Бурякомийок
Мета роботи: Ознайомитися з основними характеристиками бурякомийок, вивчити їх основні параметри, які впливають на роботу.
Загальні відомості Кількість забруднень, яка надходить з буряком, складає при ручній збиранні 1 – 3% до маси буряку та при потоково-механізованому збиранню комбайнами 8 – 10%. Для кінцевого очищення буряку від забруднень і додаткового відділення тяжких і легких домішок застосовують бурякомиючі машини. Необхідність миття буряків від бруду зумовлена захистом ножів від затуплення при їх різці і для запобігання забруднення дифузійного соку. Буряки частково відмиваються від домішок в гідротранспортері і бурякопіднімальних пристроях. Для кінцевого очищення буряків від забруднення і додаткового відокремлення важких і легких домішок застосовують бурякомийки. Бурякомийні машини класифікуються на: – одно – або двохкорпусні з постійним рівнем води (КМЗ – 57 М, КМЗ – 61 та ін.); – комбіновані (з двома рівнями води) типу СМК, СКД – 6; – спеціальні (вібраційні, струйні). Бурякомийки з постійним рівнем води погано відмивають буряки, які мають підвищену забрудненість легкими і важкими домішками. Рекомендується використовувати комбіновані бурякомийки, в корпусах яких є відділення з низьким рівнем води для кращого відмивання прилиплих до поверхні буряків домішок, і відділення з підвищеним рівнем води для кращого вловлювання легких домішок. Для скорочення втрат цукру необхідно, щоб температура води при митті не перевищувала 15...18 оС. Важливо, щоб мийка відповідала наступним загальним вимогам: була ефективною; не приводила до підвищеної втрати сухих речовин; не викликала пошкоджень, які при наступних операціях могли б викликати надмірні втрати; витрати води повинні бути економними. При контрольній мийці сировини чистою водою прозорість її не повинна змінюватися. Недоліком кулачкових миючих машин виявляємих при експлуатації: тривалість мийки, неповне вимивання землі з глазків, подрібнення сировини, періодичність викиду вимитого буряку з сухої камери. Також ці установки займають значні площі.
1. Принципова схема подачі та очищення буряку Сучасний тракт подачі буряку в завод на переробку призначений для ії транспортування та очищення. Схема на рис. 1 дає загальне уявлення про сучасний тракт подачі буряку, який в себе містить: 1 –ий каскад подачі та очищення буряку, станцію бурякопідйому та 2 –ий каскад подачі та очищення буряку. Буряк з бурячної та польових гідротранспортерів у вигляді буряководяної суміші у співвідношенні від 1: 8 до 1: 10 (в залежності від ії забрудненості) надходить в буферну ємність (1) перед входом в лоток (2) головного наземного гідротранспортеру. На 1-ому каскаді подачі та очищення вона послідовно проходить пульсуючий шибер (6) на вході в головний гідротранспортер, перед яким встановлені вертикальна (похила) (3) та горизонтальна (4) решітки, каменевловлювач (8) та пневматичний гичкопіднімач (9) перед гичковловлювач (10). Обладнання 1 – ого каскаду подачі та очищення буряку краще розміщувати на початку головного транспортеру, тобто в місці мінімального його заглиблення (для запобігання його затоплення при неритмічної роботи). Крім того, при такій компоновці відпадає необхідність в додаткових конвеєрах (7) та (11) для видалення вловлюваних тяжких та легких домішок. Після 1 –ого каскаду подачі та очищення буряководяна суміш проходить пульсуючий (регулюючий) шибер (15), перед яким встановлена вертикальна (похила) (13) та горизонтальна (14) решітки, і надходить в буферну ємність (16), встановлену безпосередньо перед станцій бурякопіднімача. Потім буряководяна суміш буряконасосами (18) подається в лоток (21) підвісного гідротранспортераі, приймальник якого вбудований у вигляді розширеного лотка, прикритого похилою (24) та вертикальною (23) прутковими решітками, перед якими встановлений перелив (22) надлишку буряководяної суміші для аварійного саросу його трубопроводом (19) в буферну ємність (16) або (1). На 2 –ому каскаді подачі та очищення буряководяна суміш проходить пульсуючий шибер (28), перед яким встановлені решітки (24) та (26), пневматичний гичкопіднімач (29) перед гичковловлювачем 30, каменевловлювачем (31), маятниковий шибер (32) з регульованим вантажом.
Рис.1. Тракт подачі буряку на завод. 1 – буферна ємність; 2 – лоток; 3,4 – вертикальна (похила) та горизонтальна решітки;
Потім буряководяна суміш проходить крізь пульсуючий шибер (37), перед яким встановлені вертикальна (похила) (33) та горизонтальна (34) решітки, і надходить в миюче відділення на водовідділювачі (39), на якому відділяється транспортна вода, а буряк миється плоскими струменями освітлювальної води, яка формується сопло апаратами (38). Потім буряк надходить в мийку (40), на водовідокремлювачі (43), де видаляється миюча вода та буряк ополіскується плоскими струменями чистої води з сопло апаратів (42), потім направляється на переробку. При необхідності буряк оброблюється розчином хлорного вапна з збірника (41). Кількість буряку, який надходить на завод регулюються пульсуючими шиберами (6), (15), (28), (37) та відсікаючим шибером 17. Для ліквідації заторів буряку в пульсуючих шиберах перед ними встановлені гідранти (5), (12), (25),(35). Легкі домішки після гичковловлювачів (10), (30) видаляється з заводу стрічковим конвеєром (11) та використовується на кормління тварин. Транспортно – миюча вода, яка містить домішки та уламки буряку, поступає хвостиковловлювач 45, де домішки відокремлюються, а вода відділюється на відстійниках. Відокремлена бурякомаса та домішки стрічковим транспортером (44) подаються на класифікатор (48), після якого придатна до промпереробки бурякомаса стрічковим конвеєром (46) направляється на промпереробку, а легкі домішки та непридатні до промпереробки бурякомаса стрічковим конвеєром (47) в жом.
|