер. 1998.

Література:

1. Науково-практичний коментар Цивільного кодексу України // за ред. проф. Коссака В.М., Київ, 2004.

2. Цивільний кодекс України. Коментар // за ред. Шевченко Я.М.

3. Цивільне право України. Академічний курс. Ч.2 // за ред. Шевченко Я.М.

4. Гражданское право. // под ред. Толстого Ю.К., Ч.2., М., Проспект, 1997.

5. Зобов’язальне право. Теорія і практика. За ред. професора Дзери О.В., К. Юрінком Інтер.1998.

6. Луць В.В. Контракти у підприємницькій діяльності. К. Юрінком Інтер. 1999.

7. Иоффе О.С. Обязательственное право. М. 1975.

8. Цивільне право. Ч.ІІ. За ред. Підопригори О.А., Бобрової Д.В. К. 1996.

9. Цивільне право України. Кн. 2 // За ред. О.В.Дзери, Н.С. Кузнєцової, К. Юрінком Інтер, 2004.

Завдання 1

Порівняйте договір побутового підряду із загальними положеннями про підряд. Визначте, які особливості притаманні договору побутового підряду.







Дата добавления: 2015-10-01; просмотров: 847. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Вычисление основной дактилоскопической формулы Вычислением основной дактоформулы обычно занимается следователь. Для этого все десять пальцев разбиваются на пять пар...

Расчетные и графические задания Равновесный объем - это объем, определяемый равенством спроса и предложения...

Кардиналистский и ординалистский подходы Кардиналистский (количественный подход) к анализу полезности основан на представлении о возможности измерения различных благ в условных единицах полезности...

Обзор компонентов Multisim Компоненты – это основа любой схемы, это все элементы, из которых она состоит. Multisim оперирует с двумя категориями...

БИОХИМИЯ ТКАНЕЙ ЗУБА В составе зуба выделяют минерализованные и неминерализованные ткани...

Типология суицида. Феномен суицида (самоубийство или попытка самоубийства) чаще всего связывается с представлением о психологическом кризисе личности...

ОСНОВНЫЕ ТИПЫ МОЗГА ПОЗВОНОЧНЫХ Ихтиопсидный тип мозга характерен для низших позвоночных - рыб и амфибий...

Тема: Изучение фенотипов местных сортов растений Цель: расширить знания о задачах современной селекции. Оборудование:пакетики семян различных сортов томатов...

Тема: Составление цепи питания Цель: расширить знания о биотических факторах среды. Оборудование:гербарные растения...

В эволюции растений и животных. Цель: выявить ароморфозы и идиоадаптации у растений Цель: выявить ароморфозы и идиоадаптации у растений. Оборудование: гербарные растения, чучела хордовых (рыб, земноводных, птиц, пресмыкающихся, млекопитающих), коллекции насекомых, влажные препараты паразитических червей, мох, хвощ, папоротник...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.011 сек.) русская версия | украинская версия