Студопедия — Тема: обгрунтування оптимального складу МТП
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Тема: обгрунтування оптимального складу МТП






Мета роботи -оволодіти методикою обгрунтування оптимального складу машинно-тракторного парку для виконання комплексу робіт.

Зміст роботи: На основі технологічних карт побудувати: а) графіки завантаження тракторів в прямокутній системі координат; б) лінійні графіки роботи комбайнів, сільськогосподарських машин.

Обладнання та матеріали:

1. Типові технологічні карти на вирощування та збирання сільськогосподарських культур.

Загальні відомості

На практиці застосовуються різні методи обґрунтування складу машинно-тракторного парку для комплексної механізації вирощування та збирання сільськогосподарських культур, для виконання технологічних процесів в рослинництві.

Під оптимальним складом МПТ розуміється такий набір техніки (енергозасобів, комбайнів і робочих машин), який:

-відповідає прийнятій технології виробництва сільськогосподарських культур;

-відповідає агротехнічним вимогам щодо забезпечення якості виконуваної технологічної операції;

-оптимально завнтажений на протязі року (сезону) тобто забезпечує високий виробіток;

-забезпечує мінімальні затрати праці та витрати коштів на експлуатаціє машин.

Основні з цих методів-аналітичний, нормативний, графічний.

При аналітичному методі потреба кожного виду машин () визначається виходячи з річного планового обсягу робіт в годинах (Тпл) і річного нормативного навантаження на 1 машину в годинах (Тн):

. (9.1)

При нормативному методі (табличному) потреба машин відповідної марки визначається на основі нормативної потреби машин на 1000 га ріллі та багаторічних насаджень (на 1000 га посівної площі) і фактичної в господарстві площі ріллі та багаторічних насаджень (посівної площі):

, (9.2)

де n-нормативна потреба на 1000 га ріллі та багаторічних насаджень (на 1000 га посівної площі), шт.;

-фактична в господарстві площа ріллі та багаторічних насаджень (посівної площі), га.

За переліченими методами визначають орієнтовну потребу машин.

Для більш точного визначення оптимального складу МТП необхідно дотримуватись вимог:

1) До складу МТП можуть входити лише ті типи машин, які забезпечують високу якість виконання операції відповідно до агровимог.

2) Кількість машин кожного типу повинна відповідати обсягу робіт, який потрібно виконати в установлені агротехнічні терміни.

3) Склад МТП слід підбирати так, щоб виробництво всієї сільськогосподарської продукції вимагало найменших витрат.

4) Продуктивність, універсальність машин повинна бути такою, щоб вистачило механізаторів для виконання робіт у встановлені терміни і вони були рівномірно зайняті на виконанні цих робіт на протязі року.

5) У складі МТП має бути найменша кількість машин різних марок.

Найбільш конкретно можна забезпечити дані вимоги з допомогою графічного методу.

Послідовність виконання роботи

Графічний метод передбачає побудову графіків завантаження тракторів, комбайнів, сільськогосподарських машин, автотранспорту. Для цього необхідно мати технологічні карти на вирощування та збирання сільськогосподарських культур або річний план польових механізованих робіт, де були б вказані: перелік технологічних механізованих операцій, обсяг робіт, календарні терміни проведення робіт і тривалість в робочих днях, змінність, марки тракторів, комбайнів, зчіпок і сільськогосподарських машин. На основі цих даних будуються графіки завантаження машин.

а) Побудова графіків завантаження тракторів

Графік завантаження тракторів будується в прямокутній системі координат. При побудові графіка по вісі абсцис відкладають календарний термін виконання відповідної технологічної операції, а по вісі ординат- кількість тракторів-кількість тракторів відповідної марки, що виконують дану операцію. В даному випадку технологічна операція на графіку являє собою прямокутник основою якого є тривалість виконання операції в календарних днях, а висотою-кількість тракторів, зайнятих виконанням даної операції. Таким чином кожна технологічна операція, яка виконується агрегатом у складі трактора, наноситься на графік. Кожний прямокутник на графіку кодується прийнятим умовним значенням. На рисунку 9.1 приведено приклад побудованого графіка завантаження тракторів.

Рисунок 9.1 Графіка завантаження тракторів

З метою більш інтенсивного завантаження тракторів графіки можуть коригуватися:

-пересування календарних термінів проведення робіт в діапазоні технічно визначених;

-зміною кількості робочих днів в межах календарного терміну у відповідності з агровимогами;

-збільшенням тривалості робочого дня в даний період;

-перерозподілом роботи на менш завантажену марку трактора, якщо він може якісно виконувати даний вид роботи;

-зміною технології виконання технологічної операції.

Після побудови графіків завантаження тракторів та остаточного їх коригування візуально визначають найбільшу кількість тракторів кожної марки, одночасно зайнятих на виконанні механізованих робіт, яка й приймається як потреба.

б) Побудова лінійних графіків завантаження комбайнів, сільськогосподарських машин

Графік завантаження комбайнів і сільськогосподарських машин будується після остаточного коригування і побудови графіка завантаження тракторів. Для цього спочатку заповнюється таблиця 9.1. Дані для неї беруться з технологічних карт.

Таблиця 9.1-Потреба в комбайнах і сільськогосподарських машинах

Шифр операції Назва технологічної операції Календарний термін робіт Обсяг робіт, га Потреба машин Навантаженя на одну машину га
марка кількість
Я6 Культивація під ячмінь 20-25.04   КПС-4    
Я7 Сівба ячменю 20-25.04   СЗП-3, 6   33.3
К7 Культивація під кукурудзу 25.04-5-05   КПС-4    
К8 Сівба кукурудзи 26.04-5-05   СКПП-12    
К10 Досходове боронування 5.05-12.05   БЗСС-1, 0    
К12 Внесення гербіцидів 6.05-12.05   ОПШ-15    

 

Одночасно з заповненням таблиці 9.1 будується графік завантаження машин за формою таблиця 9.2. На цьому графіку по місяцях року для окремих типів і марок машин горизонтальними лініями відмічають календарні терміни проведення с-г. робіт. Над кожною лінією вказують число машин, які виконують задану роботу. По найбільшій кількості машин кожної марки (по найбільш напруженому періоду) приймають потребу.

Таблиця 9.2-Графік завантаження комбайнів, с-г. машин

Назва машини марка По місяцях року Обсяг робіт, т, т км Потреба машин, штук Річне навантаження на 1 машину, га
січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
              8 9                
Культиватор КПС-4           4 6                

Продовження таблиці 9.2

              8 9                
Сівалка зернова СЗП-3, 6           9                  
Сівалка кукур. СКПП-12             3                
Зчіпка борони С-18 БЗСС-1, 0             1 18                
обприскувач ОПШ-15             2                

 

По завершенню роботи оформити зміст і захистити перед викладачем. Для виконання роботи використати матеріали лабораторної роботи 8 (або по завданню викладача).

Зміст звіту

1. Назва та мета роботи.

2. Зміст роботи.

3. Побудований на міліметровому папері графік завантаження тракторів.

4. Заповнена таблиця 9.1.

5. Побудований на міліметровому папері графік завантаження комбайнів і с-г. машин.

6. Зведена таблиця потреби машин 9.3.

Таблиця 9.3-Потреба машин

Назва машин Марка Потреба Потужність двигуна, кВт
Трактор Т-150   110, 5
Трактор ДТ-75М   66, 2
Трактор МТЗ-80   58, 9
Культиватор КПС-4   -
Сівалка СКПП-12   -
Обприскувач ОПШ-15   -

 

Перелік рекомендованих літературних джерел

1. В.Н. Дзюба, П.Н. Джура, А.В. Герасименко. Методичні вказівки до курсового проекту по використанню машин в землеробстві для студентів 4 курсу факультету механізації сільського господарства.-Полтава, 2002.

2. Бондаренко М.Г. Деменчук В.А. Комплектування і використання машинно-тракторного парку в рослинництві.-К.: Вища школа, 1995.

3. Довідник сільського інженера (В.Д. Гречкосій, О.М. Погорілець, І.І. Ревенко та ін.). За редакцією В.Д. Гречкосія.-К.: Урожай, 1991.

Лобораторно-практична робота №10







Дата добавления: 2014-12-06; просмотров: 1636. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Картограммы и картодиаграммы Картограммы и картодиаграммы применяются для изображения географической характеристики изучаемых явлений...

Практические расчеты на срез и смятие При изучении темы обратите внимание на основные расчетные предпосылки и условности расчета...

Функция спроса населения на данный товар Функция спроса населения на данный товар: Qd=7-Р. Функция предложения: Qs= -5+2Р,где...

Аальтернативная стоимость. Кривая производственных возможностей В экономике Буридании есть 100 ед. труда с производительностью 4 м ткани или 2 кг мяса...

Примеры задач для самостоятельного решения. 1.Спрос и предложение на обеды в студенческой столовой описываются уравнениями: QD = 2400 – 100P; QS = 1000 + 250P   1.Спрос и предложение на обеды в студенческой столовой описываются уравнениями: QD = 2400 – 100P; QS = 1000 + 250P...

Дизартрии у детей Выделение клинических форм дизартрии у детей является в большой степени условным, так как у них крайне редко бывают локальные поражения мозга, с которыми связаны четко определенные синдромы двигательных нарушений...

Педагогическая структура процесса социализации Характеризуя социализацию как педагогический процессе, следует рассмотреть ее основные компоненты: цель, содержание, средства, функции субъекта и объекта...

Влияние первой русской революции 1905-1907 гг. на Казахстан. Революция в России (1905-1907 гг.), дала первый толчок политическому пробуждению трудящихся Казахстана, развитию национально-освободительного рабочего движения против гнета. В Казахстане, находившемся далеко от политических центров Российской империи...

Виды сухожильных швов После выделения культи сухожилия и эвакуации гематомы приступают к восстановлению целостности сухожилия...

КОНСТРУКЦИЯ КОЛЕСНОЙ ПАРЫ ВАГОНА Тип колёсной пары определяется типом оси и диаметром колес. Согласно ГОСТ 4835-2006* устанавливаются типы колесных пар для грузовых вагонов с осями РУ1Ш и РВ2Ш и колесами диаметром по кругу катания 957 мм. Номинальный диаметр колеса – 950 мм...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.014 сек.) русская версия | украинская версия